برتری بیت کوین بر بازار بورس : بازده 132 درصدی در سال جاری

بر اساس گزارش جدید کوین بیس‌‌، صرافی رمز ارز و ارائه‌‌دهنده خدمات کیف پول واقع در ایالات متحده، بیت کوین (BTC) از سال 2013 نسبت به محبوب‌‌ترین شاخص‌‌های بورس جهان، عملکرد بهتری داشته است.

0 115

برتری بیت کوین بر بازار بورس : کوین بیس‌‌ تازه‌‌ترین گزارش خود را در روزی که وایت ‌پیپر بیت کوین 11 ساله شد، منتشر و ادعا کرد که BTC از سال 2013 از بورس‌‌های فناوری و S&P 500 بهتر عمل کرده است. در این گزارش آمده است:

در حالی که قیمت بیت کوین در نوسان است، اما در پی چندین حرکت انفجاری، رشدی باورنکردنی داشته است. امسال بیت کوین از شاخص‌‌های بازار بورس جهانی عملکرد بهتری داشته است.

بازده 132 درصدی بیت کوین تنها در سال جاری

کوین بیس‌‌ اشاره می‌‌کند که بیت کوین تنها در سال جاری رقم باورنکردنی 132 درصد بازده را داشته است. این در حالی که است که Nasdaq 100 تنها 17 درصد، S&P 500 12 درصد، FTSE Eaurope 100 11 درصد سود و FTSE ASEN 40 3 درصد زیان داشته‌‌ است.

طبق نتایج یک همه‌‌پرسی ملی از 4415 نفر که کوین بیس‌‌ توسط Qriously انجام داد، به نظر می‌‌‌‌رسد بیشتر سرمایه‌‌گذاران قانع شده‌‌اند که رمز ارزهایی مثل بیت کوین بازده بیشتری نسبت به صندوق‌‌های قابل معامله در بورس، صندوق‌‌های سرمایه‌‌گذاری مبتنی بر شاخص و سهام شرکت‌‌هایشان تا 10 سال آینده خواهند داشت.

گزارش کوین بیس‌‌ برآورد می‌‌کند که 27 میلیون آمریکایی در سال 2019 از بزرگ‌‌ترین رمز ارز جهان استفاده کرده‌‌اند، یعنی تنها 9 درصد جمعیت ایالات متحده، که همین امر نشان می‌‌دهد به‌‌کارگیری بیت کوین توسط عموم مردم هنوز در روزهای اول خود قرار دارد و برای شکوفا شدن به زمان نیاز دارد:

ایمیل در سال 1972 ابداع شد اما گسترش استفاده از آن تا سال 1997 طول کشید و از 10 میلیون نفر عبور کرد. تلویزیون در سال 1927 اختراع شد اما تا اواخر دهه 1940 تنها 2 درصد از خانواده‌‌های آمریکایی تلویزیون داشتند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس‌‌ خاطره نحوه آشنایی‌‌اش با بیت کوین در سال 2010 را بازگو کرد. او گفت که خیلی زود متوجه شد که بیت کوین می‌‌تواند بزرگ‌‌ترین و چشم‌‌گیرترین ابداع پس از اینترنت باشد:

در سال 2010 یک روز که داشتم اخبار Hacker News را دنبال می‌‌کردم، برای اولین بار وایت پیپر بیت کوین را خواندم. بلافاصله توجه‌‌ام را جلب کرد. به نظر می‌‌رسید که بزرگ‌‌ترین ایده‌‌ای است که از زمان ابداع اینترنت تا کنون با آن روبرو شده‌‌ام.

تداوم عملکرد بهتر رمز ارز نسبت به سهام

آنتونی پامپلیانو، از موسسین موسسه مورگان کریک در فوریه 2019 تصریح کرد که نگه داشتن 99 درصد پول به صورت نقد و 1 درصد به شکل بیت کوین در ده سال گذشته در مقایسه با بزرگ‌‌ترین رشدهای بازار سهام در تاریخ، سرمایه‌‌گذاری بهتری بوده است. او با ابراز نظر صعودی (گاوی) خود گفت: کریپتو برای 10 سال آینده هم از بازار سهام بهتر عمل خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.