شرکت eToro‌‌ آزمایش دارایی‎های توکنیزه شده در بلاک چین لیبرای فیسبوک را تأیید کرد

پلتفرم تجاری eToro‌‌ عرضه دارایی‎های توکنیزه شده در پروتکل لیبرای فیسبوک را به صورت موفقیت آمیز آزمایش کرد. لیبرا اولین تلاش فیسبوک برای ایجاد یک اکوسیستم کریپتوکارنسی است. همچنین قرار است یک توکن بومی نیز با همین نام به عنوان اولین محصول این فرایند، عرضه گردد.

0 80

پلتفرم تجاری انگلیسی eToro‌‌ عرضه دارایی‎های توکنیزه شده در پروتکل لیبرای فیسبوک (Facebook’s Libra) را به صورت موفقیت آمیز آزمایش کرد. این شرکت نتایج این آزمایش را طی پستی در وبلاگ رسمی خود، در تاریخ ۲۰ ژوئن اعلام کرد.

طبق جزئیات ذخیره شده در Github، این شرکت قصد دارد تا نوآوری تحقیقاتی اخیر خود تحت عنوان eToroX را برای راه‎اندازی eToken در بلاک چین لیبرا، به کار گیرد.

eToken، فناوری پشتیبان دارایی‌های توکنیزه شده‎ی eToro‌‌ است که محققان آن، نسبت به آزمایش ظرفیت‌های فعلی لیبرا در اولین هفته‌ی راه‌اندازی، ابراز تمایل کرده‌اند.

در این پست عنوان شده است که «محققان با بررسی ظرفیت‎های لیبرا و با استفاده از Move IR (لایه میانی نماینده‌ی چیزی که در نهایت به عنوان زبان برنامه نویسی نهایی انتخاب خواهد شد)، موفق شدند نسخه اولیه دارائی‌های توکنیزه شده eToro را بر روی شبکه لیبرا پیاده سازی کنند.»

طبق گزارش کوین تلگراف، لیبرا اولین تلاش فیسبوک برای ایجاد یک اکوسیستم کریپتوکارنسی است. همچنین قرار است یک توکن بومی نیز با همین نام به عنوان اولین محصول این فرایند، عرضه گردد. این پروژه احتمالاً پیامدها و محصولات دیگری نیز دارد که هنوز به طور کامل مشخص نیست.

قانون‌گذاران با هشدار نسبت به راه‌اندازی این رمز ارز، به پروژه لیبرا واکنش نشان دادند؛ به عنوان مثال یکی از مقامات دولتی ایالات متحده امریکا، پیشتر از فیسبوک درخواست کرد که تمامی فعالیت‌های خود را بر روی این پروژه متوقف سازد تا قانون گذاران فرصت داشته باشند، این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

چهره‌های سرشناس صنعت کریپتو نیز، ارزیابی خود را از لیبرا (به عنوان یک رمز ارز) منتشر کرده و مشخصات فنی آن را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

با این حال پروتکل لیبرا با مشخصات کنونی خود، موجبات علاقمندی توسعه دهندگان eToro‌‌ را فراهم آورده است.

دکتر آمری راس (Omri Ross) محقق ارشد بلاک چین eToroX در اظهار نظر جداگانه‎ای در اینباره گفت:

ما نوآوری اولیه‎ی تیم لیبرا در طراحی Move IR را تحسین کرده و مشتاقیم پیشرفت‎های این پروژه را در آینده‎ نزدیک دنبال کنیم.

ترکیبی از ویژگی‎های گوناگون در ارتباط با زبان برنامه‌نویسی Rust و الگوریتم اجماع HotStuff ، نویدبخش آینده‌ای خوب در صنعتی رو به رشد است.

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.