چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

اپلیکیشن Cashshuffle ، متعلق به رمز ارز بیت کوین کش ، با افزایش ضریب حریم خصوصی کاربر باعث می‌شود کسی نتواند رد تراکنش‌های شما را بزند. در این مطلب می‌خواهیم روش استفاده از این سیستم را به شما نشان دهیم.

0 160

با افزایش نظارت‌ها بر حوزه بلاک چین، طرفداران این فناوری در حال ایجاد روش‌های جدیدی برای خصوصی‌تر کردن تراکنش‌ رمز ارزهای خود هستند. بیت کوین کش (BCH) اپلیکیشنی به نام Cashshuffle دارد که به کاربر اجازه می‌دهد BCH خود را با سایر بیت کوین کش ها شافل (shuffle) یا مخلوط نماید تا بتواند رد تراکنش‌ها را از بین ببرد. برای طی کردن پروسه شافل و استفاده از Cashshuffle چند گام وجود دارد که با استفاده از کیف پول الکترون کش (Electron Cash) باید آن‌ها را انجام دهید.

غیر قابل ردیابی کردن بیت کوین کش با Cashshuffle

حفظ حریم خصوصی یکی از حقوق بلامنازع شماست و در بحث پول هم مردم دوست دارند عادت‌های مصرف و تراکنش‌های خود را مخفی نگه دارند. توسعه‌دهندگان بیت کوین کش هم به این محرمانگی باور دارند و در ماه مارس امسال برای اولین بار Cashshuffle را به کیف پول الکترون کش اضافه کردند. Cashshuffle ابزاری برای شافل یا مخلوط کردن کوین‌های غیرمتمرکز است که بیت کوین کش شما را با کوین‌های سایر اعضای شبکه مخلوط می‌کند. این پروسه مخلوط کردن باعث می‌شود سیستم‌های بررسی تراکنش نتوانند رد تراکنش‌ها را بزنند. از تاریخ ۲۷ مارس تاکنون میلیون‌ها دلار مخلوط شده و این اپلیکیشن به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پلتفرم BCH تبدیل شده است. اگر می‌خواهید از Cashshuffle استفاده کنید و مطمئن باشید که کسی رد تراکنش‌های شما را نمی‌زند، می‌توانید راهنمای گام به گام این مطلب را دنبال کنید تا با اطمینان مراحل مربوطه را انجام دهید.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

برای استفاده از پروتکل Cashshuffle باید جدیدترین نسخه‌ی کیف پول الکترون کش را دانلود کنید. توسعه‌دهندگان این نرم‌افزار در ماه مه نسخه‌ی جدیدی از Cashshuffle را با کتابخانه‌ی JS منتشر کردند که به کلاینت‌های سبکی مثل کیف پول Bitcoin.com اجازه می‌دهد خود را با پروتکل Cashshuffle یکپارچه سازند.

گام نخست این است که جدیدترین نسخه کیف پول الکترون کش را که برای لینوکس، ویندوز، مک و موبایل موجود است، دانلود کنید. البته Cashshuffle فقط در نسخه دسکتاپ کیف پول الکترون کش کار می‌کند که در حال حاضر آخرین نسخه آن ۴.۰.۸ است. حجم این نرم‌افزار کمتر از ۶۰ مگابایت است و به راحتی می‌توانید آن را نصب کنید. اگر برای اولین بار است که از الکترون کش استفاده می‌کنید، ابتدا باید برای خودتان یک کیف پول بسازید، یا اگر کیف پول دارید موجودی آن را با استفاده از کلید خصوصی به الکترون کش منتقل کنید. برای شروع سریع، یک کیف پول تازه بسازید و عبارت تصادفی آن را بنویسید. نرم‌افزار الکترون کش از شما می‌خواهد عبارت ۱۲ حرفی موجود را تایید کنید تا برنامه مطمئن شود که آن را درست نوشته‌اید.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

Cashshuffle به صورت پیش‌فرض غیرفعال است و شما می‌توانید به صورت دستی آن را روشن یا خاموش کنید.

