Fidelity و Goldman Sachs خدمات custody برای ارز رمزها ارائه می‌کنند

اگر بگوییم هفت روز گذشته برای ارز رمزها روندی صعودی (گاوی) بوده است واقعیت را دست کم گرفته‌ایم. در حالی که شرکت‌های تثبیت شده در این صنعت تلاش‌های لجام گسیخته خود در راستای توسعه را ادامه دادند، Fidelity و Goldman Sachs، دو غول وال استریت نیز تلاش‌های خود را در این حوزه مضاعف کرده‌اند.

0 88

اگر ارز رمز هفته‌ای گاوی را پشت سر گذاشته است، پس چرا قیمت‌ها واکنش مثبتی از خود نشان ندادند؟ آنتونی «پامپ» پامپلیانو (Anthony “Pomp” Pompliano) می‌گوید:

«اخبار خوب امروز سه سال دیگر نتیجه خواهند داد. جف بزوس (Jeff Bezos) دقیقا همینطور در مورد آمازون فکر می‌کند و شما هم باید امروز همینطور در مورد اخبار کریپتو فکر کنید.»

Fidelity با زیر مجموعه جدید خود به حوزه ارز رمز وارد می‌شود

در روز دوشنبه، شرکت سرمایه گذاری‌های Fidelity که در بوستون مستقر است فاش کرد که رسما از طریق تاسیس خدمات دارایی‌های دیجیتال (Fidelity (FDAS، یک زیرمجموعه که منحصرا بر ارائه محصولات مرتبط با دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم متمرکز است، وارد بازار ارز رمز‌نگاری شده است.

FDAS که توسط تام جسوپ (Tom Jessop) اداره می‌شود، قرار است تا بهترین نوع از خدمات custody (شرکت هایی که به کسب و کارهای ارز رمز و بلاکچین خدمات ارائه میکنند) برای ارز رمز را به ۱۳٬۰۰۰ مشتری نهادی Fidelity ارائه نماید. این custody solution، که از طریق یک سیستم ذخیره سرد پیچیده که از عناصر فیزیکی و سایبری برای حفاظت از دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کند، از بیت کوین، اتریوم و برخی دیگر از آلتکوین‌ها که نامشان ذکر نشده پشتیبانی می‌کند. علاوه بر ارائه خدمات custody، شاخه مرتبط با ارز رمز Fidelity اجرای معاملات را از طرف مشتریان خود انجام می‌دهد. این شرکت داده‌های جمع‌آوری شده در مورد صرافی‌های گوناگون را که از به اصطلاح «استانداردهای Fidelity» تبعیت می‌کنند، پیش از انجام تراکنش از طرف مشتریان خود تجمیع می‌کند.

با وجود این که جزییات ارائه شده در مورد محصولات پیشنهادی هنوز اندک هستند، ابگیل جانسون (Abigail Johnson) مدیر عامل Fidelity گفته است که اهداف FDAS را می‌توان این گونه خلاصه کرد: «فراهم آوردن دسترسی بهتر به دارایی‌های بومی دیجیتال مانند بیت کوین برای سرمایه‌گذاران آن». جانسون افزود که وی انتظار دارد تا شرکت او آزمایش‌های خود در مورد این «کلاس دارایی نوظهور» را ادامه دهد و مشخصا اشاره کرد که به باور وی چشم‌اندازهای بلندمدت برای ابتکار بلاک چین وجود دارد.

در حالی که این اخبار مانند آتش در جنگل پخش شد، برایان کلی (Brian Kelly) مدیر عامل BKCM و یکی از مشارکت‌کنندگان در CNBC، این خبر را «عالی» خواند و سپس افزود که این اتفاق می‌تواند سایر نام‌های نهادی مشهور را به ورود به فضای ارز رمز ترغیب کند. اما در حال حاضر، به نظر می‌رسد که مشتریان آینده FDAS باید صبورانه منتظر بمانند، چرا که این استارتاپ اشاره نکرده است که اولین محصول آن چه زمانی عرضه خواهد شد و یا این که چه زمانی FDAS درهای خود را برای سرمایه گذاران خرده‌فروش باز می‌کند.

Goldman Sachs و مایک نوو گراتز (Mike Novogratz) پانزده میلیون دلار در BitGo سرمایه گذاری می‌کنند.

