ادغام زبان برنامه نویسی شرکت Digital Assets با پایگاه داده آمازون، هایپر لجر و Corda

شرکت Digital Assets اعلام کرد که زبان برنامه نویسی خود را با فناوری چندین پلتفرم دیگر شامل آمازون، هایپر لجر و R3 ادغام کرده است. مقامات این پلتفرم بر این باورند که شرکت‌‌های مختلف باید آزادی عمل بیشتری در ساختن بستر و اپلیکیشن‌‌های خود داشته باشند و این مسئله تنها از راه تعامل پذیری بیشتر میان فناوری‌‌های موجود محقق خواهد شد.

0 78

شرکت نرم‌‌افزار بلاک چین‌‌ Digital Assets که پیش از این توسط بلایت مسترز (Blythe Masters) اداره می‌‌شد، در حال ادغام زبان برنامه نویسی قراردادهای هوشمند خود یعنی DAML) Digital Asset Modeling Language) با هایپر لجر فابریک (Hyperledger Fabric)، پلتفرم Corda متعلق به کنسرسیوم R3 و همچنین پایگاه داده قدیمی شرکت آمازون AWS Aurora است.

بعد از ایجاد سازگاری با Hyperledger Sawtooth در ماه آوریل، اعلامیه شرکت Digital Asset در کنفرانس Synchronize Europe انعطاف‌‌پذیری بیشتری را برای توسعه‌‌دهندگان اپلیکیشن‌‌های مالی فراهم می‌‌آورد. زبان برنامه نویسی DAML در ابتدای سال جاری از یک زبان برنامه نویسی اختصاصی به زبان برنامه نویسی منبع باز تبدیل شد.

اگرچه یووال رووز (Yuval Rooz)، بنیان‌‌گذار مشترک و مدیرعامل جدید Digital Asset، این ادغام را به عنوان روشی برای گسترش بکارگیری تعدادی از لجرها برشمرد، این ادغام جدید همچنین تمایل بیشتر یکی از غول‌‌های قدیمی بلاک چین‌‌ به عدم استفاده از بلاک چین‌‌ را نشان می‌‌دهد.

رووز اذعان داشت،

تعداد زیادی از بازیگران در فضای بلاک چین‌‌ نگران این هستند که از طریق بکارگیری یک بلاک چین‌‌ خاص، در واقع در حال شرط‌‌بندی بر روی یک اسب هستند و افراد زیادی دوست ندارند چنین فکری به ذهنشان خطور کند. آنها دوست دارند در زمان مناسب بتوانند فناوری مناسب را برای خود به وجود آورند.

رووز عنوان کرد که قابلیت جداسازی DAML بزرگ‌‌ترین وجه تمایز آن با زبان‌‌های برنامه نویسی دیگر مانند Solidity و Viper اتریوم و همچنین Script بیت کوین است. رووز همچنین اذعان داشت که توسعه‌‌دهندگان به جای حفظ کردن پیچیدگی‌‌های فرآیند اجرای زبان مورد نظر می‌‌توانند با استفاده از DAML تمرکز بیشتری را بر خود محصول معطوف دارند. همچنین توسعه‌‌دهندگان با استفاده از ادغام فابریک و Corda دیگر هیچ نیازی به دانستن تمامی ویژگی‌‌های فنی که بلاک چین‌‌‌‌ها را از یکدیگر متمایز می‌‌سازند نخواهند داشت، چرا که اپلیکیشن‌‌های مبتنی بر DAML باز هم بدون مشکل اجرا خواهند شد و هزینه‌‌های اضافی به حداقل خواهند رسید.

دن اوپری (Dan O’Prey)، بنیان‌‌گذار مشترک شرکت هایپر لجر و مدیر ارشد بازاریابی فعلی Digital Asset، در این مورد خاطرنشان کرد،

اغلب باید بلاک چینی را انتخاب کنید که فکر می‌‌کنید برای مورد استفاده شما مناسب است، اگرچه ممکن است مطمئن نباشید. همچنین چنین محیطی دائما در حال تغییر است. باید یکی از بلاک چین‌‌‌‌های موجود را انتخاب کنید و سپس اپلیکیشن‌‌های خود را بر روی آن بنویسید.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.