وقتی کیف پول جدید خود را ساختید، حالا می‌توانید با Cashshuffle کوین‌های خود را مخلوط کنید، ولی ابتدا باید کمی سرمایه به کیف پول جدیدتان منتقل نمایید. شایان ذکر است که می‌توانید تمام این پروسه را از طریق شبکه Tor انجام دهید تا حریم خصوصی شما به شکل مضاعف افزایش یابد. بعد از این که کیف پول جدید خود را باز کردید، رابط کلاینت الکترون کش در بالای صفحه شش بخش دارد که شامل تاریخچه (History)، ارسال(Send) ، دریافت (Receive)، آدرس‌ها (Addresses)، کوین‌ها (Coins) و مبدل آدرس (BCH (Address Converter  است. اگر Receive را فشار دهید می‌توانید با اسکن کد QR برای خودتان پول بفرستید تا آن را مخلوط کنید. علاوه بر این، امکان کپی و پیست کردن آدرس BCH هم وجود دارد تا بتوانید برای آدرس مدنظر خود پول ارسال کنید. بعد از این که پول‌ها منتقل شد منتظر تاییدیه بمانید تا فرآیند شافل آغاز شود.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

در تمام طول این مراحل می‌توانید از طریق بخش Shuffle Status در زبانه Coins پروسه مربوطه را ببینید.

به صورت پیش‌فرض وقتی برای اولین بار از کیف پول الکترون کش استفاده می‌کنید، Cashshuffle خاموش می‌شود. برای روشن کردن آن کافی است روی پشته نارنجی صورت‌حساب‌های BCH که در کنار آیکن قفل در پایین سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید. وقتی Cashshuffle برای اولین بار در ماه مارس راه‌اندازی شد، کمی طول کشید تا امکان جفت‌شدن و مخلوط کردن کوین‌ها در آن فراهم شود. با این حال، این روزها انجام فرآیند شافل معمولا چیزی کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد. در همان حال که منتظر مخلوط شدن کوین‌ها هستید، می‌توانید به صورت همزمان وضعیت پروسه را در زبانه‌ Coin تماشا کنید.

How to Shuffle BCH and Keep Your Transactions Private With Cashshuffle

وقتی هر پنج مشارکت‌کننده با یکدیگر هماهنگ شدند، فرآیند شافل، صف تراکنش را آغاز می‌کند.

من برای تکمیل راهنمای Cashshuffle تصمیم گرفتم مقدار ۰.۰۱۴۴۰۶۵۲ بیت کوین کش (به ارزش ۵ دلار) را مخلوط کنم. زبانه‌ی Coins نشان می‌دهد که برای انجام این کار باید پنج مشارکت‌کننده داشته باشید. همزمان که برنامه منتظر اتصال است، نرم‌افزار الکترون کش به شما اعلام می‌کند که تاکنون چند مشارکت‌کننده وارد شده‌اند و تقریبا چه زمانی تعداد نفرات تکمیل و پروسه آغاز می‌شود.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

بخش Suffle Status از زبانه Coins به شما نشان می‌دهد که چه زمانی فرآیند مخلوط شدن بیت کوین کش کامل می‌شود.

