بانک مرکزی چین: رمز ارز ملی چین آماده است

بانک مرکزی چین یا بانک خلق چین (PBoC) اعلام کرد که رمز ارز بومی آنها “هم اکنون آماده است.” به گفته معاون این بانک، مو چنگ‌چون (Mu Changchun)، پس از پنج سال تحقیق، نمونه اولیه این رمز ارز که از معماری بلاک چین بهره می‌برد با موفقیت توسعه یافته است.

0 121

رمز ارز ملی چین

سایت خبری محلی اوراق بهادار شانگهای (Shanghai Securities News) در تاریخ ۱۰ آگوست، اظهارات منتشر شده وی را انجمن مالی چین ۴۰ (China Finance 40 Forum) گزارش کرده است.

سیستم عامل دوگانه

مو بیان کرده است که ایجاد یک رمز ارز که منحصرا بر معماری بلاک چین متکی باشد، در کشوری به بزرگی چین کار دشواری است، زیرا خرده فروشان و بازرگانان کوچک به همزمانی بالایی نیاز دارند.

برای تأمین “اقتصاد پیچیده، قلمرو وسیع و جمعیت انبوه کشور چین” این رمز ارز نیازمند انطباق با یک سیستم عامل دوگانه است تا با PBoC در سطح اول و با دیگر بانک‌های تجاری در سطح ثانویه مرتبط باشد. طبق اظهارات وی، این ویژگی موجب بهبود دسترسی، افزایش نرخ استفاده مردمی و ارتقاء نوآوری در بین بازرگانان خواهد شد.

طبق اظهارات مدیر اجرایی PBoC، این رمز ارز به گونه‌ای طراحی شده تا برای “موقعیت‌های تجاری کوچک با فرکانس و دفعات بالا” مناسب باشد.

آیا این رمز ارز تهدیدی برای ایالات متحده بشمار می‌آید؟

بانک مرکزی چین با عرضه یک رمز ارز ملی قصد دارد از ایالات متحده و رمز ارز فیسبوک یعنی لیبرا پیشی بگیرد. سیاستمداران آمریکایی به دلیل نگرانی های موجود درمورد عرضه لیبرا و پیامدای آن، فعالیت این پروژه را متوقف کرده‌اند.

زمان دقیق عرضه این رمز ارز هنوز مشخص نیست.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.