رونمایی از محصول جدید مدیریت زنجیره تامین سیتکس

شرکت مهندسی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو (سیتکس) در مراسمی با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و خبرنگاران، از محصول جدید خود با عنوان “مدیریت زنجیره تامین بر بستر بلاک چین” رونمایی کرد.

0 135

شرکت سیتکس ، طی مراسمی از محصول جدید خود با عنوان “مدیریت زنجیره تامین بر بستر بلاک چین” رونمایی کرد.

 

مهندس حسین قریب ، مدیرعامل شرکت سیتکس در ابتدای این جلسه با بیان اینکه فناوری بلاک چین در چند سال اخیر در جهان سروصدا به پا کرده است، گفت:

در ۲ سال اخیر در ایران همه به دنبال آن هستند که محصول بلاک چینی ارائه کنند و این در حالی است که همچنان ماهیت این فناوری در کشور به درستی معرفی نشده است

قریب با تاکید بر اینکه نباید تحول بلاک چین در صنایع مختلف را نادیده گرفت تاکید کرد:

مدل بانکداری در جهان در حال تغییر است.

محصول مدیریت زنجیره تامین بر بستر بلاک چین

با بلاک چین می‌توان بسیاری از چالش‌های صنعت زنجیره تامین و توزیع را حل نمود و از آن به عنوان یک جایگزین بهتر برای پایگاه‌های داده متمرکز مانند دیتابیس‌های نگهداری و ردیابی محصولات استفاده نمود.

کمبود و عدم شفافیت منجر به مسائلی چون افزایش هزینه و پیچیدگی روابط با مشتری می‌شود که در نهایت باعث ضعیف شدن برند تجاری خواهد شد.

مزایای زنجیره تامین با بلاک چین

یکی از جذاب‌ترین مزایای استفاده از بلاک چین نحوه تعامل داده‌ها با بازیگران سیستم است به گونه‌ای که این اجازه وجود دارد که اطلاعات جمع‌آوری شده با لایه‌ی تجاری سازگارتر باشند. به همین دلیل، شرکت‌ها اشتراک گذاشتن اطلاعات مورد نیاز با تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان و فروشندگان را می‌توانند راحت‌تر ارائه دهند. علاوه بر این شفافیت در بلاک چین کمک می‌کند تا تاخیرها و فرصت‌سوزی‌ها نیز کاهش یابد.

بلاک چین امکان مقیاس پذیری را نیز داراست، همچنان که استانداردهای بالاتر امنیت و توانایی سفارشی کردن طراحی با توجه به نحوه‌ی تعامل فرآیندها را نیز فراهم می‌کند. علاوه‌براین، بلاک چین می‌توانند به صورت خصوصی نیز ایجاد شود. این امکان، این اجازه را می‌دهد که داده‌ها به صورت صریح بین طرفینی که مجوز آن را دارند، به طور صحیح و امن انتقال یابد.

خاصیت شفاف بودن و غیرقابل تغییر بودن فناوری بلاک چین، باعث از بین رفتن تقلب در زنجیره تامین و حفظ یکپارچگی در سیستم نیز خواهد شد.

رونمایی از محصول جدید مدیریت زنجیره تامین سیتکس

چالش‌های صنعت دارو در زمینه زنجیره تامین

 1. بنابر گزارش WHO چیزی حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد داروهای در حال گردش در دنیا تقلبی هستند. این روند هر ساله باعث مرگ بیش از ۷۰۰ هزار نفر در دنیا شده و خسارت سنگینی را به شرکت‌های دارویی، شبکه‌های تولید و توزیع دارو و دولت‌ها وارد می‌کند.
 2. با رشد روزافزون داروهای شخصی سازی شده و بیوتکنولوژی‌ها، نیاز به قابلیت ردیابی داروها و درمان‌ها برای بیماران به شدت رشد کرده است.

مزایای استفاده از تکنولوژی بلاک چین در صنعت زنجیره تامین دارو عبارت‌اند از:

 1. کاهش و حذف تقلب و خطاها در بسته‌بندی‌های تقلبی، داروهای سرقتی و تقلبی
 2. بهبود مدیریت موجودی انبارهای واسط و انبارهای تولید
 3. کم کردن هزینه‌های حمل‌ونقل
 4. کاهش تاخیر بین درخواست‌های واقعی و حذف حباب درخواست‌های غیرواقعی
 5. شناسایی سریعتر مسائل، مشکلات و تاخیرات
 6. افزایش اعتماد مصرف‌کننده از طریق شفافیت و قابلیت رهگیری دارو
 7. حل شدن راحت‌تر و سریع‌تر تعارضات و اختلافات
 8. شناسایی نیاز واقعی مشتریان، به صورت فردی و به صورت گروهی

امروزه مصرف‌کنندگان به اطلاعات کامل درباره محصولاتی که در حال خرید هستند علاقه‌مند هستند:

 • ترکیبات دارو
 • اطلاعات مربوط به تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان
 • حقایق درباره مصرف و / یا ذخیره‌سازی محصول

رونمایی از محصول جدید مدیریت زنجیره تامین سیتکس

 

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.