چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

داشتن یک استراتژی مناسب و کاربردی برای سودآوری از طریق سرمایه گذاری در بازار بیت کوین مطمئنا می‌‌تواند چالش‌‌های زیادی برای تریدرها و سرمایه گذاران داشته باشد. می‌‌توان از داشتن یک استراتژی منطقی و اجتناب از تصمیمات احساسی به عنوان مهم‌‌ترین مولفه برای سود بردن از بازار گاوی و افزایش قیمت در بازار بیت کوین و رمز ارزها (یا هر بازار دیگری) یاد کرد. نکته جالب توجه اینجاست که استراتژی‌‌های موثر و کاربردی چندان پیچیده و دشوار نیستند و سرمایه‌‌گذاران می‌‌توانند به راحتی‌‌ آنها را برای سبد سرمایه گذاری خود به کار بگیرند.

0 662

هنر اصلی در پول درآوردن نیست، بلکه در نگه داشتن آن است. چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟افزایش قیمت بیت کوین تا چه وقت ادامه پیدا خواهد کرد؟ رکود بعدی بازار بیت کوین چه زمان خواهد بود؟ این ها سوالاتی است که همیشه برای تریدرها و کسانی که بازار بیت کوین را دنبال می‌کنند مطرح می‌شود. حقیقت این است که هیچکس نمی‌تواند آینده بازار را پیش بینی کند، اما آن چیزی که همه از آن اطمینان داریم این است که بازارهای صعودی و نزولی (گاوی و خرسی) همیشه و در پی هم اتفاق می‌افتند. فراز و نشیب‌‌های شدید از حقایق هر اقتصادی است و برای آن دسته از دارایی‌‌ها که سهم بزرگی در بازار دارند بسیار شدیدتر خود را نشان می‌‌دهند. مدارک تاریخی زیادی دال بر این نکته وجود دارد که هرچه دارایی مورد نظر بزرگ‌‌تر باشد، چرخه اقتصادی آن با شدت بیشتری تغییر خواهد کرد.

در اینجا می‌خواهیم به اهمیت استفاده از یک استراتژی مناسب و منظم، به منظور ایجاد و حفظ تدریجی سرمایه‌‌ای پردرآمد و پرخطر مانند بیت کوین و همچنین نحوه سودآوری از آن بپردازیم. بگذارید با یک داستان شروع کنیم.

جو در اوایل سال ۲۰۱۶ مبلغ کمی با ارزش تقریبی ۴۰۰ دلار را در بیت کوین سرمایه گذاری کرد. تا انتهای همان سال، بیت کوین بیش از ۹۰۰ دلار ارزش داشت. جو سرمایه‌‌گذاری خود را دوبرابر کرد. قیمت چند بار در این مدت سقوط کرد اما همیشه دوباره و با قدرت بازگشت. بنابراین جو سرمایه گذاری خود را افزایش داد. پس از آن قیمت بیت کوین از مرز ۲۰۰۰ دلار هم عبور کرد. قیمت چند بار دیگر هم دچار ریزش شد اما جو از طریق تجربیات پیشین خود به شناخت خوبی از بازار رسیده بود و می‌‌دانست که چه کاری باید انجام دهد. جو باز هم میزان سرمایه گذاری خود را بیشتر کرد و قیمت بیت کوین از مرز ۴۰۰۰ هم دلار گذشت. باز هم میزان سرمایه گذاری خود را دوبرابر کرد. سپس قیمت به ۶۰۰۰ دلار، ۱۰,۰۰۰ دلار و بیشتر از آن رسید. جو به سرمایه گذاری خود ادامه داد. وی احتمالا منتظر یک قیمت هدف برای فروش بیت کوین‌‌های خود بود یا اینکه او هم دچار این توهم شده بود که این روند همیشه ادامه دارد.

