هک شدن صرافی Upbit و سقوط بازار رمز ارز ها

صرافی کره‌ای Upbit از هک شدن این پلتفرم و سرقت ۳۴۲,۰۰۰ واحد اتر از کیف پول داغ خود خبر داد. در پی انتشار این خبر، قیمت بیت کوین بار دیگر به زیر ۷ هزار دلار سقوط کرد و بازار رمز ارزها بار دیگر نزولی شد.

0 159

هک شدن صرافی Upbit  : طبق اعلامیه صرافی Upbit ، یکی از بزرگترین صرافی‌های کره جنوبی ، ۳۴۲,۰۰۰ اتر (حدود ۵۰ میلیون دلار) از کیف پول های آنلاین این صرافی به یک آدرس ناشناس منتقل شده است. این صرافی قول داده که این خسارت را با دارایی‌های خود به مشتریان پرداخت کند. این صرافی در پی این اتفاق تمامی دارایی های کریپتو را به کیف پول های سرد (آفلاین) خود انتقال داده است.

مدیر عامل صرافی Upbit ، لی سئوک وو (Lee Seok-woo)، بابت این هک از کاربران عذرخواهی و اعلام کرد که از سرگیری واریز و برداشت در این صرافی، حداقل دو هفته زمان خواهد برد.

در پی انتشار این خبر، قیمت بیت کوین دوباره ریزش و به زیر ۷ هزار دلار سقوط کرد. آلتکوین ها واکنش کمتری نسبت به این اتفاق داشتند و اکثریت رمز ارزهای برتر بازار با تغییر قیمت چشمگیری مواجه نشدند.

پیش از این نیز به دلیل انتشار اخبار مربوط به فعالیت های مشکوک یک کیف پول و موضع سختگیرانه دولت چین در برابر صرافی ها و فعالیت های مرتبط با رمز ارزها، قیمت بیت کوین به بازه ۶ هزار سقوط کرده بود اما توانست دوباره به بازه ۷ هزار دلار برگردد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.