کشورها برای جایگزینی ذخایر طلای خود به چه مقدار بیت کوین نیاز دارند

تحقیقات بدست آمده از یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال، مقدار بیت کوینی را که دولت‌ها برای جایگزینی ذخایر فعلی طلا نیاز دارند، تخمین زده است.

0 85

“دولت ها باید شروع به ذخیره‌سازی کنند” شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Blocktown Capital، مقدار بیت کوین را که شرکت ها برای جایگزین کردن با ذخایر طلا نیاز دارند، تخمین زده است.

طبق تحقیقات بدست‌ آمده، مقادیر تخصیص یافته بدین صورت است:

• ایالات متحده: 913،388 بیت کوین

• آلمان: 378،416 BTC

• روسیه: 232،033 BTC

• چین: 206،923 BTC

• ژاپن: 85،931 BTC

• بریتانیا: 34،846 BTC

کشورها برای جایگزینی ذخایر طلای خود به چه مقدار بیت کوین نیاز دارند

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که “دولت ها باید شروع به ذخیره‌سازی کنند …”.

مقایسه بین بیت کوین و طلا حکایت نسبتا محبوبی است، زیرا بسیاری از طرفداران بیت کوین باور دارند که پول دیجیتال جایگزین مناسبی برای فلزات گرانبها است. بنا به گزارش اخیر وبسایت اطلاع‌رسانی بیت کوینیست (Bitcoinist)، نایل فرگوسن (Niall Ferguson) یکی از مشهورترین مورخان اقتصادی که پیش از این نسبت به بیت کوین تردید داشت، گفته است: “بیت کوین مانند گزینه ای جایگزین برای طلای دیجیتال است.”

در حالی که عده‌ای بر این باورند که بیت کوین از “از طلا بهتر” است، افراد بدبین هم در این زمینه وجود دارند. در ماه ژانویه، شورای جهانی طلا گزارش داد که “بیت کوین جایگزین طلا نیست”.

آیا واقعا بیت کوین جایگزین برای ذخایر طلا است؟

حقایق دال بر این است که بیت کوین برای تبدیل شدن به ذخیره ارزش بهتری نسبت به طلا، ویژگی های لازم را دارد. به عنوان مثال، در ماه ژانویه بانک انگلستان دسترسی نیکولاس مادورو (Nicolas Maduro) رئیس جمهور فعلی ونزوئلا به ذخایر طلای کشورش به ارزش 1.2 میلیارد پوند را بست.

مکس کایزر (Max Keiser)، که از حامیان دیرینه بیت کوین است، در این باره گفت: بیت کوین قابل مصادره و توقیف نیست، چراکه از لحاظ سیاسی بیت کوین بی‌طرف است. بنابراین دارایی‌های ونزوئلا را می‌توان به جای اعتماد به یک بانک خارجی، با یک عبارت عبور ساده ایمن و حفظ کرد.

کشورها برای جایگزینی ذخایر طلای خود به چه مقدار بیت کوین نیاز دارند

می‌توان مثال دیگری از ایتالیا ذکر کرد، جایی که احزاب اصلی سیاسی لایحه‌ای را پیشنهاد کردند که اگر تصویب شود، مردم را به عنوان صاحبان ذخایر طلای بانک ایتالیا اعلام خواهند شد. بر این اساس، سیاستمداران ضد استعمار و ملی گرایان در این کشور بارها از بانک مرکزی این کشور و دیگر بانک‌های خصوصی بخاطر عدم پیشگیری از بحران‌های بانکی و نابودی میلیون ها دلار سرمایه سرمایه گذاران کوچک، انتقادهای تندی کرده‌اند.

وزیر امور داخلی کشور متیئو سالوینی (Matteo Salvini) و رهبر این حزب، گفت: اگر در حال حاضر اعتبار حساب شما در وضعیت خطرناکی قرار دارد، بدلیل ناکارآمدی و عدم کنترل لازم از سوی مسئولین مربوطه است.

طبیعت غیرمتمرکز بیت کوین به هیچ مقام دولتی امکان تعیین سیاست پولی خود را نمی‌دهد، این ویژگی آن را به اولین شبکه بی‌طرف سیاسی برای انتقال ارزش‌های مالی تبدیل می‌کند. به عبارت دیگر، بیت کوین می‌تواند با پول کاری را انجام دهد که اینترنت با اطلاعات کرد. اگر همه موارد فوق را کنار هم قرار دهیم، متوجه خواهیم شد که پیش‌بینی بسیاری از متخصصین درباره پیشی گرفتن محبوبیت بیت کوین از طلا در دوران خرید دیجیتال چندان هم عجیب نخواهد بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.