بکارگیری میان‌‌افزارهای Chainlink توسط Google Cloud در فرآیندهای تحلیل داده

شرکت گوگل به صورت رسمی اعلام کرد که راه‌‌حلی کارآمد را برای ایجاد ارتباط میان Google Cloud و اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز داخل زنجیره توسعه داده است. این شرکت‌‌ از میان‌‌افزارهای Chainlink بهره برده است تا تعامل‌‌پذیری مناسبی را در میان این پلتفرم‌‌ها به وجود آورده و یک راه‌‌حل دوگانه ابری-بلاک چینی را در اختیار کاربران قرار دهد.

0 73

تیم Google Cloud میان‌‌افزارهای اوراکل (Oracle) پلتفرم Chainlink را با پایگاه داده ابری خود یعنی BigQuery ادغام کرده است که قابلیت تعامل درون زنجیره (On-chain) و مبتنی بر فضای ابری را با اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند اتریوم فراهم می‌‌آورد. این خبر روز 13 ژوئن به صورت رسمی توسط گوگل اعلام شد.

همانطور که قبلا نیز گزارش شد، اوراکل بلاک چین‌‌ سیستمی است که داده‌‌های خارجی ضروری – مانند متغیرهای مورد نیاز برای ارزیابی – را فراهم می‌‌آورد تا به محض تعیین شرایط اصولی، قرارداد هوشمند به مرحله اجرا درآید.

این پست همچنین عنوان میکند که شرکت گوگل از طریق برنامه پایگاه‌‌های داده ابری Google Cloud، داده‌های بلاک چینی عمومی را برای هشت رمز ارز مختلف به صورت رایگان در BigQuery قرار داده است.

در حالی که این منبع قابلیت “توسعه فرآیندهای تجاری مبتنی بر تحلیل‌‌های خودکار متعلق به پایگاه‌‌های داده بلاک چینی” را فراهم می‌‌آورد، این گزارش خاطرنشان می‌‌کند که ویژگی‌‌های مذکور به این دلیل محدود مانده‌‌اند که از منابع موجود به عنوان ورودی فرآیندهای تجاری خارج از زنجیره استفاده می‌‌کنند.

راه‌‌حل گوگل برای برطرف ساختن این مشکل استفاده از پلتفرم قراردادهای هوشمند اتریوم برای تعامل با پایگاه داده‌‌ ابری BigQuery به صورت خودکار و در داخل زنجیره با استفاده از میان‌‌افزارهای اوراکل Chainlink است.

چنین کاری به قراردادهای هوشمند اجازه می‌‌دهد با استفاده از داده‌‌هایی شروع شوند که از ورودی‌‌های داخل زنجیره به پایگاه‌‌های داده مبتنی بر فضای ابری به دست آمده‌‌اند. شرکت گوگل خاطرنشان کرده است که این سیستم را می‌‌توان تعمیم داد تا اپلیکیشن‌‌های دوگانه ابری-بلاک چینی به وجود آورد که در آنها قراردادهای هوشمند به شیوه‌‌ای کارآمد فعالیت‌‌های پیچیده را به منابع ابری می‌‌سپارند.

پست گوگل علاوه بر مرور جزئیات فنی در مورد چگونگی عملکرد این حلقه تعامل‌‌پذیر، سه مورد استفاده را برای اپلیکیشن‌‌های دوگانه ابری-بلاک چینی پیشنهاد می‌‌دهد که می‌‌توانند با سرعت و بازده بالا به کار گرفته شوند: بازارهای پیش‌‌بینی، قراردادهای آتی و حریم خصوصی شفاف.

همانطور که قبلا نیز گزارش شده است، گوگل در آگوست 2018 به صورت رسمی اعلام کرد که پایگاه داده بلاک چین‌‌ اتریوم را در BigQuery راه‌‌اندازی کرده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.