سپس بیت کوین به قیمت ۱۹,۰۰۰ دلار رسید و از آنجا دوباره شروع به ریزش کرد. مشکل اصلی اوج قیمت این است که زمانی متوجه آن می‌شوید که دیگر فرصت از دست رفته است و قیمت دوباره سقوط می‌کند. این بار هم قیمت بیت کوین ریزش کرد اما این ریزش قیمت در ابتدا مانند یک کاهش معمولی دیگر در بازار به نظر می‌‌رسید. ارزش بیت کوین تا ۱۲,۰۰۰ دلار پایین آمد اما دوباره جهش کرد و از مرز ۱۷,۰۰۰ دلار گذشت. جو این دفعه فکر کرد که سودهای خود را تثبیت کند، اما چنین کاری در آن برهه کمی زود بود. وی قصد داشت به محض برگشتن بیت کوین به قیمت ۱۹,۰۰۰ دلار بیت کوین‌‌های خود را به فروش برساند. جو چنین شرایطی را قبلا تجربه کرده بود و می‌‌دانست چه کاری باید انجام دهد. اما بیت کوین دوباره و دوباره سقوط کرد. اکنون بیت کوین در بازه ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار معامله می‌‌شد، اما مردم پیش‌‌بینی می‌‌کردند که قیمت آن ممکن است تا ۱۵۰۰ دلار هم پایین بیاید. بنابراین جو همه بیت کوین های خود را فروخت.

مهم نیست که جو چقدر سود یا ضرر کرده است، در هر حال او خوشحال بود که بالاخره از این بازار بیرون آمده است چون به نظرش بی‌‌ثباتی این بازار فشار زیادی به وی متحمل می‌کرد. بنابراین تصمیم گرفت که در آینده بهتر است از بیت کوین و رمز ارزها فاصله بگیرد.

آیا این پایان داستان جو و بیت کوین بود؟ یا شاید این داستان هنوز هم تمام نشده است. جو از آن زمان نظاره گر بازار بیت کوین بوده و با هر جهش قیمتی به این فکر می‌افتد که آیا باید دوباره دست به خرید این رمز ارز بزند یا خیر.

جو چه انتخاب دیگری داشت؟

همه می‌‌دانیم که زمان‌‌بندی دقیق بازار تا چه اندازه سخت است. برخی در این زمینه موفق عمل کرده‌اند که البته در بیشتر موارد این موفقیت بیشتر از روی شانس بوده است نه براساس مهارت و تجربه.

بگذارید یک استراتژی دیگر را امتحان کنیم. یک استراتژی جدید که به ما اجازه می‌‌دهد سرمایه مناسبی را به وجود آورده و از آن سودآوری داشته باشیم. آیا یک استراتژی می‌‌تواند هردوی این کارها را هم‌‌زمان انجام دهد؟ بله و انجام چنین کاری تقریبا آسان است. در هر حال این استراتژی به تغییر دیدگاه شخص نیاز دارد. فرد باید دست از طمع بردارد و مولفه نظم را به سرمایه گذاری خود بیافزاید. این کار همچنین پیامدهای عاطفی بهتری را دربر خواهد داشت چراکه می‌توانید بدون فشار عصبی و استرس زیاد به سود برسید.

سرمایه گذاری و سودآوری به صورت هم‌‌زمان

به جای خرید و فروش در زمان های رندوم، سرمایه‌‌گذاری بیت کوینی خود را در هر ماه در محدوده مشخصی گسترش خواهیم داد. این استراتژی دارای سه مولفه اصلی است:

۱. هدف (میزان سرمایه گذاری تارگت) – سعی داریم بیت کوین‌‌های خود را در هر ماه ۱۰۰۰ دلار (در استراتژی نمونه این مطلب از ۱۰۰۰ دلار استفاده کنیم، این میزان در استراتژی های گوناگون می‌تواند متفاوت باشد) بیشتر کنیم. بنابراین در ماه اول هدف ما ۱۰۰۰ دلار، در ماه دوم ۲۰۰۰ دلار، در ماه سوم ۳۰۰۰ دلار و به همین منوال خواهد بود.

