EOS در انتظار بحران کاهش چشمگیر توسعه دهندگان

اخیراً فعالیت توسعه‌دهندگان بلاک چین EOS کاهش معناداری داشته است. طبق گزارش‌های اخیر، EOS (رکورددار بزرگترین ICO جهان) اکنون با بحران بالقوه کاهش توسعه‌دهندگان روبرو است.

0 118

بنابر گزارش‌های اخیر، پروژه بلاک چین چند میلیارد دلاری EOS ، بعد از کاهش ۸۶ درصدی «فعالیت توسعه‌دهندگان» در سال گذشته، اکنون با بحرانی بالقوه روبرو است.

گزارش سه ماهه دوم توسعه دهندگان بلاک چین (Blockchain Developer Report) که از سوی شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر مبتنی بر رمز ارز اوتلایر ونچرز (Outlier Ventures) اعلام شده است، نشان می‌دهد EOS (رکورددار بزرگترین ICO جهان) اکنون با بحران بالقوه کاهش توسعه‌دهندگان روبرو است.

این گزارش مدعیست که «اکثر پروتکل‌ها کاهش فعالیت توسعه‌دهندگان را تجربه کرده‌اند که میانگین آن بیش از ۲۰ درصد نبوده است». احتمالاً بخشی از این مشکل به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹ است. EOS (منفی ۸۶ درصد)، بیت کوین کش (منفی ۶۳ درصد) و ترون (منفی ۵۱ درصد) بیشترین میزان کاهش توسعه‌دهندگان فعال را تجربه کرده‌اند. پیشبینی‌ این گزارش درباره EOS حاکی از آن است که احتمالاً کاهشی که بعد از عرضه شبکه اصلی در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد ادامه می‌یابد و توسعه‌دهندگان اصلی از این پروتکل جدا می‌شوند.

این شرکت در تحقیقات خود همچنین توسعه کدها (که به صورت هفتگی اجرا و کدهای اصلی در منبع سازمان به مرور به روز رسانی می‌شوند) را پیگیری کرده و متوجه شد که Maker (منفی ۹۸%)، ترون (منفی ۹۶%) و  EOS (منفی %۹۴)» بیشترین میزان کاهش به روز رسانی کدها را در هفته داشته‌اند.

علی‌رغم آن که EOS در سال ۲۰۱۸ بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه را از طریق عرضه اولیه سکه خود جمع‌آوری کرد، اما بلاک چین EOS همچنان در تعداد قراردادهای هوشمند و همچنین تعداد کاربران روزانه Dapp ها از اتریوم عقب مانده است.

در این گزارش آمده است که اتریوم بیش از ۸۰ درصد از قراردادهای هوشمند و dappها را در فضای غیرمتمرکز از آن خود کرده و EOS با کسب ۹ درصد از این آمار، با فاصله زیاد در رتبه دوم قرار دارد.

منبع: cryptoglobe.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.