مدیرعامل شرکت Circle: ارزهای فیات دیجیتالی خواهند شد

الایر مدیرعامل شرکت Circle در مصاحبه ای که در ۲۱ آگوست با پادکست Global Coin Research انجام داد گفت که شرکت Circle سال‌هاست معتقد است ارزهای دولتی سرانجام به توکن تبدیل می‌شوند.

0 92

ارزهای فیات دیجیتالی خواهند شد!

الایر ادامه داد:

هنگامی که در سال ۲۰۱۳ فعالیت در Circle را آغاز نمودیم باور داشتیم رمز ارزهای غیر دولتی بسیاری هستند که در آینده توسط افراد بسیاری استفاده خواهند شد که قابل توجه ترین و جذاب ترین آنها بیت کوین بود. همچنین ما معتقد بودیم که ارزهای رایج برای ذخیره ارزش و مبادله، روزی به رمز ارز تبدیل خواهند شد.

تغییر بنیادین

به اعتقاد الایر، صرف نظر از اینکه چه کشورهایی ارزهای فیات دیجیتالی را عرضه کنند، جهان به سمت تراکنش‌های سریع و ارزان با پول‌های سنتی و فیات در حال حرکت است. همچنین یک تغییر بنیادین در چگونگی عملکرد سیستم‌های پرداخت، پولی و تعامل اقتصادی در مقیاس‌های بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

به گفته او تبدیل رمز ارزها به توکن از راه بلاک چین نخواهد بود بلکه مانند سیستم کنونی عمل خواهند کرد. در مقابل او معتقد است که توکن های جهانی پول که با ارزهای فیات پشتیبانی می‌شوند، به الگوی پولی رایج تبدیل خواهند شد.

وی از این رخداد با عنوان “نتیجه میان تا بلند مدت” تلاش کشورها در زمینه توسعه توکن‌ها یاد می‌کند. به اعتقاد الایر عوامل مخربی از قبیل ناسیونالیسم، درگیری تجاری یا حتی احیای تجارت گرایی اقتصادی مانع از پیشرفت فوری این موضوع هستند.

تصمیم بانک‌ ملل مختلف برای صدور رمز ارزها

تعدادی از بانک‌های مرکزی تصمیم به صدور رمز ارزها گرفته اند. بانک مرکزی رواندا یکی از جدیدترین بانک‌هایی است که علاقه خود را به این موضوع نشان داده و به لیست طولانی کشورهایی همچون اروگوئه، باهاما، چین، سوئد، اوکراین و اتحادیه شرق کارائیب ملحق شده است.

ظاهرا کشور چین با سرعت بالایی به عرضه رمز ارز ملی خود نزدیک می‌شود، این درحالی است که بقول برخی منابع، رمز ارز فیسبوک بنام “لیبرا” وارد مرحله بعدی آزمایشات خود شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.