اولین قانون رمزنگاری در چین تصویب شد

کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین، اولین طرح پیشنهادی این کشور پیرامون قانون رمزنگاری را تصویب کرده و این قانون از ابتدای سال ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آمد.

0 116

بر اساس گزارش رسانه‌های چینی، کمیته دائمی سیزدهمین کنگره ملی خلق چین اولین طرح پیشنهادی قانون این کشور پیرامون رمزنگاری را یک روز پس از سخنان رئیس‌جمهور این کشور در مورد بهره گیری از فناوری بلاک چین تصویب کرده است. این قوانین از ابتدای سال ۲۰۲۰ به اجرا در خواهد آمد.

علی‌رغم ممنوعیت معاملات رمز ارز در چین، با تصویب این قانون در مورد رمزنگاری به عنوان شالوده تکنولوژی بلاک چین می‌توان در آینده نزدیک نسبت به تغییر سیاست‌های این کشور در خصوص فناوری بلاک چین و رمز ارز ها امیدوار بود.

قانون جدید، چهارچوب‌های نظارتی بر استفاده تجاری از کریپتوگرافی را به عنوان یکی از عوامل مهم در پیشرفت اقتصاد چین در بر می‌گیرد.

در طرح پیشنهادی این قانون آمده است:

به منظور ارزیابی تجاری تکنولوژی‌های رمزنگاری جهت استفاده در زمینه‌های مهم ملی، نیاز به آیین‌نامه‌ها و مقررات احساس می‌شود چراکه چهارچوب‌های سست فعلی دیگر پاسخگوی صنعت کشور نیست.

کنگره ملی چین اظهار کرد که قانون جدید علاوه بر اینکه موجب افزایش مطالعه و توسعه تجاری تکنولوژی‌های مرتبط با کریپتوگرافی می‌شود، شامل آیین‌نامه‌های استاندارد پیرامون بازار مرتبط با این تکنولوژی‌ها نیز خواهد بود.

چگونگی سازگاری استانداردهای صنعت با سیستم رمزنگاری بین‌المللی و همچنین کسب مجوز شرکت‌های فعال در این حوزه در ارتباط با فعالیت‌های تجاری خود، از جمله بندهای این طرح پیشنهادی است.

همچنین کنگره ملی چین خواستار تشویق فعالیت‌های مرتبط با آموزش در حوزه رمزنگاری مانند نمایشگاه‌های عمومی، به منظور ارتقاء دانش رمزنگاری در میان مسئولین دولتی، شرکت‌ها و گروه‌های اجتماعی شده است.

هفته گذشته نیز مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل اجرایی فیس بوک، به مقامات آمریکایی نسبت به پیشی گرفتن چین از این کشور در زمینه توسعه رمز ارز و تضعیف جایگاه اقتصادی آمریکا در جهان، هشدار داد. به نظر می‌رسد اقدامات اخیر چین تایدیه‌ای برای این اظهارات مارک زاکربرگ است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.