FATF به دنبال تقویت نظارت بر صرافی‎های رمز ارز به منظور جلوگیری از پولشویی

سازمان FATF به دنبال افزایش نگرانی‎های بین‌المللی از استفاده‎ی رمز ارزها در پولشویی و تأمین مالی تروریسم، مصوبات جدیدی را ارائه کرده است که به موجب آن، ارائه دهندگان خدمات دارائی‎های رمز ارز (مانند صرافی ها) موظفند همانند مؤسسات سنتی، از قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی (AML) و مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) پیروی نمایند.

0 92

FATF به دنبال تقویت نظارت بر صرافی‎های رمز ارز : طبق اظهارات استیون منوشین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه‌داری ایالات متحده امریکا در پایان جلسه، اعلامیه‌ی امروز کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) بر نقش رمز ارزها در پولشویی و تشدید مقررات این حوزه متمرکز بود.

FATF (سازمانی بین دولتی که تلاش خود را بر مبارزه با پولشویی متمرکز ساخته است)، قصد دارد نظارت بر صرافی‌های رمز ارز را تقویت کرده و بدین طریق از استفاده‌ی رمز ارزها به منظور پولشویی و سایر جرایم مرتبط با آن جلوگیری نماید.

استیون منوشین گفت به موجب این مصوبه جدید ارائه دهندگان خدمات دارایی‎های رمز ارز موظفند همانند مؤسسات سنتی، از قوانین مربوط به مبارزه با پولشویی (AML) و مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) پیروی نمایند. جزئیات بیشتر در خصوص این موضوع، در دستورالعمل نهایی سازمان شرح داده شده است.

این سازمان به طور خاص از اوپراتورهای رمز ارزها می‎خواهد تا هویت فرستندگان و دریافت کنندگان رمز ارزها را تصدیق کرده و تمامی اقدامات لازم را برای تضمین آن که این افراد در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت نداشته و به دنبال مقاصد خطرناک برای جامعه نیستند، انجام دهند. منوشین گفت:

با اتخاذ استانداردها و دستورالعمل‌های مورد توافق در این هفته، FATF اطمینان حاصل می‎کند که ارائه دهندگان خدمات مربوط به دارایی‌های رمز ارز در تاریکی قدم بر نمی‎دارند. این اقدام بخش نوظهور فینتک را قادر خواهد ساخت تا یک قدم جلوتر از رژیم‎های سرکش و حامیان خرابکار آن‌ها که در جستجوی راه‎های افزایش و انتقال وجوه ناشناس هستند، باشد.

سایمون رایوندت (Simon Riondet) رئیس اطلاعات مالی آژانس اجرایی قوانین اتحادیه اروپا یا یوروپل (Europol)، پیشتر در مصاحبه‌ای با رویترز مدعی شده بود پولشویی از طریق رمز ارزها رو به افزایش است. وی گفت

در حال حاضر افرادی که در دارک وب سرمایه گذاری یا خرید می‎کنند، پرداخت‌های خود را از طریق رمز ارزها و بیشتر به وسیله بیت کوین انجام می‎دهند. آن‌ها اکنون در حال روی آوردن به رمز ارزهای ناشناس‎تر از بیت کوین هستند.

همانطور که پیشتر گزارش شد، سایر فعالان صنعت رمز ارزها از بازسازی بنیادین ساختار تکنولوژی بلاک چین به منظور اجرای این الزامات، ابراز نگرانی کرده‌اند؛ در حالی که عده‎ای دیگر نگران آن هستند که افزایش اقدامات پیشگیرانه قانونی باعث تحمیل هزینه‎هایی ‌می‌شود که مستقیماً از کسب و کارهای این صنعت تأمین خواهد شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.