پاداش دهی به کاربران فعال در شبکه اجتماعی ردیت با توکن های اتریوم

شبکه اجتماعی ردیت (Reddit)، اعلام کرد که در حال آزمایش سیستم امتیازدهی جدیدی بر بستر بلاک‌ چین اتریوم و و استفاده از توکن های مبتنی بر شبکه اتریوم برای تشویق و پاداش دهی به افراد فعال در این شبکه است.

1 133

شبکه اجتماعی ردیت (Reddit)، با هدف تشویق کاربران برای مشارکت در این شبکه، سیستم پاداش دهی و امتیازدهی جدیدی را با استفاده از توکن های مبتنی بر بلاک چین اتریوم راه اندازی کرده است. این اقدام می‌تواند موجب گسترش استفاده از فضای کریپتو در بین بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر این شبکه شود.

طبق اعلام ردیت، کاربرانی که محتوای مناسب تولید می‌کنند، به عنوان پاداش توکن های ERC-20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم دریافت خواهند کرد. دو توکن با نام‌های «$MOONS» و «$BRICKS» به افراد فعال در انجمن‌های کریپتو و فورنتایت ردیت فعالیت دارند، اهدا خواهد شد.

کاربران می‌توانند امتیازهای خود را ذخیره کنند یا از آنها برای اعطای پاداش به تولیدکنندگان محتوا، دادن رای و انتقال سرمایه‌ها، فیچرهایی نظیر مدال ها و نشان ها، ایموجی های شخصی سازی شده و GIF ها در قسمت کامنت ها استفاده کنند. کاربران ردیت می‌توانند از این توکن‌ها برای استفاده کنند. در انجمن‌ها، میزان سرمایه‌های هر کاربر نیز به نمایش در خواهد آمد تا بتوان توانایی مالی آنها را تایید کرد. امتیاز هر کاربر کنار اسم کاربری در بخش کامنت ها قابل مشاهده خواهد بود تا میزان فعالیت و اعتبار آنها در این پلتفرم شفاف سازی شود.

اعضای جامعه رد‌یت کنترل کامل بر امتیازها را در اختیار خواهند داشت. اگرچه امتیاز کارما (karma)، میزان حضور کاربران در این جامعه را مشخص خواهد کرد، اما جامعه تصمیم گیرنده نهایی در خصوص این موضوع است که چه کسی چه مقدار امتیاز برای حضور خود دریافت می‌کند.

رد‌یت هم چنین به کاربران اطمینان داده است که هیچگونه دسترسی یا کنترل بر امتیازها را ندارد، زیرا این امتیازها بر بستر بلاک چین خواهد بود و به صورت مستقل در کیف پول کاربران ذخیره خواهند شد.

رد‌یت در این خصوص بیان کرده است:

نه ردیت و نه مدیران آن نمی‌توانند امتیازهای شما را بردارند یا تصمیم بگیرند که با امتیازات چه کاری انجام دهید. تمام این شرایط به خود شما بستگی دارد

در حال حاضر، سیستم امتیازدهی جامعه در فاز آزمایشی بتا قرار دارد و بر بستر شبکه آزمایشی Rinkeby است. طی این دوره آزمایشی، رد‌یت آزمایش هایی در جامعه های مختلف خود انجام خواهد داد تا نظر اعضای جامعه را دریافت کند و رویکرد جامع تری نسبت به نحوه کار سیستم پاداش اتخاذ کند.

پس از فاز آزمایشی بتا، ردیت سیستم امتیازدهی را به شبکه اصلی اتریوم منتقل خواهد کرد و تمام امتیازات کاربران نیز انتقال داده خواهند شد. استفاده از سیستم امتیازدهی بر بستر اتریوم در پلتفرم ردیت که ماهانه ۱.۵ میلیارد بازدید دارد می‌تواند اثباتی بر پذیرش گسترده رمز ارزها باشد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.