عرضه راهکارهای جدید مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد در شبکه اتریوم

در حالیکه طبق پیش بینی‌ها، به روزرسانی اتریوم ۲.۰ طی ماه های آتی انجام خواهد شد، راهکارهای مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد Gas شبکه اتریوم هم اکنون در دسترس قرار گرفته‌اند.

1 124

راهکارهای جدید مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد Gas در شبکه اتریوم هم اکنون در دسترس قرار گرفته‌اند. این در حالی است که تعداد کیف پول های فعال از ماه ژانویه تاکنون تقریبا دو برابر شده و به رقم نیم میلیون رسیده است. این اتفاق نشان می‌دهد که شهرت و محبوبیت شبکه اتریوم در حال افزایش است.

توسعه دهندگان Synthetix ، دومین پروتکل DeFi  بزرگ، قصد دارند با همکاری تیم تحقیقاتی Optimism ، نسخه آزمایشی صرافی Synthetix را در ماشین مجازی Optimistic عرضه کنند.

این ماشین مجازی یک راهکار مقیاس پذیری لایه دوم است که به منظور امکان پذیر ساختن پلتفرم های مالی DeFi (سیستم مالی غیرمتمرکز) برای انجام فعالیت ها با سرعت سیستم های متمرکز طراحی شده است.

استفاده از این فناوری مقیاس پذیری تاثیر بسزایی بر عملکرد داشته است، به طوری که شاهد کاهش ۳۷.۵ برابری تاخیر به روزرسانی اوراکل، کاهش ۷۵ برابری تاخیر در تراکنش ها و کاهش چشمگیر در هزینه Gas برای تراکنش های مرتبط با اوراکل و صرافی ها بوده ایم.

کین وارویک (Kain Warwick) در اوایل سال جاری گفته بود که شبکه اتریوم هم چنان فرصت ها و پتانسیل زیادی در خود دارد.

وی گفت حتی اگر اتریوم ۲.۰ عرضه نشود، نکات مثبت بسیار زیادی در اتریوم ۱.۰ وجود دارد. وی افزود راهکار مقیاس پذیری Optimism چند هزار تراکنش در ثانیه را امکان پذیر می‌سازد. این مقدار بسیار بیشتر از تعداد تراکنش های کنونی در شبکه اتریوم و بیت کوین است.

وی گفت:

اتریوم پتانسیل این را دارد تا بدون انتقال به گواه اثبات سهام نیز به طور چشمگیری مقیاس پذیر شود.

افزایش دو برابری کاربران فعال اتریوم از ماه ژانویه تاکنون

علاوه بر افزایش محبوبیت DeFi و عرضه به شدت مورد انتظار اتریوم ۲.۰، تعداد کاربران فعال نیز از ماه ژانویه تاکنون دو برابر شده و پس از ماه ژوئن ۲۰۱۹ بار دیگر به ۵۰۰,۰۰۰ کاربر رسیده است.

ایجاد آدرس های منحصربه‌فرد اتریوم نیز در هفته های اخیر افزایش یافته است، به طوری که تعداد کیف پول های جدید در هر روز از ۵۰,۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه های اولیه ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه مارس رسیده است. در حال حاضر مجموع تعداد آدرس های منحصربه‌فرد از ۹۶ میلیون آدرس فراتر رفته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.