Google Cloud پلتفرم توسعه‌‌ Ontology را به بازار خود اضافه می‌‌کند

نرم‌‌افزار توسعه‌‌ی کریپتوکارنسی آنتولوژی (Cryptocurrency Ontology) یا به اختصار ONT در زمینه‌‌ی تجاری و شرکتی کاربرد دارد. Ontology در 23 فوریه در پستی خبر داد که قرار است به بازار پلتفرم Google Cloud افزوده شود.

0 99

این نرم‌‌افزار توسعه جدید که « پلتفرم ont_dev » نیز نامیده می‌‌شود، مجموعه‌‌ای از ابزارهای گوناگون برای توسعه‌‌ی قراردادهای هوشمند در بلاکچین Ontology‌‌ است. این محصول DApp شامل یک «بلوک کاو» (block explorer)، یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) قرارداد هوشمند، SmartX و یک محیط تست Ontology‌‌ است.

براساس آنچه اعلام شده، افزودن ONT به پلتفرم گوگل، این پروژه را «به یکی از نخستین بلاکچین‌‌های عمومی دارای پلتفرم توسعه در برجسته‌‌ترین بازار cloud» بدل خواهد ساخت. بیانیه‌‌ی Ontology‌‌ اشاره کرده که نرم‌‌افزار Ontology‌‌ از دسامبر 2018 در بازارهای Amazon Web Services و Microsoft Azure موجود می‌‌باشد.

Ontology‌‌ ساخته‌‌ی یک شرکت چینی به نام OnChain است که صاحب هفدهمین رمز ارز بزرگ بازار یعنی Neo) NEO) نیز می‌‌باشد. Ontology‌‌ در حقیقت یک بلاکچین عمومی است که می‌‌کوشد بکارگیری این فناوری نوپا را برای شرکت‌‌ها آسان نماید. کتابچه معرفی کسب و کار این پروژه می‌‌گوید:

Ontology‌‌ یک شبکه‌‌ی بلاکچین / دفتر ثبت توزیع شده است که سیستم هویت توزیع شده، مبادله دیتای توزیع شده، گردآوری دیتای توزیع شده (وغیره) را با هم درمی‌‌آمیزد. همه‌‌ این موارد در کنار هم زیرساخت یک شبکه‌‌ی همتا به همتا را تشکیل می‌‌دهد که میان زنجیره‌‌ای، میان سیستمی، میان صنعتی، میان اپلیکیشنی و میان دستگاهی است

در پی نوسان شدیدی که این آخر هفته در قیمت ONT رخ داد، Ontology‌‌ برای مدت کوتاهی به 20 سکه‌‌ی برتر از نظر سرمایه بازار رفت ولی پس از آن در رده‌‌ی 21 جای گرفت.

کوین تلگراف به تازگی گزارش داده که بزرگ‌‌ترین کمپانی تلفن کره‌‌ جنوبی به نام شرکت کی‌‌تی (KT Corporation) قصد دارد ماه آینده یک پلتفرم «بلاکچین در قالب سرویس» یا Baas راه‌‌اندازی کند.

در ماه نوامبر خبرهای منتشر شد مبنی‌‌بر اینکه بازوی ژاپنی شرکت مایکروسافت با یک استارتاپ بلاکچین تازه‌‌کار به نام LayerX همراه شده تا ورودی تکنولوژی خود را به کمک روش Baas مایکروسافت Azure افزایش سرعت دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.