رییس سازمان ملی استاندارد : در حال تدوین استانداردهای رمز ارز هستیم

طبق اعلام رییس سازمان ملی استاندارد، با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به این سازمان ابلاغ شده، تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمز ارز آغاز شده است.

0 105

نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد، امروز در مراسم روز ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمز ارز ها خبر داد و افزود:

طی یک سال اخیر مصوباتی که از سوی هیئت وزیران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، ماموریت‌های جدیدی برای این سازمان تعریف کرده که از جمله آن تدوین استانداردهای ملی رمز ارز و حوزه اینترنت اشیا و دستگاه‌های مسیریاب است.

وی تصریح کرد:

با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمز ارز هستیم.

پیروزبخت خاطرنشان کرد:

راهبرد هوشمندسازی و تدوین استانداردهای حوزه فناوری های نوین از جمله دستور کارهای سازمان ملی استاندارد است.

رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تاکنون در ایران ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شده گفت:

یک سوم این استانداردها در دو دولت اخیر تولید شده، این در شرایطی است که شورای فقهی را تشکیل داده ایم تا بتوانیم به صورت شرعی و با در نظر گرفتن مسائل فقهی به تدوین استانداردهای حوزه حلال بپردازیم.

پیروزبخت با بیان اینکه تجارت با برند حلال می‌تواند یکی از مزیت های ایران و فرصتی برای بهره گیری از مزیت های این حوزه باشد، تصریح کرد:

ایران پس از چین و ژاپن سومین کشور به صورت مشترک با کره جنوبی است که نظام استاندارد آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.