شرکت DOrg به دنبال ثبت خود به عنوان اولین سازمان غیر متمرکز خودگردان در آمریکا

تاکنون تلاش‌‌های زیادی برای ثبت DAO ها در ایالات متحده انجام شده و به نظر می‌‌رسد که این ایده اکنون رنگ واقعیت به خود گرفته است. شرکت dOrg اعلام کرد که این DAO کاملا بر اساس بلاک چین‌‌ هدایت خواهد شد و ماهیتی غیر متمرکز خواهد داشت. گفتنی است که بلاک چین‌‌ این شرکت غیر متمرکز در بستر اتریوم قرار دارد.

0 76

بر اساس گزارش شرکت حقوقی Gravel & Shea در روز 11 ژوئن، شرکت همیاری توسعه سازمان‌‌های غیر متمرکز خودگردان dOrg یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) را به ثبت رسانده است تا عنوان قانونی DAO (سازمان غیر متمرکز خودگردان) را به دست آورد.

همانطور که از نام آن پیداست، DAO شرکتی است که دارای هیچ ساختار متمرکز یا سلسله‌‌مراتبی نیست و به جای آن بر اساس قوانین دیجیتالی منبع باز در یک بلاک چین‌‌قرارداد هوشمند – اداره و توسط کاربران مختلف از طریق مکانیزم رای‌‌گیری هدایت می‌‌شود.

طبق گزارش Gravel & Shea، شرکت DAO متعلق به dOrg که توسط چارچوب DAOstack پشتیبانی می‌‌شود، اکنون به اولین موجودیت قانونی از این نوع در ایالات متحده تبدیل شده است. قوانین و بکارگیری این DAO در بلاک چین‌‌ اتریوم موجود هستند و به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود مبتنی بر بلاک چین‌‌ با نام dOrg LLC به ثبت رسیده است.

بر اساس گزارش مذکور، پیامد پروژه جدید dOrg بدین صورت است که این DAO اکنون می‌‌تواند در توافقات قراردادی شرکت کند و بیمه مسئولیت را فراهم آورد.

به نظر می‌‌رسد که dOrg با شرکت Gravel & Shea تماس گرفته است تا “محافظتی قانونی” را برای DAO ها فراهم آورند. اولیور گودایناف (Oliver Goodenough)، مشاور مخصوص Gravel & Shea، در مورد جایگاه قانونی DAO متعلق به شرکت dOrg این‌‌گونه توضیح داد:

معتقدیم که dOrg اکنون اولین موجودیت قانونی می‌‌باشد که به صورت مستقیم از بلاک چین‌‌ برای اداره خود استفاده می‌‌کند. فعالیت‌‌های اصلی و منافع مالکیت آن کاملا بر روی زنجیره (On-chain) مدیریت می‌‌شوند.

بر اساس یکی از اعلامیه‌‌های dOrg، این مجموعه امیدوار است که کار را برای به دست آوردن جایگاه قانونی توسط بقیه DAO ها در آینده آسان‌‌تر کرده باشد:

می‌‌خواهیم کاری را که انجام دادیم برای تمامی دنیا قابل دسترسی کنیم. فرآیند پیکربندی و بکارگیری یک DAO قانونی در نهایت مانند ایجاد یک حساب کاربری در رسانه‌‌های اجتماعی آسان خواهد بود.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا گزارش داده است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در سال 2017 دستور داد که توکن‌‌های عرضه شده توسط پروژه The DAO (که اکنون منحل شده است) باید به عنوان اوراق بهادار دسته‌‌بندی شوند. علی‌‌رغم اینکه The DAO به صورت جمعی تامین مالی شده بود، اما باز هم SEC رای داد که این پروژه را نمی‌‌توان بر اساس مقررات تامین مالی جمعی این کمیسیون دسته‌‌بندی کرد، چرا که به عنوان یک پرتال کارگزاری/تامین سرمایه ثبت نشده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.