فروش توکن‎ های بلاک چین تلگرام توسط Gram Asia

شرکت Gram Asia کره جنوبی از تاریخ ۱۰ جولای فروش سهام گرام (Gram) را با قیمت ۴.۰۰ دلار برای هر توکن آغاز خواهد کرد. طبق اعلام وبسایت این شرکت، فروش توکن‎ها، به صورت انحصاری از طریق صرافی ژاپنی Liquid صورت خواهد گرفت. قرار است گرام، به عنوان توکن بومی شبکه باز تلگرام (TON) عرضه شود.

0 105

به گزارش بلومبرگ در تاریخ ۳ جولای، شرکت Gram Asia کره جنوبی از تاریخ ۱۰ جولای فروش سهام گرام (Gram) را با قیمت ۴.۰۰ دلار برای هر توکن آغاز خواهد کرد.

قیمت پیشنهادی برای فروش، سه برابر قیمت فروش اصلی ۱.۳۳ دلار در دومین عرضه اولیه سکه (ICO) است که در مارس ۲۰۱۸ برگزار شد.

طبق اعلام وبسایت این شرکت، فروش توکن‎ها در ۱۰ جولای، به صورت انحصاری از طریق صرافی ژاپنی Liquid صورت خواهد گرفت. لیکوئید همچنین میزبان ICO گرام در ماه مارس بود که در آن زمان با جمع‎آوری ۸۵۰ میلیون دلار، ارزش کلی خود را به ۱.۷ میلیارد دلار رساند.

بلومبرگ با اشاره به ایمیلی از سوی Liquid گزارش داد، کاربرانی که با استفاده از توکن بومی این صرافی، QASH، توکن گرام را خریداری کنند، در ازای هر توکن، از تخفیف ۰.۵۰ دلاری برخوردار خواهند شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی آژانس تحقیقاتی روسی Aton، قیمت آینده توکن گرام متغیر خواهد بود اما به طور کلی در محدوده ۲.۱۰ دلار تا ۸.۰۰ دلار باقی خواهد ماند.

در حالی که در ابتدا صرافی Liquid در تاریخ ۱۱ ژوئن خبر مربوط به این میزبانی را اعلام کرده بود، یک منبع نزدیک به تلگرام در گفتگو با کوین تلگراف اظهار داشت که هیچ رابطه‎ای میان این دو شرکت وجود ندارد. او همچنین گفت که خبر منتشر شده در ۱۱ ژوئن اولین خبری بوده است که آن‎ها درباره Gram Asia شنیده‎اند.

علاوه بر این، یکی از سرمایه گذاران تلگرام طی اظهار نظری گفت، هیچ کس حق ندارد توکن‎های گرام را پیش از عرضه رسمی به فروش برساند. طبق یک قرارداد خرید توکن، شخص خریدار توافق می کند که:

به هیچ مبادله‏ یا توافق دیگری که منجر به انتقال کامل یا بخشی از پیامدهای اقتصادی مالکیت قرارداد سرمایه گذاری ارائه شده در توافقنامه خرید، یا هر یک از توکن‎ها شود، وارد نشوند.

قرار است گرام، به عنوان توکن بومی شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network or TON) عرضه شود؛ شبکه غیرمتمرکزی که توسط اپلیکیشن پیامرسان رمزنگاری شده و منبع باز تلگرام طراحی شده است. این سرویس پیامرسان توسط ۲۰۰ میلیون نفر استفاده شده و قرار است توکن‎های گرام خود را در انتهای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راه‎اندازی نماید.

همانطور که کوین تلگراف پیشتر گزارش داد، Gram Asia بزرگ‎ترین دارنده توکن‎های گرام در آسیاست. علاوه بر این به نظر می‏رسد که صرافی Liquid قراردادی با Gram Asia داشته باشد؛ نه با تلگرام. Liquid همچنین پیشتر اشاره کرده بود که شتابدهنده پروژه TON بوده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.