توقف شبکه آیوتا و سرقت ۱.۶ میلیون دلار از کیف پول ترینیتی

شبکه آیوتا که یکی از کاندیداهای اصلی برای جایگزینی بیت کوین در دنیای رمز ارزها بود، به طور ناگهانی متوقف شده است. در پی سرقت ۱.۶ میلیون دلار ارز از کیف پول ترینیتی، بنیاد آیوتا به کاربران هشدار داده که در حال حاضر از این کیف پول استفاده نکنند.

0 140

در تاریخ ۱۳ فوریه، شبکه آیوتا با توقف ناگهانی مواجه شد و بنیاد آیوتا گزارش داد که ۱.۶ میلیون دلار ارز اصلی این شبکه سرقت شده است. روز بعد، صفحه وضعیت شبکه آیوتا هم چنان نشان می‌داد که شبکه اصلی فعال نیست و تیم توسعه دهنده اکسپلویت (رخنه امنیتی) در کیف پول ترینیتی (Trinity) پیدا کرده است.

در حال حاضر، صفحه وضعیت شبکه آیوتا نشان می‌دهد که شبکه اصلی فعال و در دسترس نیست. علاوه بر این پیام، چندین به روزرسانی دیگر از جانب تیم اصلی توسعه دهنده وجود دارد. در ابتدا، این تیم چندین گزارش از سرقت را دریافت کرد و در توییتر و دیسکورد به کاربران خود هشدار داد.

توقف شبکه آیوتا و سرقت ۱.۶ میلیون دلار از کیف پول ترینیتی

تیم توسعه دهنده همچنین گفت:

“به عنوان پیشگیری از شما می‌خواهیم که فعلا از کیف پول ترینیتی خود استفاده نکنید.”

پس از بررسی های اولیه، برنامه نویس های آیوتا تصمیم گرفتند تا یافتن دلیل اصلی این سرقت ها، هماهنگ کننده را غیرفعال کنند تا اطمینان حاصل شود که سرقت دیگری صورت نمی‌گیرد. از زمان اعلام اولیه، این موضوع در بین جامعه رمز ارز در شبکه های اجتماعی به موضوعی مهم تبدیل شده است. تیم توسعه دهنده هم چنین به جامعه هشدار داد و گفت که مجریان قانون نیز وارد این موضوع شده اند. حساب رسمی آیوتا در توییتر نوشت:

آیوتا در حال همکاری با مجریان قانون و متخصصان امنیت سایبری است تا حمله اخیر را مورد بررسی قرار دهد. به منظور محافظت از کاربران، هماهنگ کننده را متوقف کرده ایم و به کاربران توصیه می‌کنیم تا اطلاعیه بعدی از کیف پول ترینیتی استفاده نکنند.

 

 

توقف شبکه آیوتا و سرقت ۱.۶ میلیون دلار از کیف پول ترینیتی

در تاریخ ۱۴ فوریه، تیم آیوتا یک به روزرسانی عمومی دیگر منتشر و طی آن بیان کردند که اکسپلویت مورد نظر را پیدا کرده‌اند و بر روی برطرف کردن آن کار می‌کنند. مهندسان آیوتا هم چنان مدعی اند که این اکسپلویت مرتبط با کیف پول ترینیتی است و بیان کرده اند پروتکل اصلی آیوتا غیرقابل نفوذ است.

در پی این اتفاق، صحبت در خصوص عدم غیرمتمرکزسازی آیوتا به یکی از موضوعات مهم در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. طبق پست اخیر بلاگ آیوتا و توقف زنجیره به مدت ۱۵ ساعت در هفته آخر دسامبر ۲۰۱۹، به نظر می‌رسد مدیریت آیوتا به شدت شکننده شده است. علیرغم تمام موضوعات پیرامون آیوتا، اما هم چنان رتبه ۲۱ از لحاظ ارزش بازار را در اختیار دارد و حتی قیمت این رمز ارز طی هفته جاری یک درصد افزایش یافته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.