Swing Low در تحلیل تکنیکال به چه معناست؟

Swing Low یا نوسان پایین واژه ای است در تحلیل‏ های تکنیکال که به نقاط کمینه ای اشاره دارد که با یک ورق بهادار یا یک شاخص به آن رسیده است. یک Swing Low زمانی ایجاد ‏می‏شود که کمینه یک قیمت از تعداد مشخصی از کمینه‌هایی که پیرامون آن واقع شده‌اند، کمتر باشد. کمینه‏ های Swing Low متوالی نشان ‏می‏دهند که ورق بهادار مورد نظر در روند نزولی قرار دارد، در حالیکه کمینه‏ های بالاتر نشانه یک روند صعودی هستند. متضاد Swing Low، نوسان بالا یا Swing High است.

0 221

مثالی از نوسان‏ های پایین متوالی ( Swing Low متوالی)

بررسی Swing Low

نوسان‏ های پایین برای سرمایه گذاری که موقعیت بلندی در یک اوراق بهادار دارد مفید است، زیرا ‏می‏توان از آنها برای تعیین مکان‏ های استراتژیک سفارش توقف-ضرر استفاده کرد. طبق نظریه Dow، چنانچه قیمت ها به پایین‌تر از کمینه پیشین برسند، این حرکت را ‏می‏توان به عنوان آغاز یک روند نزولی تفسیر کرد. در مورد یک شاخص، در صورتیکه در زمان کاهش پیوسته قیمت اوراق بهادار، قادر به ایجاد یک Swing Low جدید نباشد، ، یک واگرایی مثبت رخ ‏می‏دهد، که ‏می‏تواند نشان دهنده این باشد که سرعت و شدت روند نزولی در حال کم شدن است. همچنین ممکن است نوسانات پایین متوالی یک الگوی روند معکوس، مانند کف (bottom) دوتایی یا سه تایی، را تشکیل دهند.

استراتژی‌های معامله Swing Low

اصلاح روند: ‏معامله‏ گران ‏‏می‏توانند از یک Swing Low برای وارد شدن به یک موقعیت، با قیمتی مناسب تر، در یک سهامی که در حال ترند شدن است، استفاده کنند. برای کمک به تعیین اینکه آیا Swing Low نزدیک به تکمیل شدن است یا خیر، معامله گرها ‏می‏توانند از شاخص‏ های تکنیکی، از قبیل نوسانگر استوکاستیک (stochastic oscillator)، میانگین متحرک یا خط روند، استفاده کنند.

معامله گرها باید صبر کنند تا شتاب به مقدار بالای پیش از ابتدای معامله برگردد. برای مثال، ممکن است شتاب از طریق برگشتن نوسانگر استوکاستیک به بالای 20، یا صرفا، به دلیل بالا بودن برای دو روز متوالی، تایید شود. یک سفارش توقف-ضرر باید زیر Swing Low واقع شود تا در صورتی که قیمت به طور غیرمنتظره معکوس شد، معامله را ببندد. چنانچه سهام به افزایش ادامه داد، توقف ‏می‏تواند زیر هر Swing Low متوالی تا بالاتر برود.

معکوس شدن روند: چندین Swing Low، پس از یک کاهش طولانی مدت ‏می‏تواند نشان دهنده وقوع کف بازار باشد. برای آنکه این سازوکار معتبر باشد، نقطه پایینی هر یک از نوسان‏ های پایین، باید تقریبا برابر باشند. معمولا اخرین Swing Low در نمودار، کمی ‏پایین تر از Swing Low قبلی است،‌ زیرا پول هوشمند سفارش‌های توقف-ضرر را پیش از بالاتر رفتن بازار، پاک ‏می‏کند.

‌زمانی که قیمت بالای نقطه واکنشی Swing Low قبلی بسته شود، معکوس شدن روند تایید ‏می‏شود. ‏معامله‏ گران ‏‏می‏توانند از طریق کم کردن پایین ترین نقطه نوسان‏ های پایین متوالی از نقطه تایید، یک هدف سود اولیه را تنظیم کنند. برای مثال، اگر نقطه پایین 50$ است و نقطه تایید 75$، حاصل کسر آنها، 25$ (75-50) به عنوان اولین هدف سود، به کار ‏می‏رود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.