۲. محدودیت خرید – در هر ماه، اگر پوزیشن (میزان سرمایه) ما کمتر از تارگت تعیین‌‌شده باشد، تا سقف ۱۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری خواهیم کرد تا به سرمایه‌‌گذاری تارگت برسیم.

۳. محدودیت فروش – اگر پوزیشن ما بالاتر از هدف تعیین‌‌شده باشد، می‌توانیم تا ۱۰۰۰ دلار بیت کوین به فروش می‌رسانیم تا به تارگت مورد نظر برسیم.

همین. بگذارید عملکرد این استراتژی را طی سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ (همان دوره‌‌ای که جو در داستان خود طی کرد) مشاهده کنیم.

۲۰۱۶

ژانویه:

اعداد جدول زیر را از چپ به راست بخوانید.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
 • قیمت بیت کوین در ابتدای ماه ژانویه ۲۰۱۶ برابر با ۳۷۰ دلار است.
 • سرمایه‌‌گذاری اولیه بیت کوین (Initial BTC Position) ما صفر است.
 • هدف ما این است که سرمایه‌‌گذاری بیت کوین را در هر ماه تا ۱۰۰۰ دلار افزایش دهیم، بنابراین سرمایه‌‌گذاری هدف (Target BTC Position) در ماه اول برابر با ۱۰۰۰ دلار است.
 • به منظور دستیابی به هدف خود، با ۱۰۰۰ دلار سرمایه، ۲.۷ بیت کوین با قیمت ۳۷۰ دلار خریداری می‌‌کنیم ( ستون‌‌های خرید/فروش بیت کوین (BTC Buy/Sell) در جدول).
 • سرمایه‌‌گذاری نقدی نهایی (Final Cash Position) برابر با -۱۰۰۰ دلار است؛ به این دلیل منفی است که از جیب خودمان برای خرید بیت کوین خرج کرده‌‌ایم.

فوریه:

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

سرمایه‌‌گذاری اولیه ما ۲.۷ بیت کوین است که در ماه ژانویه خریداری کردیم.

 • قیمت بیت کوین در ماه فوریه تا ۴۳۶ دلار افزایش پیدا کرد.
 • ۲.۷ بیت کوینی که در ماه ژانویه خریدیم اکنون ارزشی بالغ بر ۱۱۷۹ دلار دارد.
 • سرمایه‌‌گذاری هدف برای ماه فوریه برابر با ۲۰۰۰ دلار است. به یاد داشته باشید که هدف ما افزایش سرمایه‌‌گذاری بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار در هر ماه بود.
 • از آنجا که سرمایه‌‌گذاری اولیه ما ارزشی برابر با ۱۱۷۹ دلار دارد، باید ۸۲۱ دلار بیت کوین خریداری کنیم تا با میزان تارگت برابر باشد. بنابراین ۸۲۱ دلار خرج می‌‌کنیم و ۱.۸۸ بیت کوین می‌‌خریم.
 • سرمایه‌‌گذاری نهایی بیت کوین (Final BTC Position) در انتهای ماه فوریه برابر با ۴.۴۸ بیت کوین یعنی ۲۰۰۰ دلار است.
 • سرمایه‌‌گذاری نقدی نهایی اکنون -۱۸۲۱ دلار است (۱۰۰۰ دلار در ماه ژانویه و ۸۲۱ دلار در ماه فوریه)

بنابراین در دو ماه ۱۸۲۱ دلار پول خرج کردیم و سرمایه‌‌ای شامل ۴.۵۸ بیت کوین با ارزش ۲۰۰۰ دلار به وجود آوردیم. به یاد داشته باشید که در این استراتژی هر ماه مقدار ثابتی خرج نمی‌‌کنیم؛ به جای آن هدف مشخصی را برای رشد سرمایه‌‌گذاری بیت کوینی خود دنبال می‌‌کنیم. از آنجا که قیمت بیت کوین در ماه فوریه افزایش پیدا کرد، تنها لازم بود ۸۲۱ دلار خرج کنیم تا به هدف خود یعنی ۲۰۰۰ دلار برسیم.

