در تدوین قانون و مقررات درباره رمز ارز ها از دنیا عقب هستیم!

معاون کسب و کار اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با ایبنا با اشاره به اینکه رمز ارزها می‌توانند برای کشور ارزش افزوده ایجاد کنند و در شرایط تحریم می‌توان از رمز ارزها در تجارت خارجی استفاده کرد، اظهار داشت که از نظر مقررات لازم برای استفاده از رمز ارزها از دنیا عقب هستیم.

0 94

هومن حاجی‌پور، معاون کسب و کار اتاق بازرگانی تهران، در گفتگو با ایبِنا عنوان کرد: استفاده از رمز ارزها و ارزهای رمزپایه حرکت جدیدی است که از چند سال قبل در دنیا آغاز شده و به سرعت در حال گسترش است. ما نیز برای عقب نماندن از این حرکت باید قانون و مقررات خود را درباره رمز ارز آماده کنیم تا این حرکت در کشور ما نیز آغاز شود.

وی تصریح کرد که اعطای مجوز برای استخراج رمز ارز و تسهیل شرایط استفاده از آن در تجارت خارجی می‌تواند به خلق ارزش افزوده در این زمینه کمک کند. معاون کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران گفت:

اعطای مجوزهای لازم برای استفاده از رمز ارزها و همچنین تدوین مقررات لازم برای آن بسیار می‌تواند به تسهیل تجارت خارجی به ویژه در دوره‌ تحریم به ما کمک کند.

حاجی‌پور خواستار تدوین مقررات لازم از سوی بانک مرکزی و وزارت صمت در این حوزه شد و تاکید کرد:

از نظر مقررات لازم برای استفاده از رمز ارزها از دنیا عقب هستیم و به طور طبیعی، تسهیل مقررات می‌تواند تاثیرات فراوانی در این حوزه برای کشور به ارمغان بیاورد.

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد دستگاه استخراج رمز ارز (ماینینگ) در گمرکات کشور وجود دارد، تصریح کرد:

آماری در این خصوص ندارم و مرجع اعلام آمار گمرک است. اما تعدادی از فعالان بخش خصوصی به اتاق بازرگانی مراجعه کرده و می‌گویند که دستگاه‌های ماینینگ آنها در گمرکات کشور است.

حاجی‎‌پور گفت:

رمز ارزها پدیده‌ای نو هستند که می‌توانند برای کشور ارزش افزوده ایجاد کنند و باید مسائل و نگرانی‌هایی که در بخش‌هایی از جامعه درباره امکان سودجویی در این زمینه وجود دارد را با تدوین مقررات برطرف کرد.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.