کیف پول‌های دیجیتالی : بنیادی برای سیستم اقتصادی جهانی

تغییر دیگری در جامعه، فرهنگ و رفتار مصرف کنندگان در حال رخ دادن است. این تغییرات توسط نسل دیجیتالی ایجاد می‌شود. جوانانی که با ابرکامپیوترها در جیب‌شان بزرگ شده‌اند و حالا آنها هستند که برنده و بازنده را در حوزه تکنولوژی تعیین می‌کنند. کیف پول‌های دیجیتالی توجه این کاربران را جلب کرده‌اند و در حال پی ریزی یک سیستم جهانی اقتصادی هستند.

0 90

انسان‌ها از سال ١۶٠٢ همواره در صرافی‌های سازمان یافته‌ای مشغول خرید و فروش بودند. در این زمان بود که شرکت هلندی هند شرقی، نخستین بازار سهام جهان را تأسیس کرد. از آن زمان، تکنولوژی باعث انتقالات مؤثرتر، شفافیت بیشتر اطلاعات و دربرگرفتن درصد بیشتری از جمعیت جهان شد.

برخلاف عقیده رایج، این پیشرفت‌ها نه بخاطر تکنولوژی، بلکه توسط تغییرات در جامعه، فرهنگ و رفتار مصرف‌کننده ایجاد شدند. فناوری‌های تنها ابزار انتخاب، و روشی برای رسیدن به هدف بودند.

مطالعه این تاریخچه ضروری است چراکه تغییر دیگری در جامعه، فرهنگ و رفتار مصرف کننده در حال رخ دادن است. این تغییرات توسط نسل دیجیتالی ایجاد می‌شود؛ جوانانی که با ابرکامپیوترها در جیب‌شان بزرگ شدند.

این نسل دیجیتالی توقعی متفاوت از نسل پیشین برای محصولات و تجربه کاربری دارند. اگر صفحه وبی به نظر قدیمی بیاید، محکوم به شکست است. اگر لود شدن محصول طولانی باشد، محکوم به شکست است. اگر نتوانند با دوستان خود به اشتراک بگذارند یا در تماس باشند، محکوم به شکست است. اگر احساس کنند محصول برای افراد سن بالا طراحی شده است، محکوم به شکست است.

نسل دیجیتالی، برنده و بازنده را در حوزه تکنولوژی تعیین می‌کنند.

ما این موضوع را در شبکه‌های اجتماعی، بازی‌ها، حمل و نقل، مد، کالاهای مصرفی و اخبار دیده‌ایم. درحالیکه هرکدام از این صنایع به شکل قابل توجهی دچار تحول شده‌اند، اما ما در آستانه بزرگ‌ترین تحول تاکنون هستیم:

کیف پول‌های دیجیتالی به حساب‌های کارگزاری مدرن تبدیل می‌شوند.

این تغییر نه توسط فناوری، بلکه بخاطر تقاضای نسل دیجیتالی برای محصولی که جوابگوی خواسته‌ها و نیازهای آن‌ها باشد، بوجود می‌آید. آن‌ها مفاهیم قدیمی اقتصادی مثل چک‌های کاغذی، انتقال غیرآنی پول، ساعات فعالیت بازار بورس، محدودیت‌های جغرافیایی کاربر و نداشتن کنترل کامل بر دارایی را درک نمی‌کنند.

کیف پول‌های دیجیتالی توجه کاربران را جلب کرده‌اند چون صرفا طوری در اختیار نسل دیجیتالی هستند که هیچ محصولی پیش از این نبوده است. این کاربران اکنون می‌توانند ارز و کالاهای خود ( رمز ارزها و توکن‌های مورد استفاده) را در کیف پول دیجیتالی ذخیره کنند. در آینده، با دیجیتالی شدن دارایی‌های بیشتر، کیف پول‌های دیجیتالی قادر به نگهداری سهام، اوراق قرضه و دیگر دارایی‌های قدیمی خواهند بود.

چرا امروز نمی‌توانید سهام مبادلاتی عمومی، اسکناس، بهره‌های خصوصی املاک و طلا را در یک حساب داشته باشید؟

سیستم اقتصادی کنونی آشفته است. هیچ ساختار یا طراحی قابل تعمیم میان سطوح دارایی وجود ندارد. هر دارایی، یک سازه تکنولوژیکی متفاوتی لازم دارد؛ یک تجربه کاربری متفاوت و یک محصول متفاوت.

کیف پول‌های دیجیتالی این مشکل را حل کردند. آن‌ها یک مکان مرکزی ایجاد کرده‌اند که کاربر بتواند هر سهام، اوراق بهادار، ارز یا کالایی که دارد، در آن نگه دارد. کیف پول دیجیتالی بنیاد یک سیستم اقتصادی جهانی و تعامل پذیر است که همه نوع دارایی را دربرمی‌گیرد.

صاحبان دارایی چاره‌ای نخواهند داشت. آن‌ها یا مجبور به دیجیتالی کردن دارایی‌ها می‌شوند یا باید خطر کنار گذاشته شدن را بپذیرند.

یادتان باشد، اکنون نسل دیجیتالی برنده و بازنده را تعیین می‌کند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.