EOS چیست؟

EOS، توکن نرم افزار غیرمتمرکز Block.one است که توسط دنیل لاریمر ساخته شد. برای فعالسازی Block.one، داشتن یک الگوریتم توافقی کلی در جهت رسیدن به نیازهای ضروری، لازم است. این سیستم زمانی کافی برای سرمایه گذاران مهیا می‌کند تا توسعه‌ی نرم افزار را قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای خرید، تحلیل و بررسی کنند. خرید این ارز در ابتدا در بورس بیت فاینکس ممکن بود، اما در حال حاضر به دلیل مقبولیت آن، در دیگر پلتفرم‌ها نیز ارائه می‌شود.

0 321

دنیای ارزهای رمزنگاری شده به گسترش خود ادامه می دهد و ارزهای دیجیتالی بیشتری به این بازار ملحق می شوند. در سال ۲۰۱۷، ارز رمزنگاری شده EOS، توجهات زیادی را معطوف خود ساخت، به گونه ای که رکوردهایی شکسته شد و این ارز، سودآور ترین ICO  سال هم لقب گرفت. این کوین از پروژه‌‌ی ساده ای آغاز شد که هدف آن جذب فناوری بلاکچین در تمام شرکت های جهان است.

EOS، توکن نرم افزار غیرمتمرکز Block.one است که توسط دنیل لاریمر ساخته شد. ارزش بازاری اولیه‌‌ی آن پائین‌تر از دلار بوده و در حال حاضر به ازای ۱۳.۷۱۵ دلار بین معامله‌گران bitfinex خرید و فروش می‌شود. تمام این رشد در کمتر از یک سال صورت گرفته و نهایتا به جمع ۱۰ سرمایه بازاری برتر رسیده است. جای تعجب ندارد که آنها در ماه‌های آغازین موفق شدند بیش از ۱۸۰ میلیون دلار درآمد کسب کنند.

سیستم EOS چگونه عمل می‌کند؟

برای فعالسازی Block.one، داشتن یک الگوریتم توافقی کلی در جهت رسیدن به نیازهای ضروری، لازم بود. از این رو، اثبات سهام محول‌شده (Delegated Proof of Stake (DPOS به کار گرفته شد. با این نرم‌افزار، تمام افراد دارای توکن EOS.IO، به لطف سیستم تایید و نظردهی می‌توانند بلوک‌هایی را تولید کنند. در این روش، به کاربر اجازه داده می‌شود تا بلوک‌ها را با توجه به آراء جمع آوری شده، تولید کنند، نحوه‌ی استخراج ارز نیز به همین ترتیب است.

شبکه EOS می‌تواند هر سه ثانیه یک بار یک بلوک تولید کند. یک ماینر می‌تواند در هر زمانی بلوک تولید کند. اگر بلوکی در همین لحظه سالم ماند، فضا حذف شده و یک فاصله سه ثانیه‌ای بین بلوک‌ها ایجاد می‌شود.

در EOS بلوک ها در بخش های ۲۱ بلوکی تولید می‌شوند. اگر تولیدکننده یک روز کامل را از دست بدهد، از سیستم حذف می‌شود و این موضوع تا زمانی که او دلیل خطای خود را به بلاکچین اطلاع دهد ادامه پیدا می‌کند. این مسئله با انتخاب تولید کننده‌های معتبر، مانع حذف بلوک ها می‌شود.

مزیت EOS این است که شبکه دچار فورک‌های نادرست نمی‌شود، چرا که گره‌ها به جای رقابت و آنچه در استخراج دیگر ارزهای رمزنگاری شده وجود داشت، به شیوه‌ای تعاملی کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند.

پست های مرتبط

چگونه کار می‌کند؟

Block.one بیان می‌کند که نرم افزار EOS.IO می‌تواند از نرم افزارهای غیرمتمرکزی که رابط کاربری آن‌ها با نرم افزارهای فعلی ما یکسان هستند، پشتیبانی کند. در این روش، نرم افزارها از تمام مزایای فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود مقیاس پذیری شرکت‌های دارای فناوری بلاکچین بهبود یافته و افراد بیشتری به آنها ملحق شوند. تمام این‌ها به لطف قابلیت پردازش میلیون‌ها داده در مدت زمانی بسیار کوتاه، امکان پذیر است.

نحوه‌ی توزیع توکن‌های EOS.IO به چه صورت است؟

مجموعه سرمایه‌های EOS.IO در قالب اتر صورت می‌گیرد و به خاطر همین ارتباط هوشمندانه با این شبکه است که ارز شما با ERC-20 سازگار است.

توکن‌ها بر اساس مشارکت اتر هر سرمایه‌گذار توزیع می‌شوند. در پایان، میلیاردها توکن بر اساس برنامه‌ی زیر توزیع می‌شود:

  • ۲۰۰ میلیون EOS اولیه، از بیست و ششم تا سی‌ام ژوئن ۲۰۱۷ توزیع شد که ۲۰ درصد کل موارد نهایی را شامل می‌شود.
  • ۷۰۰ میلیون EOS بعدی با تقسیم آن به ۳۵۰ بازه زمانی ۲۳ ساعته متوالی، به ارزش ۲ میلیون توکن EOS، توزیع می‌شود.
  • ۱۰۰ میلیون EOS باقی مانده در اختیار نرم افزار باقی می‌ماند و وارد شبکه اتریوم نخواهد شد.

چرا این سیستم انتخاب شد؟

این سیستم زمانی کافی برای سرمایه گذاران مهیا می‌کند تا توسعه‌ی نرم افزار را قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای خرید، تحلیل و بررسی کنند. همچنین با داشتن چنین بازه‌های طولانی مدتی، فرصت بیشتری در اختیار افرادی که قصد انجام خرید داشتند، قرار داده می‌شود.

از کجا و چگونه می توانم EOS بخرم؟

EOS در حال حاضر با اتریوم سازگار است، پس ما به یک کیف سازگار با این شبکه نیاز خواهیم داشت تا بتوانیم توکن های خود را ذخیره کنیم. خرید این ارز در ابتدا در بورس بیت فاینکس ممکن بود، اما در حال حاضر به دلیل مقبولیت آن، در دیگر پلتفرم‌ها نیز ارائه می‌شود. بنابراین ما فقط باید در بورسی ثبت نام کنیم که برای خرید اولین واحد EOS ما، کوین ارائه می‌دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.