ملزم شدن کریگ رایت به حضور شخصی در جلسه دادگاه به خاطر پرونده دزدی بیت کوین‌‌

چندی پیش خانواده دیو کلیمن (Dave Kleiman) شکایتی را بر علیه کریگ رایت تنظیم کرده و مدعی شدند که وی پس از مرگ دیو، حدود 1.1 میلیون بیت کوین‌‌ از دارایی‌‌های وی به سرقت برده است. رایت چندین بار تلاش کرده است این پرونده را به پایان برساند، اما به نظر می‌‌رسد که این جریان در نهایت برای وی مشکل‌‌ساز خواهد شد. وی ملزم شده است در جلسه بعدی دادگاه به صورت شخصی حضور پیدا کند و پاسخگوی اتهامات وارد شده باشد.

0 82

بر اساس پرونده ثبت شده در روز 10 ژوئن، کریگ رایت (Craig Wright) از سوی دادگاه ملزم شده است که به صورت شخصی در جلسه میانجی‌‌گری حضور پیدا کند تا در مورد اتهامات وارد شده به خاطر دزدی 1.1 میلیون بیت کوین‌‌ از دیو کلیمن (Dave Kleiman) پاسخگو باشد.

این کارآفرین استرالیایی درخواست کرده بود که از طریق کنفرانس ویدیویی در این جلسه حاضر باشد، چرا که ظاهرا حاضر شدن در این جلسه می‌‌تواند “سختی‌‌های ناموجهی” را برای وی به وجود آورد.

با این وجود، درخواست وی با مخالفت مدعیان همراه بود که ادعا می‌‌کنند پیشرفت‌‌های صورت گرفته در این پرونده “اطلاعات کافی را برای ارزیابی منصفانه ادعاهای مطرح‌‌شده” فراهم می‌‌آورند. دادگاه نیز به نفع مدعیان رای داد و قاضی بت بلوم (Beth Bloom) اذعان داشت:

“حضور شخصی در این جلسه باعث همکاری پر‌‌معنی‌‌تری در میان طرفین خواهد شد.”

در نتیجه، رایت ملزم شده است که روز 18 ژوئن در جلسه بعدی دادگاه شرکت کند.

وی متهم شده است که مقادیر زیادی بیت کوین‌‌ را از املاک کلیمن به سرقت برده است. کلیمن توسعه‌‌دهنده رمز ارز بود و در سال 2013 فوت کرد. خانواده کلیمن ادعا می‌‌کنند که حدود 1.1 میلیون بیت کوین‌‌ از دست رفته است که در زمان نوشتن این گزارش برابر با 9 میلیارد دلار است.

رایت تاکنون چند بار درخواست مختومه اعلام شدن این پرونده را ارائه داده است، اما قاضی بلوم در ماه دسامبر دستور داد که این پرونده باید همچنان ادامه یابد.

رایت همچنین ماه گذشته وایت پیپر بیت کوین‌‌ تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو را در اداره کپی‌‌رایت ایالات متحده به ثبت رساند و همین مسئله جنجال زیادی را به پا کرد.

اگرچه این متخصص کامپیوتری مدت‌‌هاست که ادعا می‌‌کند ساتوشی ناکاموتو است، یکی از گزارشات Financial Times عنوان می‌‌کند که اقدام رایت به این معنی نیست که وی از طرف مقامات رسمی ایالات متحده به عنوان ساتوشی ناکاموتو شناخته خواهد شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.