کریگ رایت به دارایی بیت کوین خود دسترسی ندارد

کریگ رایت، مدعی هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین، در جریان پرونده مربوط به دارائی‎های دیوید کلیمن ادعا کرد که نمی‎تواند از دستور دادگاه مبنی بر ارائه فهرستی از تمامی آدرس‏‌های اولیه بیت کوین خود پیروی نماید.

0 88

به گزارش بلومبرگ در تاریخ ۲۸ ژوئن، کریگ رایت (Craig Wright) گفته است که نمی‎تواند از دستور دادگاه مبنی بر ارائه فهرستی از تمامی آدرس‏‌های اولیه بیت کوین خود پیروی نماید زیرا به به دارایی بیت کوین خود دسترسی ندارد.

این دانشمند استرالیایی علوم کامپیوتر و مدعی هویت اصلی ساتوشی ناکاموتو، گفته است که ممکن است هیچوقت قادر به دسترسی به سکه‎ها نباشد.

همانطور که پیشتر گزارش شد، دادگاه ناحیه‎ای منطقه جنوب فلوریدا در تاریخ ۳ می حکمی صادر کرد که به موجب آن، کریگ رایت ملزم به ارائه لیستی از آدرس‎های عمومی بیت کوین خود شد. با این حال رایت موفق به اجرای این حکم و افشای دارایی بیت کوین خود نشد.

این حکم بخشی از پرونده در حال بررسی در خصوص دارائی‎های دیوید کلیمن (David Kleiman) بود. کلیمن یک متخصص امنیت سایبری بود که به باور بسیاری، یکی از اولین توسعه دهندگان بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین بوده است.

نماینده حقوقی دارایی‎های دیوید کلیمن در فوریه ۲۰۱۸ این پرونده را به دادگاه کشاند و مدعی شد که رایت صدها هزار بیت کوین به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را پس از مرگ کلیمن از او به سرقت برده است. او ادعا کرد که رایت

تعدادی قرارداد مبنی بر اینکه دارایی‎های دیوید کلیمن پس از مرگ وی به کریگ یا شرکت‎های تحت اختیار او انتقال یابد را جعل کرده است. رایت تاریخ این قراردادها را به تاریخ پیش از مرگ کلیمن ثبت کرده و امضای کلیمن را نیز در زیر این قراردادها جعل کرده است

رایت مدعی‎ست که بخش مهمی از اطلاعات مربوط به این سرمایه‎ها و کیف پول‎ها را پیش از مرگ کلیمن به او سپرده است که همین موضوع، یافتن این کیف پول‎های دیجیتالی و دسترسی به دارایی‎های داخل آن را با مشکل مواجه می‎سازد.

رایت مصرانه ادعا می‎کند که او خالق اسرارآمیز بیت کوین است و این ادعا را تا درخواست ثبت وایت پیپر بیت کوین در اداره ثبت اختراعات ایالات متحده نیز پیش برده است.

رایت اظهار داشت که در سال ۲۰۱۰ تصمیم گرفته است کار بر روی بیت کوین را متوقف سازد و افزود

من دیوید را در جریان امور گذاشتم چرا که او از دوستانم بود و می‎دانست من چه کسی هستم. او همچنین یک کارشناس حقوقی بود و من می‎خواستم تمام فعالیت‌های مربوط به بیت کوین را از سوابق عمومی خود پاک کنم.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.