نکته مهم: لطفا اگر با مراحل کار آشنا نشده‌‌اید دوباره ماه‌‌های ژانویه و فوریه را به خوبی مطالعه کنید، چرا که همین فرآیند را هر ماه تکرار خواهیم کرد و از این به بعد بسیار سریع‌‌تر خواهد بود. اگر کمی در مورد مراحل قبلی تامل کنید، مابقی متن را بسیار بهتر درک خواهید کرد. در ادامه نمایی ساده از نحوه کارکرد اعداد را می‌‌بینیم.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

مارس:

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

قیمت بیت کوین در ماه مارس به ۴۱۶ دلار سقوط کرد. در نتیجه، سرمایه‌‌گذاری اولیه ما یعنی ۴.۵۸ بیت کوین اکنون قیمتی معادل ۱۹۰۶ دلار دارد. سرمایه‌‌گذاری هدف برای ماه مارس ۳۰۰۰ دلار است و به همین دلیل ۱۰۹۴ دلار با هدف خود فاصله داریم. با این وجود، استراتژی ما دارای محدودیت خرید (Buy Limit) 1000 دلار در هر ماه است – قوانین را به یاد داشته باشید – بنابراین ۱۰۰۰ دلار را برای خریداری ۲.۴۱ بیت کوین خرج می‌‌کنیم. این ماه را با سرمایه‌‌گذاری نهایی ۶.۹۹ بیت کوین با ارزش ۲۹۰۶ دلار به پایان می‌‌رسانیم و سرمایه‌‌گذاری نقدی نهایی -۲۸۲۱ دلار است.

چرا از محدودیت خرید استفاده می‌‌کنیم؟ چنین کاری به دقیق و تمیز نگه داشتن خریدها کمک می‌‌کند. قیمت بیت کوین ممکن است در هر ماه به شدت افزایش یا کاهش یابد. اعمال کردن محدودیت خرید این اطمینان را فراهم می‌‌آورد که در یک ماه سرمایه بسیار زیادی را به کار نخواهیم بست.

دور سریع تا ماه ژوئن:

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

ماه‌‌های آوریل و مه، تکراری از مراحل انجام شده در فوریه بودند. سپس شرایط تا حدودی جالب توجه شد. قیمت بیت کوین از ۵۲۹ دلار در ماه مه به ۶۷۰ دلار در ماه ژوئن رسید. در نتیجه، سرمایه‌‌گذاری اولیه ما ارزشی بالغ بر ۶۳۳۴ دلار دارد. این مبلغ بالاتر از سرمایه‌‌گذاری هدف یعنی ۶۰۰۰ دلار است. بنابراین، برای اولین بار می‌‌توانیم دست به فروش بزنیم. ۰.۵ بیت کوین را با قیمت ۳۳۴ دلار به فروش می‌‌رسانیم تا سرمایه‌‌گذاری نهایی بیت کوین را با هدف خود برابر کنیم.

توجه کنید که در نتیجه این کار سرمایه‌‌گذاری نقدی نهایی ما از -۳۹۶۸ دلار در ماه مه به -۳۶۳۴ دلار در ماه ژوئن کاهش یافته است. این اولین افزایش در سرمایه‌‌گذاری نقدی ما است.

دسامبر:

با آمدن ماه دسامبر، قیمت بیت کوین به ۹۶۳ دلار می‌‌رسد و سرمایه‌‌گذاری اولیه بیت کوین ما ۱۴,۲۷۲ دلار است که بسیار بالاتر از هدف ۱۲,۰۰۰ دلاری است. درست مانند محدودیت خرید، دارای محدودیت فروش ۱۰۰۰ دلار در هر ماه هستیم. بنابراین، ۱.۰۴ بیت کوین را با ارزش ۱۰۰۰ دلار به فروش می‌‌رسانیم. سال ۲۰۱۶ را با ۱۳.۷۸ بیت کوین به ارزش ۱۳,۲۷۲ دلار و با سرمایه‌‌گذاری نقدی -۶۲۶۱ دلار به پایان می‌‌رسانیم.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

