رئیس انجمن لیبرا: رمز ارز فیسبوک نیمه دوم سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود

به گفته ریاست انجمن لیبرا (Libra)، فیسبوک در تلاش است تا موانع قانونی و نظارتی را پشت سر گذاشته و تا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رمز ارز لیبرا را عرضه کند.

0 123

عرضه رمز ارز فیسبوک

برتراند پرز (Bertrand Perez) مدیر کل انجمن Libra، در مصاحبه ای با مجله خبری فرانسوی Les Echos اظهار داشت که رمز ارز لیبرای فیسبوک در نیمه دوم ساال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

این در حالی است که وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه به تازگی اعلام کرد که از فعالیت رمز ارز لیبرا در فرانسه جلوگیری خواهد شد. بر اساس گزارش سایت Cointelegraph، از آنجایی که ثبات مالی در منطقه با نارضایتی‌هایی همراه است، برونو لی مایر (Bruno Le Maire) به اتحادیه اروپا پیشنهاد داد تا رویکردی خصمانه در قبال رمز ارز لیبرا اتخاذ کند.

آقای پرز اظهار داشت که فیسبوک قصد ایجاد منابع جدید مالی را از طریق توکن خود ندارد. وی با مقایسه BlackRock به عنوان بزرگترین مدیریت دارایی در جهان، افزود فیسبوک قصد رقابت در چنین بازاری را نداشته است.

وی در مصاحبه خود با Les Echos با ذکر اینکه “ما نمی‌خواهیم تبدیل به BlackRock جدید شویم.” گفت:

از این رو نگرانی‌ها پیرامون تاثیر ناپایداری که ممکن است ارز ذخیره ما بر ارزهای فیات بانک مرکزی داشته باشد از نظر ما کاملا بی اساس است.

فیس‌بوک در تلاش است تا نگرانی‌ها را برطرف کند

پرز خاطر نشان کرد که رمز ارز لیبرا با چندین ارز برتر دنیا به غیر از یوان چین مشارکت خواهد نمود.

در حالی که مقامات بانک مرکزی چین درباره استفاده از لیبرا نگرانی خود را ابراز کرده‌اند، این کشور در مراحل پایانی تکمیل و عرضه رمز ارز ملی خود قرار دارد.

علی رغم مسایل ذکر شده، آقای پرز معتقد است که تا زمان عرضه لیبرا ، تمام مشکلات قانونی برطرف خواهد شد. او در پایان گفت:

در یک سالی که تا عرضه لیبرا زمان داریم، می‌توانیم تمام این نگرانی‌ها را از بین ببریم.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.