انقلاب رمز ارز ها : آینده صنعت پرداخت

در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده گسترده از رمز ارزها به عنوان روشی برای پرداخت خواهیم بود. پرداخت آنلاین در طول سالیان اخیر پیشرفتی چشمگیر داشته و اکنون توانسته است جای خود را به عنوان روشی متداول در میان عموم مردم باز کند. رمز ارزها نیز پتانسیل بسیار بالایی برای وارد شدن به این حوزه دارند، همانطور که هم‌‌اکنون نیز بسیاری از شرکت‌‌ها گزینه پرداخت با رمز ارز را به پلتفرم خود اضافه کرده‌اند.

0 134

انقلاب رمز ارز ها

کسب و کارهای پرداخت در سال‌‌های اخیر انقلابی بزرگ را تجربه کرده‌‌اند. از بلاک چین و فینتک گرفته تا هوش مصنوعی و رمز ارزها، می‌‌توان به راحتی فهمید که دنیای تجارت بین‌‌المللی اکنون با سرعتی بیش از هر زمان دیگر به پیش می‌‌رود.

صنعت پرداخت پیش روی کنونی تنها توسط یک گوشی همراه یا یک کامپیوتر شکل گرفته است. پروسه پرداخت در خانه و به صورت آنی انجام خواهد می‌شود. فروشگاه‌‌ها به صورت ۲۴ ساعته باز هستند و تقاضای مشتریان از پلتفرم آنلاین آنها نسبت به هر زمان دیگری بیشتر شده است.

سهم تجارت الکترونیک از فروش جهانی، از ۹۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به حدود ۳.۵۳ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ رسیده است. انتظار می‌‌رود که تا سال ۲۰۲۲، سهم تجارت الکترونیک جهانی به حدود ۵.۶۹ تریلیون دلار برسد. چنین چیزی به معنای رشد ۶۱ درصدی تنها در عرض سه سال است. بازارهای دیجیتالی در حال رشد هستند و آینده به کسب و کارهایی تعلق دارد که می‌‌توانند از پس این چالش برآیند.

مشتریان ترجیح می‌‌دهند خریدهای خود را از گوشی همراه یا تبلت‌‌های خود انجام دهند. تا سال ۲۰۲۱ شاهد رشد ۷۱ درصدی در خریدهای صورت گرفته از طریق گوشی همراه خواهیم بود. این مسئله به چند دلیل حائز اهمیت است. اول و مهم‌‌تر از هر چیز این که خریدها را می‌‌توان در خانه یا در حال کار انجام داد.

اکنون برخلاف هر زمان دیگری در طول تاریخ می‌‌توانید زمانی که در صف انتظار پیتزا ایستاده‌‌اید یک جفت کفش ورزشی نیز سفارش دهید. خریدها را می‌‌توان هر زمانی انجام داد. چنین چیزی ما را به مرحله بعدی می‌‌رساند: فروشگاه‌‌ها می‌‌توانند در ۲۴ ساعت شبانه‌‌روز باز باشند. اگرچه فروشگاه به صورت فیزیکی بسته شده است، اما سفارش آنلاین را می‌‌توان در هر زمان و هر جایی پردازش کرد.

اگرچه تجارت به سرعت تغییر یافته است، اما به نظر می‌‌رسد که پرداخت‌‌های آنلاین و آفلاین نسبتا ساکن و بدون تغییر مانده‌‌اند. بیشترین فروش‌‌ها از طریق روش‌‌های سنتی مانند کارت‌‌های خرید و کارت‌‌های اعتباری صورت می‌‌پذیرند. اگرچه چنین چیزی برای سالیان متمادی روشی مناسب برای داد و ستد بوده است، اما فناوری‌‌های نوین گزینه‌‌های جدیدی را برای سیستم‌‌های پرداختی دیگر فراهم می‌‌آورند.

انقلاب رمز ارز ها

دارایی‌‌های دیجیتال مانند بیت کوین‌‌ ابزارهای مالی قدرتمندی هستند که می‌‌توانند ثروت را به شیوه‌‌ای تغییرناپذیر انتقال دهند. این دسته از ابزارها غیرمتمرکز هستند تا مشتریان و تاجرین بتوانند بدون دخالت هیچ بانکی ثروت را در میان خود جابجا کنند. از سوی دیگر، کارکرد آنها در حال حاضر ضعیف است، چرا که بیشتر پرداخت‌‌های مبتنی بر بلاک چین بسیار کند هستند. برای سرعت گرفتن هرچه بیشتر بازارهای پرداختی رمز ارز، نوآوری‌‌ها باید در این حوزه متمرکز شوند.

