ConsenSys از استارتاپ‌‌ ایسلندی پشتیبانی می‌‌کند

طبق گزارش نشریه مطبوعاتی شرکت که در تاریخ ۱۱ ژانویه منتشر شد؛ استارتاپ بلاکچین اتریوم (ConsenSys، (ETH در یک دوره تامین سرمایه اولیه به مبلغ ۲ میلیون دلار برای استارتاپ‌‌ ایسلندی مونریوم (Monerium) شرکت کرده است. این استارتاپ‌‌ رئیس سابق بانک مرکزی ایسلند را جزو چهار بنیانگذار خود به شمار می‌‌آورد.

0 72

طبق گزارشات صورت گرفته این تامین سرمایه توسط صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر ایسلندی که Crowberry Capital نام دارد و همچنین با مشارکت شرکت سرمایه گذاری خصوصی ایسلندی هاف هولدینگ (Hof Holdings) مدیریت می‌‌شود.

طبق گزارشات صورت گرفته مونریوم، که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده در حال حاضر در حال توسعه یک راه حل برای “برقراری ارتباط بین پول فیات و بلاکچین‌‌ها” است و چیزی به نام پول الکترونیکی را صادر می‌‌کند.

جان هلگی اگیلسن (Jon Helgi Egilsson)، رئیس سابق بانک مرکزی، به همراه چند تن از موسسین به نام‌‌های گیسلی کریستاجانسون ( Hjörtur Hjartarson،(Gisli Kristjansson و Sveinn Valfells، یک کارگروه ۱۴ نفره در سراسر ایسلند، سوئد، ایالات متحده و بریتانیا را رهبری می‌‌کنند.

طبق گزارشات صورت گرفته مونریوم در حال حاضر منتظر بررسی درخواست خود برای تبدیل شدن به یک شرکت خدمات مالی مجاز در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است. این مجوز در صورتی که تایید شود می‌‌تواند به تسهیل عملکردهای مختلفی که به انتشار پول الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین مرتبط است – علی‌‌الخصوص مدیریت دارایی، انطباق و مدیریت ریسک- کمک ‌‌کند.

اندرو کیز (Andrew Keys)، یکی از بنیانگذاران ConsenSys در این نشریه مطبوعاتی اعلام کرده است که حمایت از مونریوم در راستای هدف این مجموعه برای کمک به ایجاد “زیرساخت‌‌های مورد نیاز برای آینده غیر متمرکز و مستقل” است.

در اوایل این ماه، ConsenSys با تولید کننده نیمه هادی AMD و شرکت سرمایه گذاری هاف هولدینگ در پروژه‌‌ای برای توسعه یک زیرساخت محاسبات کلاود مبتنی بر بلاکچین همکاری کرد. در ماه دسامبر، ConsenSys تفاهم نامه‌‌ای مبنی بر ساخت یک مدل کسب و کار بلاکچین که از قراردادهای هوشمند استفاده می‌‌کند، با هولدینگ SK Group کره جنوبی امضا کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.