توقف ماینرهای بیت کوین در چین به دلیل کمبود برق

ماینرهای بیت کوین در استان سیچوان چین برای کاهش فعالیت‌های خود به دلیل کمبود برق تحت فشار مقامات محلی هستند.

0 128

به گزارش کوین تلگراف، مقامات چین در فصل‌های خشک سال، ماینرهای بیت کوین را برای کاهش فعالیت ماینینگ تحت فشار قرار میدهند. این اقدام به این دلیل است که این مزارع از برق زیادی برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند.

طی فصل خشک در چین که از اکتبر تا آوریل ادامه دارد، عرضه برق به‌طور چشمگیری در جنوب‌غرب چین کاهش می‌یابد؛ به همین دلیل است که مقامات محلی بر شرکت‌های استخراج‌کننده بیت کوین برای کاهش فعالیت‌هایشان فشار می‌آورند.

شرکت‌های استخراج‌کننده بیت کوین در چین به‌طور رسمی ممنوع هستند ولی فعالیت آنها در استان سیچوان طی فصل‌های بارندگی، به دلیل تولید برق مازاد بر نیاز توسط نیروگاه ها، مجاز است. بنابراین به لطف باران‌های سیل‌آسای جنوب‌شرق آسیا می‌توان از این برق اضافی برای تولید بیت کوین استفاده کرد.

طی فصل‌های خشک سال، مقامات محلی سعی می‌کنند برق مورد نیاز شهروندان و کسب و کارها را تأمین کنند؛ بنابراین بر مزارع بیت کوین محلی که مقدار بسیار زیادی برق برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند، فشار می‌آورند.

مقامات چین نه تنها بر مزارع استخراج‌ بیت کوین بلکه بر نیروگاه‌های برق هم فشار می‌آورند. دو نیروگاه برق در ماه دسامبر به‌خاطر تولید بدون مجوز برق مورد نیاز مزارع بیت کوین ۱۴۰هزار دلار جریمه شدند.

مقامات چین در ماه دسامبر، فعالیت حدود ۷هزار دستگاه استخراج رمز ارز را که به‌صورت غیرقانونی از برق استفاده می‌کردند، متوقف کردند. این در حالیست که ماینرهای بیت کوین در چین، در حال حاضر ۶۶ درصدد از نرخ جهانی هش را در اختیار دارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.