منبع قیمت‌‌های بیت کوین: Yahoo Finance

خرید با قیمت کم و فروش با قیمت بالا. زمانی دست به خرید زدیم که سرمایه‌‌گذاری بیت کوین‌‌مان از مقدار هدف کمتر بود و زمانی آنها را به فروش رساندیم که در طی سال بیش از هدف تعیین‌‌شده بیت کوین داشتیم. اضافه کردن خرید و فروش‌‌ها در یک سال دیدگاه روشنی را در مورد نحوه عملکرد این استراتژی در اختیارمان قرار می‌‌دهد:

 • تعداد ۱۵.۳۲ بیت کوین را با میانگین قیمت ۴۹۶ دلار خریداری کردیم. قیمت بیت کوین در ۸ ماه از ۱۲ ماه بالاتر از این مقدار بود، بنابراین آنها را با قیمت خوبی خریده‌‌ایم.
 • ۱.۵۴ بیت کوین را با میانگین قیمت ۸۶۸ دلار به فروش رساندیم. قیمت بیت کوین در ۱۱ ماه از ۱۲ ماه از این مقدار پایین‌‌تر بود، بنابراین آنها را با قیمتی استثنایی فروخته‌‌ایم.

ما با قیمت کم خریدیم و با قیمت بالا به فروش رساندیم و فاصله آنها چندان کم نبود. قیمت فروش ما ۷۵% بالاتر از قیمت خرید بود.

سال را با سرمایه‌‌گذاری بیت کوینی ۱۳,۲۷۲ دلار (۱۳.۷۸ بیت کوین) به پایان رساندیم و سرمایه نقدی بالغ بر -۶۲۶۱ دلار بود. به عبارت دیگر، ۶۲۶۱ دلار خرج کردیم تا به سرمایه بیت کوینی ۱۳,۲۷۲ دلاری برسیم. به دلیل افزایش قیمت بسیار خوب بیت کوین، سرمایه‌‌گذاری نهایی حتی بعد از به فروش رساندن ۱۰۰۰ دلار بیت کوین در ماه دسامبر باز هم بالاتر از هدف تعیین‌‌شده است.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

۲۰۱۷

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

ما روند افزایش سبد سرمایه‌‌گذاری به میزان ۱۰۰۰ دلار در هر ماه را ادامه می‌‌دهیم، اما این ماجرا در سال ۲۰۱۷ بسیار هیجان‌‌انگیزتر می‌‌شود. با توجه به افزایش قیمت چشم‌‌گیر بیت کوین، در ۱۱ ماه سال فروش داشتیم. به علاوه، به غیر از ژانویه در تمامی ماه‌‌ها به هدف ۱۰۰۰ دلاری خود دست یافتیم. تنها یک بار در ماه مارس دست به خرید زدیم.

دقت کنید که سرمایه نقدی ما برای اولین بار در ماه سپتامبر مثبت شد. این یعنی سرمایه‌‌ اولیه خود را دوباره برداشتیم و در ادامه سال به روند مثبت سرمایه نقدی اضافه کردیم. به عبارت دیگر:

از شروع ماه سپتامبر، تنها با سودهای به دست آمده سرمایه‌‌گذاری می‌‌کردیم.

خرید با قیمت کم و فروش با قیمت بالا. تعداد ۰.۹۳ بیت کوین را با قیمت میانگین ۱۰۷۹ دلار خریدیم و ۳.۸۵ بیت کوین را با میانگین قیمت ۲۶۷۹ دلار به فروش رساندیم. قیمت فروش ما ۱۴۸% بالاتر از قیمت خرید بود.

سرمایه بیت کوینی ما در انتهای سال به ۱۵۰,۳۹۴ دلار رسید. این مقدار شش برابر سرمایه هدف یعنی ۲۴,۰۰۰ دلار است. به علاوه، سرمایه نقدی به ۳۰۴۱ دلار رسید.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

۲۰۱۸

سالی که بیشتر سرمایه‌‌گذاران بیت کوین و رمز ارزها دوست دارند از یاد ببرند. فکر می‌‌کنید عملکرد استراتژی ما به چه صورت بود؟ بگذارید نگاهی به آن بیاندازیم.

