رهبران گروه G20 بر مواضع خود در برابر رمز ارزها تأکید کردند

سران گروه G20 در نشست اوزاکای ژاپن با انتشار بیانیه ‏ای مشترک بر مواضع پیشین خود در برابر رمز ارزها تأکید کردند. آن‌ها در این بیانیه اظهار داشتند که در حال حاضر رمز ارزها تهدیدی برای ثبات پولی کشورها نیستند و این نوآوری‎ فناورانه مزایای بالقوه چشمگیری برای اقتصاد خواهد داشت.

0 92

سران گروه G20 در نشست اوزاکای ژاپن در ۲۹ ژوئن، طی بیانیه‎ای مشترک بر مواضع پیشین خود در برابر رمز ارزها تأکید کردند.

سران گروه G20 در این بیانیه اظهار داشتند که در حال حاضر رمز ارزها تهدیدی برای ثبات پولی کشورها نیستند و این نوآوری‎ فناورانه مزایای بالقوه چشمگیری برای اقتصاد خواهد داشت.

شرکت کنندگان همچنین از اقدامات در حال انجام هیئت ثبات مالی (Financial Stability Board) و سایر طرف‎های تنظیم استاندارد، بر روی دارائی‎های خود استقبال کرده و مسئولیت‎های چندجانبه در موارد مورد نیاز شدند.

نویسندگان این بیانیه همچنین بر تصمیمات خود مبنی بر پیروی از استانداردهای جدید کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) در خصوص مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم از طریق رمز ارزها، تأکید کردند. امضاکنندگان این سند همچنین یادآور شده‌اند که به منظور افزایش امنیت سایبری، همچنان به تعهدات خود پایبند خواهند بود.

مفاد این بیانیه، عمده موضوعات مطرح شده در بیانیه مشترک اجلاس قبلی G20 در فوکوئوکای ژاپن که در تاریخ ۹ ژوئن در وبسایت وزارت دارایی ژاپن منتشر شده را مورد تأیید قرار داده است.

علاوه بر این، این بیانیه شامل اظهاراتی در خصوص سایر موضوعات مهم جهانی همچون مبارزه با فساد مالی، رسیدگی به نابرابری‌ها و ایجاد شرایط کاری عادلانه‎تر است.

گروه G20 همچنین بر تعهدات خود در زمینه رسیدگی به تغییرات اقلیمی جهان، از طریق ابتکارات مالی عمومی و خصوصی تأکید کرد.

همانطور که کوین تلگراف در هفته پیش گزارش داد، گروهی از انجمن‎های تجاری ملی به نمایندگی از ارائه دهندگان خدمات دارایی‎های رمز ارز، از تصمیم خود مبنی بر تشکیل انجمنی به منظور تعیین یک نماینده جهانی برای شرکت‎های فعال در این صنعت خبر دادند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.