آغاز فاز صفر اتریوم 2.0 در تاریخ 3 ژانویه 2020

توسعه‌‌دهندگان اتریوم در آخرین اعلامیه خود اذعان داشته‌‌اند که راه‌‌اندازی فاز صفر انتقال به اتریوم 2.0 در ابتدای سال 2020 صورت خواهد گرفت. این ارتقاء به منظور تغییر الگوریتم اثبات کار اتریوم به الگوریتم اثبات سهام صورت می‌‌گیرد و پیش‌‌بینی می‌‌شود که پس از انجام آن سرمایه‌‌گذاران سازمانی بیشتری به سمت این شبکه کشیده شوند.

0 88

آغاز فاز صفر اتریوم 2.0آغاز فاز صفر اتریوم 2.0 :بر اساس نشست‌‌های دوهفتگی توسعه‌‌دهندگان اصلی اتریوم در روز 13 ژوئن، فاز صفر انتقال شبکه اتریوم به اتریوم 2.0 در تاریخ 3 ژانویه 2020 انجام خواهد شد.

جاستین دریک (Justin Drake)، محقق اتریوم، در طی این نشست اذعان داشت که این تیم توسعه‌‌دهنده در حال کار بر روی جزئیات فاز صفر است و در عین حال تایید کرد که جزئیات در تاریخ 30 ژوئن اعلام خواهند شد.

فاز صفر، نام اولین مرحله انتقال شبکه اتریوم از الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) به الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake) است که عملکرد تایید بلاک را از استخراج‌‌کنندگان به تاییدکنندگان شبکه ویژه واگذار می‌‌کند.

همانطور که در طی نشست اخیر مطرح شد، انتظار می‌‌رود فاز صفر در تاریخ 3 ژانویه آغاز شود، روزی که اولین بلاک موجود در بلاک چین بیت کوین‌‌ 10 سال قبل ساخته شد. این محقق اذعان داشت:

هنوز هم زمان زیادی تا پایان سال 2019 باقی مانده است، بنابراین فکر می‌‌کنیم تعیین تاریخ راه‌‌اندازی در انتهای سال جاری واقع‌‌گرایانه باشد.

 

دریک همچنین مسئله قراردادهای سپرده‌‌گذاری را مطرح کرد و پیشنهاد داد که راه‌‌اندازی آنها باید قبل از بلاک اولیه باشد تا تاییدکنندگان زمان کافی برای سپرده‌‌گذاری داشته باشند. این توسعه‌‌دهنده اذعان داشت که مراسم قراردادهای سپرده‌‌گذاری در Devcon، یکی از کنفرانس‌‌های توسعه‌‌دهندگان اتریوم در اکتبر، برگزار خواهد شد. بر اساس گفته‌‌های دریک، این زمان‌‌بندی توسعه‌‌دهندگان را قادر خواهد ساخت بیشتر در مورد مسئله آدرس قراردادهای سپرده‌‌گذاری فکر کنند و همچنین از مشکلات موجود در این قراردادها اجتناب کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.