تنها چند رو پس از شروع به کار زیرمجموعه کریپتو محور Fidelity، شرکت Goldman Sachs نیز سرمایه گذاری خود در این صنعت را تقویت کرده و یک همکاری با Galaxy Digital را برای سرمایه گذاری در BitGo آغاز می‌کند. BitGo یک استارتاپ حراست از ارز رمز مستقر در پالو آلتو است.

بنا بر گزارش‌ها Goldman و Galaxy مجموها ۱۵ میلیون دلار و Craft Ventures، DRW، Valor Equity و Redpoint Ventures،‌ دیگر شرکت‌کنندگان در مرحله Series B جمع‌آوری سرمایه BitGo مبلغ ۴۲٫۵ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده‌اند. بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی که در این رابطه منتشر شده است، مبالغ جمع‌آوری شده در این مرحله «برای کیف پول هزار میلیارد دلاری برنامه‌ریزی شده برای BitGo صرف خواهد شد»، که احتمالا به هدف این استارتاپ برای ارائه خدمات custody به مشتریان عمده آن در سطح جهان اشاره دارد.

این شرکت آمریکایی در حال حاضر «مسبب ۱۵ درصد از تراکنش‌های بیت کوین در سطح جهان» و تراکنش‌های ماهانه ده‌ها شبکه بلاک چین به ارزش ۱۵ میلیارد دلار می‌باشد، اعداد و ارقامی که بسیار قابل توجه هستند.

رعنا یارد،‌ مدیر عامل گروه سرمایه گذاری‌های اصلی و استراتژیک Goldman Sachs درباره این سرمایه گذاری که برای جامعه ارز رمزها شگفت‌انگیز بود گفت:

«شرکت هر چه بیشتر نهادها در بازارها دارایی‌های دیجیتال نیازمند راهکارهای حراستی امن و قانون‌مند است. ما سرمایه گذاری خود در BitGo را فرصتی هیجان‌انگیز برای کمک به تکامل این زیرساخت مهم بازاری می‌بینیم.»

در حالی که به نظر می‌رسد Goldman Sachs از این سرمایه گذاری بسیار خوشحال باشد، هنوز مشخص نیست که بستر خدماتی BitGo چگونه جای خود را در برنامه‌های نهادهای مالی برای ارائه بسترها و محصولات ارز رمز محور باز خواهد کرد.

SEC پروژه «FinHub» را برای کمک به استارتاپ‌های بلاک چین راه‌اندازی خواهد کرد

هیئت اوراق بهادار و صرافی‌های ایالات متحده (SEC) اخیرا با اذعان به نقش خود در دنیای ارز رمز و بلاک چین، راه‌اندازی یک مرکز استراتژیک برای ابتکار و فناوری مالی را که به طور خلاصه FinHub نامیده می‌شود اعلام کرده است. مطابق گزارش‌ها این درگاه جدید بحث و بررسی در رابطه با توسعه فناوری‌های فینتک را تسهیل کرده و بدینوسیله به عموم، قانون‌گذاران و پیشرویان صنعت امکان می‌دهد تا در یک فضای سالم جهت پیشبرد به‌کارگیری ابتکارات خوش‌آتیه با یکدیگر تعامل داشته باشند.

اشاره به این نکته نیز اهمیت دارد که FinHub تنها بر دارایی‌های کریپتو و فناوری‌های بلاک چین متمرکز نیست، این مرکز استراتژیک بر هوش مصنوعی/یادگیری ماشینی، استراتژی‌های سرمایه گذاری خودکار و تامین مالی فروشگاه‌های دیجیتال نیز تمرکز خواهد داشت چرا که تمامی این حوزه‌ها به نوبه خود از رونق خوبی برخوردار هستند.

بر اساس این اطلاعیه مطبوعاتی، FinHub در کنار ارائه فضایی برای گفت و گوی آزاد به دنبال برنامه‌ای برای یک مراسم «انجمن فینتک» در سال ۲۰۱۹ است که بر فناوری‌های دفتر کل توزیع شده (DLT) تمرکز خواهد داشت.

