برتری بیت کوین بر بازار بورس : بازده ۱۳۲ درصدی در سال جاری

بر اساس گزارش جدید کوین بیس‌‌، صرافی رمز ارز و ارائه‌‌دهنده خدمات کیف پول واقع در ایالات متحده، بیت کوین (BTC) از سال ۲۰۱۳ نسبت به محبوب‌‌ترین شاخص‌‌های بورس جهان، عملکرد بهتری داشته است.

0 116

برتری بیت کوین بر بازار بورس : کوین بیس‌‌ تازه‌‌ترین گزارش خود را در روزی که وایت ‌پیپر بیت کوین ۱۱ ساله شد، منتشر و ادعا کرد که BTC از سال ۲۰۱۳ از بورس‌‌های فناوری و S&P 500 بهتر عمل کرده است. در این گزارش آمده است:

در حالی که قیمت بیت کوین در نوسان است، اما در پی چندین حرکت انفجاری، رشدی باورنکردنی داشته است. امسال بیت کوین از شاخص‌‌های بازار بورس جهانی عملکرد بهتری داشته است.

بازده ۱۳۲ درصدی بیت کوین تنها در سال جاری

کوین بیس‌‌ اشاره می‌‌کند که بیت کوین تنها در سال جاری رقم باورنکردنی ۱۳۲ درصد بازده را داشته است. این در حالی که است که Nasdaq 100 تنها ۱۷ درصد، S&P 500 12 درصد، FTSE Eaurope 100 11 درصد سود و FTSE ASEN 40 3 درصد زیان داشته‌‌ است.

طبق نتایج یک همه‌‌پرسی ملی از ۴۴۱۵ نفر که کوین بیس‌‌ توسط Qriously انجام داد، به نظر می‌‌‌‌رسد بیشتر سرمایه‌‌گذاران قانع شده‌‌اند که رمز ارزهایی مثل بیت کوین بازده بیشتری نسبت به صندوق‌‌های قابل معامله در بورس، صندوق‌‌های سرمایه‌‌گذاری مبتنی بر شاخص و سهام شرکت‌‌هایشان تا ۱۰ سال آینده خواهند داشت.

گزارش کوین بیس‌‌ برآورد می‌‌کند که ۲۷ میلیون آمریکایی در سال ۲۰۱۹ از بزرگ‌‌ترین رمز ارز جهان استفاده کرده‌‌اند، یعنی تنها ۹ درصد جمعیت ایالات متحده، که همین امر نشان می‌‌دهد به‌‌کارگیری بیت کوین توسط عموم مردم هنوز در روزهای اول خود قرار دارد و برای شکوفا شدن به زمان نیاز دارد:

ایمیل در سال ۱۹۷۲ ابداع شد اما گسترش استفاده از آن تا سال ۱۹۹۷ طول کشید و از ۱۰ میلیون نفر عبور کرد. تلویزیون در سال ۱۹۲۷ اختراع شد اما تا اواخر دهه ۱۹۴۰ تنها ۲ درصد از خانواده‌‌های آمریکایی تلویزیون داشتند.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس‌‌ خاطره نحوه آشنایی‌‌اش با بیت کوین در سال ۲۰۱۰ را بازگو کرد. او گفت که خیلی زود متوجه شد که بیت کوین می‌‌تواند بزرگ‌‌ترین و چشم‌‌گیرترین ابداع پس از اینترنت باشد:

در سال ۲۰۱۰ یک روز که داشتم اخبار Hacker News را دنبال می‌‌کردم، برای اولین بار وایت پیپر بیت کوین را خواندم. بلافاصله توجه‌‌ام را جلب کرد. به نظر می‌‌رسید که بزرگ‌‌ترین ایده‌‌ای است که از زمان ابداع اینترنت تا کنون با آن روبرو شده‌‌ام.

تداوم عملکرد بهتر رمز ارز نسبت به سهام

آنتونی پامپلیانو، از موسسین موسسه مورگان کریک در فوریه ۲۰۱۹ تصریح کرد که نگه داشتن ۹۹ درصد پول به صورت نقد و ۱ درصد به شکل بیت کوین در ده سال گذشته در مقایسه با بزرگ‌‌ترین رشدهای بازار سهام در تاریخ، سرمایه‌‌گذاری بهتری بوده است. او با ابراز نظر صعودی (گاوی) خود گفت: کریپتو برای ۱۰ سال آینده هم از بازار سهام بهتر عمل خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.