معرفی نسخه جدید پروتکل رمز ارز زی کش از طریق Sharding

طبق گزارش Forklog، شرکت ECC در نظر دارد به منظور افزایش مقیاس پذیری زی کش، راهکار sharding را در بلاک چین زی کش پیاده سازی نماید. Sharding یک راهکار مقیاس پذیری است که توسعه دهندگان اتریوم نیز قصد دارند در آینده نزدیک آن را در شبکه اتریوم ادغام کنند.

0 92

طبق گزارش Forklog ، نشریه خبری حوزه رمز ارزها در تاریخ ۲۲ ژوئن، شرکت الکتریک کوین (Electric Coin Company or ECC)، پشتیبان زی کش (ZEC)، دومین رمز ارز مبتنی بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن، قصد دارد نسخه جدید پروتکل رمز ارز زی کش را معرفی کند و یک بلاک چین مقیاس پذیر جدید برای زی کش بسازد.

طبق این گزارش، ناتان ویلکاکس (Nathan Wilcox) مهندس ارشد ECC اظهار داشت که این شرکت «باید بتواند تا سال ۲۰۵۰ زی کش را برای ۱۰ میلیارد نفر در سراسر دنیا قابل استفاده سازد.» با این حال Decrypt یادآور شد که برای دستیابی به این هدف، بلاک چین زی کش باید قادر باشد هزاران (یا میلیون‎ها) تراکنش در ثانیه را مدیریت کند.

طبق گزارش Forklog، شرکت ECC در نظر دارد راهکار sharding را در بلاک چین زی کش پیاده سازی نماید. Sharding یک راهکار مقیاس پذیری است که توسعه دهندگان اتریوم نیز قصد دارند در آینده نزدیک آن را در شبکه اتریوم ادغام کنند.

با این حال دایرا هاپوود (Daira Hopwood) مهندس و طراح محصولات ECC خاطرنشان کرد که زی کش برای دستیابی به اهداف مورد نظر، به یک بلاک چین کاملاً جدید نیاز دارد.

این شرکت تضمین می‌کند که سکه‌ها قابل انتقال به بلاک چین جدید بوده و داریی‎های کاربران را محفوظ نگه می‎دارند. همچنین این بلاک چین جدید بر خلاف بلاک چین فعلی که تنها ۲% از تراکنش‌ها را به صورت ناشناس انجام می‌دهد، تمامی تراکنش‌های کاربران را به صورت خصوصی پردازش می‎کند.

زی کش در حال حاضر (با ۷۴۴ میلیون دلار ارزش کلی شبکه)، در رتبه بیست و چهارمین رمز ارز بزرگ بازار (از نظر حجم بازار) قرار دارد. طبق آمار سایت Coin360، ارزش زی کش طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۴۰% افت داشته و اکنون با قیمت ۱۱۳.۰۹ دلار معامله می‎گردد.

طبق گزارش کوین تلگراف در اوایل ماه جاری، بنیاد غیرانتفاعی زی کش با همکاری شرکت بلاک چین Parity Technologies قصد دارد کلاینت نرم افزاری متن باز جدیدی را برای زی کش عرضه نماید.

اخبار منتشر شده در ماه پیش حاکی از آن بود که مونرو (XMR) بزرگ‎ترین رمز ارز مبتنی بر حفظ حریم خصوصی و رقیب اصلی زی کش، قصد دارد الگوریتم اثبات کار (proof-of-work or PoW) جدیدی را در ماه اکتبر به کار گیرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.