به یاد بیاورید که در سال ۲۰۱۷ سرمایه بیت کوینی ما به ۱۵۰,۳۹۴ دلار (بیش از شش برابر هدف) رسید. اگرچه قیمت بیت کوین در طول سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرد، آنقدر جلوتر از میزان هدف بودیم که در ۱۱ ماه سال دست به فروش زدیم و ذخیره نقدی خود را بهبود دادیم. سرمایه نقدی تا انتهای ماه نوامبر به ۱۴,۰۴۱ دلار رسید.

در نهایت سرمایه بیت کوینی نیز در ماه دسامبر از مقدار هدف پایین‌‌تر رفت و برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ دست به خرید بیت کوین زدیم.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

خرید با قیمت کم و فروش با قیمت بالا. در این بازه رکوردشکنی کردیم. تعداد ۰.۲۷ بیت کوین را با میانگین قیمت ۳۷۴۷ دلار خریدیم و ۱.۵۷ بیت کوین را با میانگین قیمت ۷۰۲۳ دلار فروختیم. قیمت فروش ما باز هم بالاتر بود، این بار ۸۷% بالاتر از قیمت خرید.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

بیت کوین در ماه دسامبر به حداقل قیمت رسید. بگذارید از تحلیل ماه به ماه گذر کرده و نتایج را خلاصه کنیم. دسامبر را با سرمایه بیت کوینی ۳۵,۸۲۲ دلار و ذخیره نقدی ۱۳,۰۴۱ دلار به پایان رساندیم، در مجموع ۴۸,۸۶۲ دلار. پیش از این سرمایه‌‌گذاری اولیه را از بازی خارج کرده بودیم و این مبلغ تنها سود خالص را نشان می‌‌دهد.

آیا می‌‌توانیم سود بیشتری به دست آوریم؟

سه قانون استراتژی ما را به یاد بیاورید:

۱. هدف – رشد سبد سرمایه‌‌گذاری بیت کوین تا ۱۰۰۰ دلار در هر ماه

۲. محدودیت خرید – خریداری ۱۰۰۰ دلار بیت کوین زمانی که سرمایه‌‌‌‌ کمتر از هدف است

۳. محدودیت فروش – فروش تا سقف ۱۰۰۰ دلار زمانی که سرمایه‌‌ بیش از هدف است

از آنجا که تمرکز ما بر روی سودآوری است، بگذارید چندین متغیر قانون ۳ را نیز لحاظ کنیم و محدودیت فروش را تغییر دهیم. اگر در هر ماه ۲۰۰۰ دلار به فروش برسانیم چه اتفاقی می‌‌افتد؟ یا ۵۰۰۰ دلار؟ اگر هیچ بیت کوینی نفروشیم چه می‌‌شود؟

جدول زیر نتایج برآمده از مقادیر مختلف محدودیت فروش را نشان می‌‌دهد. دقت کنید که قوانین شماره ۱ و ۲ – هدف ماهیانه ۱۰۰۰ دلار و محدودیت خرید ۱۰۰۰ دلاری – در تمامی این تست‌‌ها تغییر نکرده‌‌اند.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

محدودیت فروش ۰ دلار. در این تست مقدار فروش صفر است. سرمایه نقدی -۷۲۴۰ دلار نشان می‌‌دهد که هیچ سودی به دست نیاورده‌‌ایم. به محض اینکه در نوامبر ۲۰۱۶ از میزان هدف گذر کردیم، هیچ‌‌گاه مجبور نبودیم بیت کوین خریداری کرده یا به فروش برسانیم. سرمایه نقدی (بیت کوین + پول نقد) به صورت کلی ۴۸,۲۷۷ دلار است.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

