ادوارد اسنودن در ماجرای درز اطلاعاتی NSA هزینه سرورها را با بیت کوین پرداخت کرده است

ادوارد اسنودن کارمند سابق سازمان CIA که با افشای اسناد اطلاعاتی از دست داشتن سازمان NSA و شرکت‌های مخابرتی در شنود مکالمات تلفنی شهروندان امریکایی پرده برداشته بود، اعلام کرد که هزینه سرورهای مورد استفاده در افشای هزاران سند اطلاعاتی NSA را به وسیله بیت کوین پرداخت کرده است.

0 102

طبق گفته خبرنگار آژانس امنیت ملی ( National Security Agency or NSA) ایالات متحده در کنفرانس بیت کوین ۲۰۱۹، در تاریخ ۲۷ ژوئن، ادوارد اسنودن (Edward Snowden) هزینه سرورها را در ماجرای افشای هزاران سند اطلاعاتی NSA با بیت کوین پرداخت کرده است.

ادوارد اسنودن در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک کارمند قراردادی برای سازمان CIA کار می‎کرد. افشای اطلاعاتی اسنودن در آن زمان نشان داد که شرکت‌های مخابراتی و مقامات دولتی در برنامه گسترده نظارتی تحت عنوان Orwellian (اشاره به رمان مشهور ۱۹۸۴ جورج اورول که در آن به موضوع شنود مکالمات شهروندان توسط دولت‎ها پرداخته شده بود.) دست داشته‎اند. این افشای اطلاعاتی حاکی از آن بود که سوابق مکالمات تلفنی شهروندان غیرمظنون امریکایی در سازمان NSA ضبط و شنود شده است.

اسنودن که از طریق یک ارتباط ویدئویی از روسیه سخن می‎گفت، توضیح داد که توانایی انجام معامله و تراکنش بدون دیده شدن و ثبت شدن آن، مبنای تمامی حقوق اساسی‌ست. او گفت که بیت کوین به تحقق حفظ حریم خصوصی در دوره فعلی که با شدت گرفتن نظارت‌ها همراه است، کمک شایانی می‎کند.

او همچنین با هشدار درباره اثرات زیان‎بار تلفن‎های هوشمند و شبکه‎های اجتماعی بر حقوق مربوط به حفظ حریم خصوصی شهروندان در آینده، افزود:

پیشتر این‌گونه بود که دولت‎ها می‎‌توانستند شما را مستقیماً زیر نظر داشته باشند؛ اما اکنون تمامی این فرآیند از طریق دستگاه‌هایی صورت می‌گیرد که خودمان برایشان پول می‌دهیم. و تا زمانی که ما به این کار ادامه می‎دهیم، مسئله حفظ حریم خصوصی روز به روز بیشتر نادیده گرفته شده و آزادی دیگر حالت طبیعی هر چیز نخواهد بود.

اسنودن که مجوز اقامت سه ساله در روسیه را دریافت نموده، همچنین بر این مسأله اصرار می‎ورزد که داشتن حق حفظ حریم خصوصی، لزوماً به این معنی نیست که چیزی برای پنهان کردن داریم.

اسنودن در بخش دیگری از سخنان خود، انتقادات مطرح شده مبنی بر اینکه بیت کوین عمدتاً توسط مجرمان استفاده می‎شود را رد کرده و گفت:

در حال حاضر تعداد جنایت‌کارانی که از دلار استفاده می‎‏کنند، بسیار بیشتر است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.