همان طور که پیش‌تر گفتیم، در این مثال کل فرآیند مخلوط شدن کمتر از یک دقیقه به طول انجامید، اما اگر لازم است مدت بیشتری منتظر بمانید، می‌توانید کامپیوتر را روشن بگذارید و ضمن اطمینان از اتصال به اینترنت به سراغ سایر کارهای خود بروید. وقتی کار تمام شد در بخش Shuffle Status عبارت Shuffled را مشاهده خواهید کرد. در بخش سابقه تراکنش‌های الکترون کش، قسمت سرمایه‌های مخلوط‌شده وضعیت تکمیلی پروسه را نشان می‌دهد و میزان هزینه لازم برای انجام این فرآیند را به نمایش می‌گذارد. سازوکار Cashshuffle به خودی خود نیازمند تاییدیه‌های درون زنجیره‌ای است و برای انتقال سرمایه‌ها باید صبر کنید تا تراکنش‌ها تایید شود. اگر می‌خواهید کوین‌های مخلوط‌شده شما خصوصی باقی بماند، نباید پس از تکمیل فرآیند Cashshuffle خروجی مخلوط‌شده خود (UTXOs) را مجددا ترکیب کنید. با کمک کیف پول الکترون کش همواره می‌توانید مشخص کنید که دقیقا می‌خواهید چه مقدار UTXO خرج کنید تا راحت‌تر و جداگانه آن‌ها را مخلوط نمایید.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

فرآیند شافل تکمیل شد.

حریم خصوصی پیشرفته با هدف مقابله با ردیابی تراکنش‌ها در Cashshuffle

Cashshuffle اپلیکیشنی مناسب برای افزودن حریم خصوصی به تراکنش‌های بیت کوین کش است، اما این روش به طور کامل بدون نقص نیست. اخیرا الکترون کش و مهندسان Cashshuffle روی این پروتکل کار کرده‌اند تا آن را با کمک سیستمی به نام Cashfusion تقویت کنند. یکی از توسعه‌دهندگان الکترون کش به نام جونالد فیوکبال می‌گوید آن‌ها با کمک مارک لاندبرگ توانسته‌اند تیمی برای تولید یک اپلیکیشن بهتر بسازند.

چگونه با Cashshuffle تراکنش های BCH را غیر قابل ردیابی کنیم

فیوکبال که از توسعه‌دهندگان الکترون کش و Cashshuffle است، اخیرا در خبری خطاب به جامعه‌ی کاربری BCH اعلام کرد که Cashfusion نسبت به قبل خیلی بهتر شده است. فیوکبال می‌گوید آن‌ها با همکاری مارک لاندبرگ دست به اعمال بیش از ۱۰۰ بهینه‌سازی زده‌اند تا پروژه‌ی Cashfusion را بهبود دهند.

ایده Cashfusion در ابتدا این بود که حریم خصوصی پروسه‌های Cashshuffle را تقویت کنند. چون این روش جدید امکان استفاده از ورودی‌ها و خروجی‌های مقادیر غیراستانداردی را فراهم می‌کند که اساسا بستر هماهنگی خصوصی و دانایی صفر را میان مشارکت‌کنندگان Cashshuffle به وجود می‌آورد. فیوکبال می‌گوید Cashfusion هنوز در دست توسعه است، اما نکته جذاب آن این است که این پروژه به کاربر اجازه می‌دهد هر ورودی و خروجی که می‌خواهد داشته باشد. وی افزود:

«Cashfusion قرار است امکان ردیابی زنجیره‌ای تراکنش‌ها را به طور کامل از بین ببرد.»

Cashshuffle در حال حاضر کاربران زیادی دارد که به صورت روزانه از این پروتکل استفاده می‌کند. تا تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۹، مجموع تعداد شافل‌های این پروژه به ۲۲٫۶۳۱ عدد رسیده است. در این ۲۲ هزار شافل ۱۲۷٫۷۰۲ بیت کوین کش حضور داشته که امروز ارزش آن به ۴۳.۳ میلیون دلار می‌رسد. وبسایت Cashshuffle Stats آمار خوبی از تعداد عملیات‌های شافل ارائه کرده و حجم، تعداد پروسه‌های روزانه، هفتگی و پروسه‌های مربوط به استخرها را به تفکیک نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید کیف پول الکترون کش را با Cashshuffle امتحان کنید، باید جدیدترین نسخه آن را از وبسایت الکترون کش دانلود کنید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.