Einsteinium چیست؟ راهنمای مبتدیان

 Einsteinium یک پلتفرم سرمایه‌ گذاری رمزنگاری‌شده همچون بیت‌کوین با هدف جمع‌آوری سرمایه برای کارهای تحقیقاتی، پژوهشی و امور بشر دوستانه است که از روش اجماع اثبات کار بهره می‌برد. در این سیستم  ۲.۵  درصد از پاداش استخراج بلوک‌ها به امر سرمایه‌ گذاری در اهداف پروژه اختصاص داده می‌شود و کاربران این پلتفرم برای انتخاب پروژه‌هایی که سیستم قصد سرمایه‌ گذاری بر روی آن‌ها را دارد، حق رای دارند. این پلتفرم در نقشه راه خود آینده‌ی درخشانی را پیش‌بینی کرده است و قصد دارد تا یک شبکه اجتماعی و یک بازار معاملات نیز به ویژگی‌های خود اضافه کند تا به وسیله توکن این پلتفرم یعنی (EMC2) قابل استفاده باشند.

0 253

Einsteinium چیست؟

ممکن است متوجه شده باشید که اخیرا سکه‌ی جدیدی به نام Einsteinium وارد بازار شده است و در رتبه‌بندی کوین‌مارکت‌کپ (Coinmarketcap) از انتهای جدول رتبه ۵۰ را دارد. با دقت به این آمار متوجه می‌شویم که قیمت آن در عرض چند روز از حدود ۰.۸۰ دلار به ۲.۰۰دلار رسیده است.

این ارز رمزنگاری‌ شده برای سرمایه‌ گذاری در پروژه‌های علمی، تکنولوژیک و بشردوستانه طراحی شده است.

سکه Einsteinium که به اختصار EMC2 نامیده می‌شود، منبع این کمک مالی است و با استفاده از یک الگوریتم اثبات کار (proof of work) مشابه بیت کوین کار می کند. بنابراین در عمل، EMC2 به مانند این عمل می‌کند که فردی بیت‌کوین را گرفته و با ساز و کار یک صندوق خیریه ترکیب کند.

چگونه Einsteinium اهداف بشردوستانه خود را انجام می‌دهد؟ و چه چیزی باعث جذابیت آن برای سرمایه گذاری می شود؟ بیایید نگاهی به آن بیندازیم.

Einsteinium چیست؟ و چگونه کار می‌کند؟

Einsteinium در سال ۲۰۱۴ شروع بکار کرد، اما تا تابستان سال ۲۰۱۷ اقدام زیادی انجام نداد.در تاریخ ۱ مارس موسسه Einsteinium رسما راه‌اندازی شد و در آپریل رسما به عنوان یک سازمان غیرمنتفع (بدون بهره) در مونترآل کانادا ثبت شد و تبدیل به اولین پژوهشگاه غیرمنتفع (NPO) در دنیای رمزنگاری شد. موسسه Einsteinium شریک سازمانی سکه Einsteinium است و این موسسه به عنوان درگاهی برای پروژه‌های خیریه و سازمانی و تامین بودجه تحقیقاتی است.

بر اساس سیستم استخراج مبتنی بر اثبات کار موسسه ۲.۵درصد از پاداش هر بلوک را برای خود برمی‌دارد و از این درآمد،۰.۵ درصد به سمت بازاریابی و کمک‌های مالی اختصاص می‌یابد و ۲درصد به تحقیقات علمی تعلق می‌گیرد.

Einsteinium  چیست؟
Einsteinium  چیست؟

احتمالا برای شما سوال پیش آمده است که موسسه Einsteinium چگونه پروژه‌های مناسب برای تامین مالی و همچنین مقدار کمک‌های مالی هر پروژه را تعیین می‌کند.خب، برای درک این موضوع ، باید چگونگی کارکرد دوره‌ها یا epoch ها با الگوریتم اثبات کارEMC2 را بدانید.

دوره‌ (epoch) چیست؟

یک epoch، زمانی رخ می‌دهد که استخراج کنندگان ۳۶۰۰۰ بلوک را داخل دفترکل عمومی Einsteinium می سازند، که معمولا ۲۵روز طول می کشد. بعد از اینکه یک epoch تکمیل شد، درآمد حاصل از پاداش‌های مالی موسسه Einsteiniumصرف تحقیقات، انجام پروژه‌های علمی، تکنولوژیکی، یا صنعت بلاکچین می‌شود.

Einsteinium  چیست؟
Einsteinium  چیست؟

از اعضای سرمایه گذار در Einsteinium خواسته می‌شود تا به پروژههایی که فکر میکنند که پتانسیل و ارزش بیشتری برای تامین کمکهای مالی دارند، رای دهند.

مجموعا  ۷۳۰دوره وجود خواهد داشت که استخراج کنندگان می توانند در آنها پاداش دریافت کنند. در مدلی که Einsteinium  ارائه کرده است، هر چقدر به سمت دورههای بالاتر حرکت میکنیم، تعداد سکههایی که از هر بلوک قابل استخراج است، کاهش مییابد. برای مثال در دوره اول، پاداش بلوکها ۱۰۲۴ EMC2 است و در دوره آخر پاداش بلوک فقط یک توکن Einsteinium خواهد بود.

