عرضه اتریوم تا سال ۲۰۲۱ به یک دهم کاهش می‎یابد

به گزارش نشریه فناوری Trustnodes در تاریخ ۵ جولای و به نقل از جاستین دریک (Justin Drake) محقق اتریوم ۲ (Ethereum 2.0) در بنیاد اتریوم، عرضه اتریوم تا سال ۲۰۲۱، احتمالاً به یک دهم کاهش خواهد یافت.

0 138

دریک یک زمان بندی احتمالی برای این اقدامات اعلام کرد:

این یک زمان بندی احتمالی‎ست (تاریخ‎ها ممکن است کاملاً اشتباه باشند!) که تاریخ رویدادهای مهم را مشخص می‎کند: ژانویه ۲۰۲۰: راه‎اندازی Beacon Chain. ژوئن ۲۰۲۰: اتریوم ۲ لایت آماده تولید خواهد بود. نوامبر ۲۰۲۰: فورک ۱# اتریوم ۱، با توجه به اتمام اتریوم ۲ می‎تواند فورک خود را انتخاب کند (به طور محافظه‎کارانه عرضه آن کاهش نخواهد یافت). مارس ۲۰۲۱: فورک ۲# اتریوم ۱ عرضه خود را به یک دهم کاهش خواهد داد.

دریک همچنین تأکید کرد، چندین موضوع غیرفنی نیز وجود دارد که پیشبینی آن‎ها سخت است. به طور مشخص این موارد عبارتند از این‎ که «سرعت دستیابی ما به ۲ میلیون ETH (شصت و پنج هزار اعتبارسنج) برای راه‎اندازی beacon chain چقدر است» و «مدیریت اتریوم ۱ با چه سرعتی دو هارد فورک خود را همراهی می‎کند.»

طبق برآورد توسعه دهندگان اتریوم، تقسیم بندی کامل تا سال ۲۰۲۱ اتفاق خواهد افتاد و چند سالی طول خواهد کشید تا اکوسیستم به نقطه‎ای برسد که بتواند پروتکل اثبات کار (proof-of-work) را کنار بگذارد.

در اواسط ماه ژوئن، جاستین دریک در جلسه دو هفته یکبار توسعه دهندگان اصلی اتریوم گفت که انتظار می‎رود اولین مرحله از گذار شبکه اتریوم به اتریوم ۲.۰ در ۳ ژانویه ۲۰۲۰ صورت گیرد. در آن زمان، تیم توسعه دهندگان اتریوم ظاهراً در حال کار بر روی تغییر کد اصلی به فاز صفر (اولین مرحله انتقال شبکه اتریوم از اثبات کار به الگوریتم اجماع مبتنی بر اثبات سهام) بودند که عملیات تأیید بلاک ها را از ماینرها به اعتبارسنج‎های مخصوص شبکه انتقال می‎داد.

همانطور که اخیراً گزارش شده، تراکنش‎های روزانه ثبت شده در شبکه اتریوم، برای اولین بار از ماه می ۲۰۱۸، در ۲۸ ژوئن از مرز یک میلیون تراکنش عبور کرد. ارزش معاملات اتریوم انجام شده در این بلاک چین، در دسامبر سال ۲۰۱۸ به بیشترین میزان ماهیانه خود رسید.

طبق گزارش شرکت تحلیل‎گر کریپتوی Diar در ماه می، حجم اتریوم در اپلیکیشن‎های غیرمتمرکز (DApps)، در ماه آوریل با ۷۷۶۰۰۰ تراکنش اتریوم، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.