نحوه ارسال و دریافت بیت کوین در واتس‌‌اپ

کاربران واتس‌‌اپ (Whats App) در حال حاضر می‌توانند با استفاده از بات Lite.Im بر روی این پلتفرم پیام‌رسانی محبوب، به ارسال و دریافت بیت کوین (BTC) و لایت کوین (LTC) بپردازند. هدف از این پروژه تسهیل فرآیند تراکنش رمز ارز و بکارگیری رمز ارزها در زندگی روزمره است.

0 92

ارسال بیت کوین بر روی واتس‌‌اپ

در توئیتی که در یکشنبه (19 می 2019) توسط زولو ریپابلیک (Zulu Republic) منتشر شد، این پلتفرم دیجیتال اعلام کرد که پلتفرم پیام‌رسانی رمز ارز آن به نام Lite.Im ، راهی ساده را برای ارسال و دریافت بیت کوین از طریق واتس‌‌اپ ارائه کرده است.

تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که ربات Lite.Im WhatsApp را اضافه کرده و اعلان‌های روی صفحه را دنبال کنند. غیر از ارسال و دریافت BTC و LTC آپشن‌‌های متعدد دیگری نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است.

همچنین این سرویس از طریق یک برنامه ارجاع (referral program)، امکان کسب رمز ارز را در اختیار افراد قرار می‌دهد. علاوه بر این، گزینه‌هایی وجود دارند که کاربران به کمک آن‌ها می‌توانند سکه پیش‌فرض خود را تعیین نموده و زبان دلخواه و رمز عبور خودشان را انتخاب کنند.

در حال حاضر دو زبان پیش‌فرض، انگلیسی و اسپانیایی هستند. این سرویس از قابلیت ارسال و دریافت اتر (ETH) و ZTX (توکن بومی در پلتفرم زولو ریپابلیک) نیز پشتیبانی می‌کند.

ساده‌سازی تراکنش‌های بیت کوین

تراکنش‌های رمز ارز مبتنی بر پیام کوتاه، الگوی تراکنش رمز ارز را به‌خصوص برای متخصصین فنی ساده کرده‌اند. Lite.Im برای پیام‌رسان فیس‌بوک (Facebook)، تلگرام (Telegram) و اس.ام.اس (SMS) خدمات مشابهی را داشته است.

به نقل از این شرکت، «پیام‌رسانی اجتماعی» بخش مهمی از استفاده گسترده‌تر از رمز ارز محسوب می‌شود. واتس‌‌اپ به تنهایی در تمام دنیا بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد.

با ساده‌تر شدن تراکنش‌های پول همراه در جنوب شرقی آسیا و آفریقا، افرادی که بانک در دسترسشان نیست یا تعداد این بانک‌ها برای آن‌ها کافی نیست می‌توانند به کانال‌های پرداخت دسترسی بیشتری داشته باشند.

در سال 2019 تعداد زیادی اعلامیه از سوی مؤسسات مختلف در مورد برنامه‌هایشان برای به‌کارگیری بیت کوین منتشر شده است. از میزهای معامله تا پذیرش به‌عنوان ابزار دادوستد، این رمز ارز برتر همچنان در صدر اخبار قرار دارد.

بسیاری از مفسرین این صنعت می‌گویند که بیت کوین (BTC) به نوع دارایی بالغ‌تری تبدیل می‌شود و برای برآورده کردن انتظارات پیروان اولیه‌اش به‌خوبی عمل خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.