اخبار کوتاه ارز رمز

Coinbase دفتر جدیدی در دوبلین افتتاح کرد

در میانه نگرانی‌های رو به رشد در مورد  Brexit (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا)،‌ Coinbase که دفتر مرکزی آن در سانفرانسیسکو واقع است، اخیرا دفتری را به عنوان مکمل دفتر موجود در لندن در پایتخت جمهوری ایرلند دایر کرده است. ذی‌شان فیروز، مدیرعامل شاخه بریتانیایی Coinbase گفته است که این توسعه به منظور «جستجو برای راهی برای ارائه بهتر خدمات به مشتریان Coinbase» انجام شده است. در کنار همکاری تنگاتنگ با دفتر لندن، دفتر تازه تاسیس دوبلین نقشی اساسی در تلاش Coinbase برای ارائه خدمات به اتحادیه اروپا پیش از Brexit خواهد داشد، اتفاقی که به سرعت نزدیک می‌شود.

اتریوم هارد فورک Constantinople را به تاخیر می‌اندازد، پس از ماه‌ها توسعه و ادغام ناموفق تست‌نت (testnet)، تیم توسعه هسته‌ اتریوم تصمیم گرفته است تا هارد فورک Constantinople را که در ابتدا قرار بود تا در اواخر نوامبر در مین نت (MainNet) اتریوم به اجرا گذاشته شود، به تاخیر بیاندازد. بر اساس توضیحات آفری شویدیون (Afri Schoedeon) یکی از توسعه دهندگان این گروه، تعدادی مشکل در خصوص اجماع وجود داشته که پس از فعال سازی Constantinople (نام در نظر گرفته شده برای ارتقای این بلاک چین) در تست نت Ropsten ظهور کرده است. بنا به گفته‌های تیم توسعه دهنده این پروژه، این ارتقای بلاک چین، که هنوز هم قصد دارد تا پاداش بلاک را کاهش داده و احتمالا ساز و کار اجماع ProgPoW را معرفی کند، تا سه‌ماهه اول ۲۰۱۹ به تاخیر افتاده است.

استارتاپ بلاک چین ژورنالیستی Civil عرضه اولیه سکه را لغو کرد

تنها یک هفته پس از انعقاد قرارداد همکاری با فوربز، غول صنعت رسانه، متاسفانه Civil که دفتر آن در بروکلین مستقر بود، ICO خود را پس از عدم موفقیت در دستیابی به کف ۸ میلیون دلاری لغو کرد. البته وضعیت این استارتاپ ژورنالیستی مبتنی بر بلاک چین آن‌قدرها هم بد نیست، چرا که Civil توافقی را با ConsenSys، گوگل صنعت بلاک چین به امضا رسانده است که طی آن این شرکت ۳٫۵ میلیون دلار در Civil سرمایه گذاری خواهد کرد. Civil  قصد دارد تا با استفاده از این سرمایه گذاری‌ها، یک ICO دیگر را در کنار عرضه یک پلاگین وردپرس مبتنی بر بلاک چین، یک «اپلیکیشن حاکمیت جامعه» و یک ابزار توسعه برای استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده توسط فعالیت‌های ژورنالیستی این شرکت راه‌اندازی کند. پس بنابراین علی رغم یک مرحله جمع‌آوری سرمایه ناموفق که برای بسیاری از پروژه‌های ارز رمز به معنی شکست است،  احتمالا پس از شکست اولین ICO پشتکار Civil در ابتکار بیشتر شده است.

Genesis Global مبلغ ۵۵۳ میلیون دلار وام می‌دهد:

Genesis Global Trading، یکی از زیرمجموعه‌های گروه ارز دیجیتال بالی سیلبرت (Barry Silbert)،‌ اخیرا فاش کرده است که برنامه وام‌دهی ارز رمز آن که بر نهادها تمرکز دارد، بیش از ۵۵۳ میلیون دلار دارایی ارز رمز را از زمان شروع به کار یعنی ماه مارس قرض داده است. مطابق گزارش منتشر شده از سوی این استارتاپ، بیش از ۶۰ طرف نهادی درخواست دریافت وام‌هایی با «ده‌ها ارز رمز گوناگون» نموده‌اند و این نشان می‌دهد که هنوز نهادهای بسیار وجود دارد که به این کلاس دارایی علاقمند باشند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.