توافق اداره املاک دبی و شرکت مخابرات Etisalat برای بکارگیری فناوری بلاک چین‌‌

اداره املاک دبی در آخرین اعلامیه خود آورده است که توافقی را با شرکت Etisalat صورت داده تا از فناوری بلاک چین‌‌ برای ثبت و اشتراک داده‌‌های خود استفاده کنند. استفاده از استانداردهای هوشمند، کاهش کاغذبازی‌‌های بی‌‌مورد و همچنین ایجاد قراردادهای دیجیتالی از اصلی‌‌ترین دلایل به وجود آوردن این بلاک چین‌‌ جدید هستند.

0 81

بر اساس گزارش رسانه خبری اماراتی Gulf Today در روز 10 ‌ژوئن، اداره املاک دبی (DLD) و شرکت مخابراتی Etisalat تفاهم‌‌نامه‌‌ای را به منظور بکارگیری فناوری بلاک چین‌‌ در بخش املاک با یکدیگر امضاء کردند.

اداره DLD در خدمات مربوط به املاک تحت فرمان شورای اجرایی دبی فعالیت می‌‌کند، در حالی که Etisalat یک شرکت چندملیتی است که به 15 کشور در خاورمیانه، آسیا و آفریقا خدمت‌‌رسانی می‌‌کند.

هردو طرف اذعان داشته‌‌اند که قصد بکارگیری فناوری بلاک چین‌‌ و استفاده از استانداردهای هوشمند دولتی را دارند و میخواهند مدیریت بدون کاغذ و قراردادهای دیجیتالی را برای تراکنش‌‌های املاک مورد استفاده قرار دهند.

سلطان بطی بن مرجن (Sultan Butti Bin Mejren)، مدیر کلی DLD، عنوان کرد که این توافقنامه بخشی از جاه‌‌طلبی‌‌های پیش رو برای تبدیل کردن دبی به “هوشمندترین شهر در دنیا” است.

رسانه Gulf Today خاطرنشان می‌‌کند که این تفاهمنامه در نظر دارد فرآیند ثبت و تایید را ارتقاء ببخشد، سرعت تراکنش‌‌ها را بالاتر ببرد و در عین حال تمامی شرکت‌‌کنندگان را در محیطی امن نگه دارد.

همانطور که توسط کوین‌‌تلگراف گزارش شده است، یکی از پلتفرم‌‌های بلاک چینی توسعه یافته توسط دو اپراتور مخابراتی ایالات متحده عربی در ماه آوریل به صورت رسمی راه‌‌اندازی شد.

پلتفرم EEA ماه گذشته گزارشی منتشر کرد که چندین مورد استفاده بلاک چین‌‌ را در صنایعی مانند املاک بررسی می‌‌کرد. بر اساس این گزارش، فناوری بلاک چین‌‌ قابلیت این را دارد که فرآیند ثبت املاک را بدون نیاز به واسطه انجام دهد، شفافیت را بیشتر کند و انتقال اموال را نیز آسان‌‌تر سازد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.