ادعای تازه کریگ رایت درمورد ریشه نام مستعار ساتوشی ناکاموتو

کریگ رایت که مدعی است خالق بیت کوین است، در اقدام تازه‌ای برای اثبات ادعای خود، مدارکی را درمورد دلیل انتخاب نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ارائه کرده است.

0 135

کریگ رایت مدرک تازه‌ای درمورد علت انتخاب نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ارائه کرد، او در مصاحبه‌ای که با رسانه خبری  Modern Consensus در تاریخ 19 دسامبر انجام داده است، مقاله‌ای را از دیتابیس دیجیتال یک ژورنال آکادمیک مربوط به 5 ژانویه سال 2008 ،نشان داد.

این مقاله درمورد فردی به نام تومیناگا ناکاموتو صحبت می‌کند که بین سال‌های 1715 تا 1746 در ژاپن زندگی می‌کرده است. در این سند همچنین دست نوشته هایی با این مضمون دیده می‌شود:

” ناکاموتو ، آدام اسمیت ژاپنی است. دفتر کل شفاف + پول میکرو. ساتوشی یعنی تاریخ هوشمند. “

ناکاموتو : نسخه ژاپنی آدام اسمیت

کریگ رایت می‌گوید که اسم ناکاموتو را به یاد و احترام تومیناگا ناکاموتو انتخاب کرده است. دست نوشته های موجود در این مقاله، ناکاموتو را با آدام اسمیت که بسیاری او را پدر اقتصاد مدرن میدانند، مقایسه می‌کند. رایت درباره اینکه آیا ایده های اقتصادی ناکاموتو در انتخاب این اسم نقش داشته می‌گوید:

بله تا حدی. ناکاموتو درمورد پول، پول شفاف و جنبه عقلانی مسائل مینوشت. حکومت فئودال شوگان در آن زمان، گرفتار بحران و ریاضت اقتصادی بود. من توصیفی که از او شده را دوست داشتم. ‘ ناکاموتو صادق و آرام اما در عین حال عجول بود.’ و من فک کردم: شبیه منه!

رایت درمورد نام کوچک ساتوشی می‌گوید که این اسم به معنی تفکر هوشمند است و به استفاده از دانشی اشاره دارد که توسط اجدادمان به دست آمده است.

درحالیکه رایت مدعی است او ساتوشی ناکاموتو است، اما در دادگاه ماه نوامبر اعلام کرد که نمی‌تواند 500 هزار بیت کوین خواسته شده در پرونده ای که علیه او تشکیل شده بود را پرداخت کند. این پرونده از طرف وکلای دیوید کلیمن که به باور بسیاری یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین و فناوری بلاک چین است و در اپریل 2013 فوت کرد، تشکیل شد. در این پرونده، رایت به دزدیدن چند هزار بیت کوین، معادل بیش از 5 میلیارد دلار، پس از مرگ این توسعه دهنده متهم شد.

گفته می‌شود که ساتوشی ناکاموتو بلاک های اولیه در بلاک چین بیت کوین را استخراج کرده که به بلاک های ساتوشی معروفند، و در نتیجه باید اکنون مالک تعداد قابل توجهی بیت کوین باشد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.