Deloitte مدل آزمایشی مشترک مدیریت زنجیره‌ی تأمین دیجیتالی‌شده را بر روی چندین دفتر کل توزیع‌شده کامل کرد

تکنولوژی دفتر کل توزیع‌شده (DLT) می‌تواند کمک بزرگی به افزایش بهره‌وری زنجیره‌ تأمین کند اما هم‌کنش‌پذیری (Interoperablity) بلاکچین‌های مختلف یکی از معضلات استفاده از آن‌ها بوده است. حالا شرکت دلویت (Deloitte) که در میان چهار شرکت حسابرسی و مشاوره‌ی بزرگ جهان قرار دارد، با همکاری شرکت‌های دیگری در این حوزه در جهت کمک به این موضوع گام برداشته است.

0 127

براساس یک مطلب مطبوعاتی رسمی، دلویت (Deloitte)، یکی از چهار شرکت حسابرسی و مشاوره‌ی بزرگ (Big Four)، به طور موفقیت‌آمیزی یک مدل آزمایشی برای دیجیتالی‌کردن زنجیره‌ی تأمین بر روی چندین شبکه بلاکچین را کامل کرد.

در این پروژه‌ی تازه، دلویت با کِری لُجستیکس (Kerry Logistics)، شرکت بلاکچینی که در بورس هنک‌کنگ فهرست شده و کارگو اسمارت (CargoSmart)، یک شرکت مستقر در هنگ کنگ که به طور اختصاصی در زمینه‌ی مدیریت زنجیره‌ی تأمین فعالیت می‌کند، همکاری نموده است.

در این مطلب مطبوعاتی گفته شده که پروتکل « اثبات مفهوم » (PoC) این پلتفرم که در اواخر ۲۰۱۸ تکمیل شد، با بلاکچین‌ها و شبکه‌های ابری مختلفی که به شکل رایج در معاملات و امور مالی جهانی از آن‌ها استفاده می‌شود، سازگار است. با کنار هم قراردادن داده‌های مربوط به زنجیره‌های چندین دفتر کل توزیع‌شده (DLT)، این پلتفرم برای بهبود راندمان صنعت ترابری جهان از طریق شفاف‌سازی بیشتر مبادله‌ی سندهای دیجیتالی‌شده، طراحی شده است.

پاول سین (Paul Sin)، رهبر آزمایشگاه بلاکچین بخش آسیا-اقیانوسیه‌ی دلویت، بیان کرد که شرکت نگاهی رو به جلو برای آغازکردن همکاری‌های بین صنعتی مشابه در فضای بلاکچین آینده دارد.

هم‌کنش‌پذیری (Interoperability) بلاکچین‌های مختلف یکی از مهم‌ترین معضلات پیش رو برای پذیرش جهانی تکنولوژی DLT بوده است. اخیراً، رئیس تجارت جهانی و امور مالی دریافت‌شدنی (Global Trade and Receivable Finance) در شرکت بانکداری چند ملیتی HSBC اعلام کرد که بلاکچین ظرفیت این را دارد که یک اکوسیستم یکپارچه میان اکوسیستم مالی و زنجیره‌ی تأمین به وجود آورد، با تأکید بر اینکه برای موفقیت، تکنولوژی بایستی به صورت گسترده و سازگاری به کار گرفته شود.

اخیراً گزارش شده است که پروتکل هم‌کنش‌پذیری بلاکچین پولکادات (DOT)، که توسط هم‌بنیان‌گذار اتریوم (ETH)، گاوین وود (Gavin Wood)، ایجاد شده است، برای افزایش ۶۰ میلیون دلاری در فروش یک توکن اضافی برنامه‌ریزی می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند ارزش بازار کاملاً رقیق‌شده‌ی این توکن‌ها را به ۱.۲ میلیارد دلار برساند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.