همکاری شرکت هواپیمایی Etihad با یک استارت‌آپ بلاک چینی

شرکت هواپیمایی ملی امارات متحده عربی Etihad، برای ارائه سیستم‌های اطلاعات داخلی خود با یک استارت‌آپ سوئیسی بلاک چین شروع به همکاری کرده است.

0 81

همکاری شرکت هواپیمایی Etihad با یک استارت‌آپ بلاک چینی : طبق گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رویترز، بازار تجاری غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم Winding Tree مسئولیت عرضه امکانات لجستیکی را که برای سیستم توزیع Etihad Airways مورد نیاز است، برعهده گرفته است.

این همکاری، شرکت هوایی Etihad را قادر می‌سازد تا به اپراتورهای واسطه در مواردی مانند مدیریت زمان پروازها، برنامه‌های سفر و ردیابی چمدان نیاز نداشته باشد. تریستان توماس (Tristan Thomas)، مدیر نوآوری و حوزه ی دیجیتال شرکت Etihad، در این باره به رویترز گفت این سرویس‌های ارائه شده از سوی این شرکت‌های واسطه اغلب گران هستند.

پدرو اندرسون (Pedro Anderson)، مدیر اجرایی شرکت (Winding Tree)، نیز این خبر را تایید نمود، وی به رویترز گفت:

ما در حال انجام آزمایش راهکارهای جدید در این پلتفرم (بلاک چین) به نفع مصرف کنندگان هستیم. وجود نوآوری باعث رقابت شما برای ارائه قیمت بهتری برای مصرف کننده خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود:

افراد بسیار کمی برای این تغییر در سیستم توزیع جهان اقدام کرده اند، چراکه تصمیم گیرندگان در این حوزه همیشه سعی کرده‌اند این تجارت را در یک چهارچوب مشخص و بسته نگه دارند.

در حقیقت شرکت Winding Tree ارائه دهنده سیستم‌های اطلاعاتی همزمان برای شماری از شرکت‌های هواپیمایی، هتل‌ها و دفاتر گردشگری در سراسر جهان است. این شرکت در سال 2017 با خطوط هواپیمایی لوفتانزای آلمان برای توسعه و پیاده سازی یک بازار مسافرتی مبتنی بر بلاک چین بوسیله یک توکن رمز ارز همکاری نمود. چندین ماه‌ بعد، خطوط هواپیمایی S7 روسیه بیان کرد که از این دفتر توزیع برای صدور بلیط هواپیما استفاده می‌کند و شرکت هواپیمایی AirFrance نیز از رابط‌های برنامه نویسی اپلیکیشن (Winding Tree (API برای نظارت بر سیستم‌های مدیرت پرواز خود استفاده می‌کند.

با وجود چنین شروعی و توانایی مدیریت مجموعه گسترده ای از داده‌ها، شرکت Winding Tree نه تنها با سیستم‌های توزیع جهانی را که توسط شرکت‌های معتبری همچون Amadeus و Sabre اداره می‌شوند، بلکه وب سایت‌هایی مانند Expedia و Booking.com را که با مشتریان به طور مستقیم در ارتباط هستند، رقابت خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.