رمز ارز یک دارایی دیجیتالی است که بر روی یک دفتر ثبت کل با نام بلاک چین نگه‌‌داری می‌‌شود. بلاک چین را نمی‌‌توان تغییر داد، بدین معنی که سرمایه‌‌ و کالا را می‌‌توان با اعتماد کامل داد و ستد کرد. چنین چیزی باعث افزایش شفافیت و کاهش احتمال کلاهبرداری می‌‌شود.

جای تعجب نیست که هردوی تاجرین و مشتریان در حال حرکت به سمت پرداخت‌‌های رمز ارزی به عنوان روشی ارزان‌‌تر و بهینه‌‌تر هستند. تاکنون شاهد تجارت‌‌های آنلاین زیادی بوده‌‌ایم که استفاده از پرداخت‌‌های رمز ارز را آغاز کرده‌‌اند.

HUPAYX یک پلتفرم پرداختی واقع در کره جنوبی است که چندین رمز ارز مانند بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و همچنین سرویس‌‌های مبتنی بر PG/VAN را ارائه می‌‌دهد که به آنها اجازه می‌‌دهد کارت‌‌های اعتباری قابل دسترسی از سراسر جهان را پذیرش کنند. این پلتفرم از خریدهای آنلاین و آفلاین سریع و آسان، ذخیره ایمن رمز ارزها، داد و ستد و همچنین اطلاعات بازاری لحظه‌‌ای پشتیبانی می‌‌کند. این شرکت در نظر دارد با استفاده از پلتفرم پرداختی رمز ارز مبتنی بر بلاک چین خود “زیرساخت‌‌های پرداخت سنتی را متحول سازد.”

این شرکت قادر بوده است از طریق ترکیب کارآیی با قوانین مبارزه با پول‌‌شویی، شفافیت، پرداخت‌‌های سریع و امنیت، کیف پول‌‌های رمز ارز زیادی را ارائه دهد که در هر مکان و هر جایی با استفاده از لپ‌‌تاپ، دسکتاپ یا گوشی همراه قابل دسترسی هستند. نکته جالب توجه این که با توجه به کارآیی زیاد این پلتفرم، آنها سعی دارند در بیش از ۴۰۰,۰۰۰ نقطه شهر سئول به کار گرفته شوند.

شرکت Human Plus Inc، موسس پلتفرم HUPAYX در حال ساخت یک پارادایم جدید جهانی در اقتصاد الکترونیک مبتنی بر بلاک چین است. به گفته آیبک آماندانوف (Aibek Amandanov)، مدیر تیم بازاریابی جهانی Human Plus، “زیرساخت‌‌های پرداختی سنتی برای استفاده از رمز ارزها در زندگی روزمره ما مناسب نیستند و همچنین به ریشه‌‌کن کردن اکوسیستم فعلی و مبتنی بر پول نقد کمکی نمی‌‌کنند.”

آنها همچنین قصد دارند زیرساختی را به وجود آورند تا دولت‌‌های ملی، بنگاه‌‌های کوچک و متوسط، ارائه‌‌دهندگان روش‌‌های پرداختی، کسب و کارها و عموم مردم بتوانند از طریق ارسال یا دریافت پرداخت مانند خرید شیر یا قهوه در فروشگاه‌‌های محلی با استفاده از رمز ارزها سودآوری داشته باشند.

پرداخت‌‌های رمز ارز ، پتانسیل به وجود آوردن یک اقتصاد بدون مرز و جهانی‌‌تر را دارند و همچنین می‌‌توانند نابرابری مالی را از طریق فراهم آوردن خدمات مالی سریع و ایمن برای مردمی که به بانک‌‌ها دسترسی ندارند، کاهش دهند. این مسئله در حوزه پرداخت‌‌های آنلاین و آفلاین برای همه یک موفقیت بزرگ خواهد بود.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.