ممکن است این سوال را بپرسید که چرا کسی باید چیزی را استخراج کند که پاداشهای کمی را برای توسعه بلاکچین ارائه می‌دهد؟

Einsteinium  چیست؟
Einsteinium  چیست؟

رویدادهای کرم چاله (Wormhole)

رویدادهای کرم چاله سهم منحصر به فردی در مدل اثبات کار Einsteinium دارند.این پدیده به صورت تصادفی داخل هر دوره اتفاق افتاده و این کار برای ۱۸۰ بلوک تکرار می شود، که در آن زمان پاداش استخراج هر بلوک برابر EMC2 2973 شده و جایگزین پاداش استاندارد آن دوره می‌شود.

این سیستم قرعه‌کشی، عمل استخراج را برای جامعه استخراج کنندگان بلاکچین جذاب نگه می‌دارد و همچنین به منظور جبران کاهش پاداش استخراج در هر epoch موفق، به وجود آمده است.

در حقیقت تیم Einsteinium معتقد است که این روش، استخراج را در آینده سودآور می کند و ارزش سکه‌های EMC2 افزایش پیدا می‌کند، و رویدادهای کرم‌چاله در اینجا مفید واقع می‌شوند. چون پاداش بلوک برای این رویداد ثابت است، استخراج کنندگان تشویق می‌شوند که از رویدادهای کرم‌چاله استفاده کنند.

تاریخچه معاملات Einsteinium

در اوایل سال ۲۰۱۷ حجم معاملات EMC2 ثابت بود .به طور مثال در بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ تا زمانی که به طور پیوسته به ۰.۰۸ دلار برسد، قیمت آن به طور ثابتی یک دهم سنت عرضه می‌شد .

بااین حال، اخیرا نمودار قیمتی آن به شکل سهمی شده است به طوری که قیمت آن در ماه‌های نوامبر و دسامبر به قیمت ۰.۸۰دلار صعود پیدا کرد، و در دو روز گذشته از ۲ دلار به بالاترین سطح خود یعنی ۲.۷۷ دلار رسید.

Einsteinium  چیست؟
Einsteinium  چیست؟

روند رشد Einsteinium مدتی است که به خواب رفته است، اما طبق وعده‌های تیم این پروژه به زودی شاهد یک تحول شگفت انگیز در این پروژه خواهیم بود. به هر ترتیب به نظر می‌رسد با هارد فورکی که برای EMC2 در راه است و پیش‌بینی هایی که از اخبار ۱۹ام ماه می‌شود؛ Einsteinium باعث افزایش باور سرمایه‌ گذاران به خود خواهد شد.

Einsteinium  چیست؟
Einsteinium  چیست؟

محدودیتی که Coinomi دارد این است که هیچ کیف پول واسطه وجود ندارد که از EMC2 پشتیبانی کند.

نقشه راه و آینده آن

در ابتدای کار، Einsteinium به عنوان یک پلتفرم جمع‌آوری پول برای کارهای خیریه و تحقیقات علمی، آغاز به کار کرد. اما همان طور که نقشه راه آن نشان می دهد آینده‌ای روشن برای گسترش کاربرد این سکه مشاهده می‌شود .

این موارد شامل تعدادی از پلتفرم‌ها مانند ایجاد یک شبکه‌‌ی اجتماعی و یک بازار معاملات است که با ارز EMC2 کار می کند.

برنامه‌ی شبکه‌‌ی اجتماعی شامل کاربردهای همچون ارسال پیام خصوصی، ارسال پیام های عمومی، و یک گزینه‌ پرداخت است که توسط آن می توان برای دوستان خود EMC2 ارسال کنید و همچنین یک بازار معاملات نیز ایجاد خواهد شد که برای خرید و فروش آنلاین کالا به وسیله EMC2 کاربرد دارد.

در حوزه برنامه‌های سازمانی، تیم توسعه درحال کار بر روی SDK، Einsteinium است که APIای است که به کسب و کارها اجازه می‌دهد تا مدل EMC2 را برای خود کاربردی کنند و مانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری‌ شده دیگر، تیم در حال کار روی ساخت یک کارت اعتباری است تا بتوان برای پرداخت‌های آفلاین EMC2 را روی آن ذخیره کرد.

مطلب نهایی

کاری که ارز Einsteinium انجام می دهد کاملا متفاوت با کاری است که ارزهای رمزنگاری شده دیگر انجام می‌دهند، ماموریت آنها منحصربه فرد، محترم، و سرشار از ایمان است و موسسه Einsteinium دارای پتانسیل واقعا تاثیرگذاری در زمینه جمع آوری کمک‌های پژوهشی است.

اگر شما به ماموریت EMC2 اعتقاد داشته باشید، حداقل ارزش این خرید کمک به چشم انداز بشردوستانه این پروژه خواهد بود.

به طور کلی، شما واقعا در برابر Einsteinium حرفی برای گفتن نخواهید داشت.ما فکر می کنیم که استفاده از ارزهای رمزنگاری‌ شده برای سرمایه گذاری فعالیت‌های علمی بسیار دشوار است و ما هیجان زده هستیم تا انواع تحقیقاتی که توسط Einsteinium شکل می‌گیرد، را در آینده ببینیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.