رمز ارز‌‌ ها و خود اشتغالی یا فریلنسینگ

خود اشتغالی یا freelancing به مشاغلی اطلاق می‌‌شود که در آن فرد، رئیس خودش است و لزوما تعهد بلندمدتی به شرکت یا مجموعه‌‌ای خاص ندارد. مشاغلی مثل مسافرکشی، توسعه‌‌ نرم‌‌افزارها یا مشاغل دیگر، زیرمجموعه‌‌ این کارها قرار می‌‌گیرند. اقتصاد ایالات متحده در سال‌‌های اخیر بسیار به این گونه مشاغل وابستگی داشته و رمز ارز‌‌ها می‌‌تواند فرصت بسیار مناسب و جذابی برای این افراد به شمار بیاید.

0 108

رمز ارز‌‌ ها و خود اشتغالی

بین سال‌‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۵، یک مطالعه در دانشگاه هاروارد نشان داد که “رشد خالص شغلی در اقتصاد ایالات متحده، حاصل توافق‌‌نامه‌‌های کاری جایگزین بوده است.” این مطالعه، توافق‌‌نامه‌‌های کاری جایگزین را به شکل “کارکنان آژانسی موقت، کارکنان کشیک، کارکنان قراردادی و پیمانکارهای مستقل یا افراد خوداشتغال، تعریف کرده است.”

اقتصاد چند شغله ها

در این فضا و زمان مشخص، ایالات متحده در یک اقتصاد چند شغله قرار دارد. نزدیک به ۴۰% از آمریکایی‌‌ها و دو سوم جوانان “مشاغل جانبی” یا مشاغل پاره‌‌وقت مثل خود اشتغالی، مسافرکشی، و اقتصاد کار جایگزین را تجربه کرده اند. علت رشد مشاغل مستقل و جانبی، افزایش پلتفرم‌‌های مستقل مانند Uber و Upwork بوده است.

تنوع، چاشنی زندگی است

خوداشتغال‌‌ها کارهای متنوعی را انجام می‌‌دهند. از رانندگی برای اوبر بگیر تا کمک به پروژه‌‌های نرم‌‌افزاری توسط Upwork. علی رغم چنین تنوعی، خوداشتغال‌‌های پاره‌‌وقت و متخصص، ماهیت مشابهی دارند. آن‌‌ها اهداف مشترکی را به اشتراک می‌‌گذارند، اهدافی برای رهایی از یک روتین روزمره کار اداری. به علاوه، آن‌‌ها از اتکا نکردن به مشاغل سنتی لذت می‌‌برند. برای پرداخت قبض‌‌ها و کنترل مسائل مالی شخصی، دیگر نیازی به پشت میز نشینی نیست. برای بسیاری از خوداشتغال‌‌ها، رمز ارز‌‌ گام بعدی در کاهش اتکا به واسطه‌ها به شمار می‌‌رود.

با توجه به ذات رمز ارز‌‌ها و فناوری‌‌های مبتنی بر بلاک چین، آمارهای دقیق در مورد میزان پذیرش رمز ارز‌‌ها توسط فریلنسرها کار بسیار سختی است. با این حال، یک نظرسنجی که به تازگی به انجام رسیده، ۱۱۰۰ خوداشتغال از Humans.net را بررسی کرده و نشان می‌‌دهد که ۷۵% از خوداشتغال‌‌ها می‌‌دانند رمز ارز‌‌ چیست و ۵۵% از آن‌‌ها نیز قبلا از رمز ارز‌‌ استفاده کرده اند. افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، از مزایای استفاده از رمز ارز ها‌‌ به مواردی مثل راحتی در پرداخت‌‌های بین‌‌المللی، حذف واسطه‌‌ها، و کاهش هزینه‌‌های تراکنش اشاره کرده‌اند.

مشاغل اینترنتی

یک گزارش در ۲۰۱۸ نشان داد که در میان خوداشتغال‌‌های تمام‌‌وقت، ۱۷% از آن‌‌ها، خدماتشان را به مشتری‌‌های خارجی ارائه کرده اند. این گزارش دلیل افزایش پذیرش و استقبال از رمز ارزها در بین خوداشتغال‌‌ها را در مقایسه با کارمندهای سنتی حقوق‌‌بگیر نشان می‌دهد. پی پال کارمزدی بین ۵ تا ۷% از وجه ارسالی را برای تراکنش‌های بین‌‌المللی دریافت می‌کند، در حالی که سه رمز ارز‌‌ پرتراکنش (یعنی بیت کوین، اتریوم و لایت کوین) کارمزد کمتری دریافت می‌کنند.

کاهش هزینه‌‌ها

با وجود اینکه متوسط کارمزد تراکنش‌‌های این رمز ارز‌‌ها دارای نوسان است، در کل می‌‌توان گفت که این تراکنش‌‌ها در مقایسه با Paypal ارزانتر هستند. به علاوه، بر خلاف پی پال که در همه کشورها در دسترس نیست، رمز ارز‌‌ها می‌‌توانند در هر کجای جهان به کار گرفته شوند.

علاوه بر کاهش هزینه ارسال پول به خارج، خوداشتغال‌‌ها مزایای دیگری را نیز تجربه می‌‌کنند. برای مثال، یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از خوداشتغال‌‌ها، ناپدید شدن کارفرما پس از اتمام پروژه است. قراردادهای هوشمند بلاک چینی، راه حلی برای این مشکل ارائه می‌کنند. قراردادهای هوشمند، قوانین از پیش‌‌تعیین‌‌شده در قرارداد بین کارمند و کارفرما را پس از اتمام کار به طور خودکار اجرا می‌کنند. برای یادگیری بصری بهتر، یک ویدئو در یوتیوب که توسط کاربر Savjee منتشر شده را به شما پیشنهاد می‌‌کنم. این ویدئو توضیح جالب و مفصلی در مورد قرارداد هوشمند ارائه داده است.

افزایش مشاغل جانبی

برای بسیاری از ساکنان ایالات متحده و کشورهای دیگر، خود اشتغالی و مشاغل جانبی به بخش مهمی از اقتصاد تبدیل شده‌اند. زمان مشخص خواهد کرد که آیا رمز ارز‌‌ ها می‌‌توانند در سال‌‌های آینده به انتخاب اول فریلنسرها برای امور پرداخت تبدیل شوند یا خیر.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.