محدودیت فروش ۲۰۰۰ دلاری. در صورت بالا رفتن از مقدار هدف هر ماه ۲۰۰۰ دلار به فروش می‌‌رسانیم. این کار به ذخیره نقدی بسیار بیشتر یعنی ۲۹,۸۱۷ دلار و سرمایه بیت کوینی پایین‌‌تر منتهی می‌‌شود. مجموع سرمایه‌‌ها برابر با ۵۱,۳۸۹ دلار است. این محدودیت فروش در میان تمامی تست‌‌ها بیشترین موفقیت را دربر داشت. از آنجا که فروش بالاتری داشتیم، سرمایه‌‌های بیت کوینی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ از میزان هدف پایین‌‌تر رفت و دوباره دست به خرید زدیم.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

محدودیت فروش ۵۰۰۰ دلاری. با استفاده از محدودیت فروش ۵۰۰۰ دلاری، هردوی سرمایه‌‌های بیت کوینی و ذخیره نقدی در مقایسه با ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ دلار کمتر هستند. دلیل این امر چیست؟ در این تست کمی افراطی بودیم و مقدار زیادی بیت کوین را بسیار زود فروختیم. سرمایه‌‌های نقدی سریعا در فوریه ۲۰۱۸ به ۳۹,۱۸۱ دلار رسیدند، اما بعد از آن برای مابقی سال بیت کوین خریداری کردیم. این تست نشان می‌‌دهد که قبل از خراب شدن عملکرد باید محدودیت مشخصی برای میزان فروش‌‌ها تعیین شود.

چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟
چگونه از سرمایه گذاری در بازار بیت کوین سود ببریم؟

نتیجه‌‌گیری

استراتژی امتحان‌‌شده در این متن تلاشی برای ترکیب کردن میانگین قیمت دلار و میانگین ارزش را نشان می‌‌دهد. تمرکز بر این است که یک استراتژی منظم را جهت سرمایه‌‌گذاری در دارایی‌‌های درآمدزا و پرخطر مانند بیت کوین به کار بگیریم و در این راه سودآوری کنیم.

سرمایه‌‌گذاران در بازارهای رو به رشد تصمیمات زیادی را با عدم اطمینان کامل اتخاذ می‌‌کنند، پیش‌‌بینی ارزش آینده دارایی تقریبا غیرممکن است، بنابراین هدف از این استراتژی این است که چارچوب ساده‌‌ای‌‌ را برای مدیریت کارها در مسیری پرخطر، بدون از دست دادن آرامش ذهنی فراهم آورید.

همچنین با مشخص کردن هدف و محدودیت خرید، ۱۰۰۰ دلار در این نمونه، می‌‌توان آن را تغییر داد. این استراتژی انعطاف‌‌پذیری زیادی را در اختیار شما قرار می‌‌دهد تا در صورت مثبت نبودن درآمدها متحمل کمترین ضرر شوید. برای مثال، اگر از همین استراتژی برای یک دارایی با ارزش رو به سقوط استفاده کنید، می‌‌توانید در هر ماه دست از سرمایه‌‌گذاری بردارید، ضررها را برطرف کنید و به دنبال یک دارایی دیگر برای سرمایه‌‌گذاری باشید.

سودآوری می‌‌تواند سرمایه شما را افزایش دهد و به شما کمک کند راحت‌‌تر بخوابید. در تست‌‌های بالا که با استفاده از محدودیت‌‌‌‌های مختلف صورت گرفتند، هدف این نبود که بهترین استراتژی عملکردی را پیدا کنیم و آن را به کار بگیریم. عملکرد گذشته نمی‌‌تواند نشان‌‌گر نتایج آینده باشد. هدف این است که ارتباط میان نگه‌‌داری دارایی‌‌ها و سودآوری را بهتر درک کنیم و تراز بهتری را در تصمیمات سرمایه‌‌گذاری آینده وارد کنیم.

این متن تنها به منظور آموزش بوده و نباید به عنوان توصیه سرمایه‌‌گذاری یا پیشنهاد به استفاده از هر گونه دارایی، استراتژی یا محصول سرمایه‌‌گذاری خاص لحاظ شود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.