چگونگی استخراج کاردانو

برای به دست آوردن توکن شبکه کاردانو نیاز به صرف انرژی زیاد نیست و باید از Ouroboros برای این کار استفاده نمود که مورد تحقیق و برررسی قرار گرفته و ایراداتش برطرف شده است و معادل دستگاه استخراج در پروتکلPow است و همان امکانات مانند تولید بلاک جدید و تایید تراکنش ها را به عهده دارد. ضمنا الگوریتمی به نام “ساتوشی را دنبال کن” یا “Follow satoshi” وجود دارد که با آن استخراج تصادفی ممکن می­‌شود.

1 10,860

Ouroboros استخراج کاردانو (ADA) را ممکن می کند و از آنجایی که برای استخراج آن بر خلاف دیگر مدل های ارز رمزنگاری شده در صنعت، انرژی زیادی لازم نیست، بلاک چین کاردانو شدیدا مقیاس پذیر خواهد شد.

پروفسور آگلوس کیایاس، مسئول تحقیقات IOHK، این روش را برای استخراج کاردانو ارائه کرد. این روش در ابتدا از نظر ریاضی اثبات شد سپس تحت بررسی همتا قرار گرفت تا از مشکلات آتی جلوگیری شود. این روش به مالکین ADA اجازه می دهد تا سرپرستان slot شوند؛ این پست معادل استخراج کنندگان در سیستم های اثبات کار می باشد.

مالکین ADA می توانند بلوک های جدید بسازند و تراکنش های جدید را انجام دهند و آن ها را تایید کنند. هر نود بر روی شبکه که ارزش مثبتی داشته باشد، به عنوان یک سهام دار شناخته شده و می تواند یک سرپرست slot شود.

با استفاده از الگوریتم اثبات سهام (PoS) پلتفرم، پروسه انتخاب سهامدار که بلاک بعدی را خواهد ساخت، تصادفی است اما با سهمی که در پلتفرم دارند هم متناسب خواهد بود. ارزش نسبی سهم آن ها به عنوان کسری از توکن ها در یک نود مشخص، تقسیم بر تعداد کل توکن های درون سیستم محاسبه می شود.

وقتی نود یک سهامدار با موفقیت اولین بلوک خود را می‌سازد، آن‌ها رسما یک سرپرست slot می شوند. مسئولیت آن ها در این جایگاه شامل بررسی تراکنش هایی که قبلا توسط دیگر نودهای شبکه تایید شده، ساخت بلوک‌های جدید برای هر بخش از تراکنش‌ها، تخصیص کلیدهای شخصی برای هر بلوک و اعمال آن در زنجیره اصلی می‌شود.

هرچند سرپرستان slot باید بلوک های جدیدی طی دوره زمانی مشخص ایجاد کنند که به آن ها slot گفته می شود و در حدود ۲۰ ثانیه خواهند بود. شکست در انجام این عمل طی زمان تخصیص داده شده به آن معنا است که آن‌ها فرصت را حداقل تا زمان انتخاب دوباره­شان از دست داده‌اند.

یک الگوریتم دیگر با نام “ساتوشی را دنبال کن”، استخراج تصادفی ADA را ممکن می‌کند. این الگوریتم به صورت خود به خودی یک سکه را انتخاب می‌کند و اگر شما مالک آن باشید، شما سرپرست  slotخواهید شد. در این مورد، داشتن سکه بیشتر، شانس انتخاب سکه ها را افزایش می دهد. از آنجایی که فرایند انتخاب سرپرست slot از طریق پروسه‌ای انتخابی صورت می گیرد، الگوریتم دوم یک ابزار شدیدا تصادفی است.

اگر شما انتخاب شوید، تمام چیزی که لازم دارید باز نگه داشتن کیف خود برای نود و انجام فعالیت بر روی توکن­‌های‌تان است. در اصل، سیستم یک فرصت منحصر به فرد به شما می دهد تا از طریق یک سیستم استخراج مقرون به صرفه، فعالیت کنید. این موضوع تا زمانی ادامه می یابد که شما میزان بالایی از سهم در پلتفرم داشته باشید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. امیری

    لطفا راهنمایی کنید.در حال حاضر کدام یک از ارز های جدید امکان استخراج با کامپیوتر رادارد