بانک مرکزی چین توسعه رمز ارز ملی را در اولویت قرار داده است

بانک مرکزی چین یا بانک خلق چین (PBoC)، در بیانیه روز دوم آگوست اعلام کرد که سرعت توسعه رمز ارزهای خود را تسریع بخشیده است. در این بیانیه PBoC خلاصه جلسات یک کنفرانس ویدئویی را ارائه کرد که طی آن این بانک، اولویت‌های اقتصادی و مالی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و شورای ملی را، اعم از سیاست‌های پولی گرفته تا حمایت از مشاغل کوچک را اعلام کرد.

0 102

توسعه رمز ارز ملی بانک مرکزی چین :  در نظر دارد تا تحقیق و توسعه رمز ارزها را تسریع بخشد. در این بیانه همچنین به اهمیت توجه به سایر رمز ارزهای داخلی و خارجی نیز اشاره شده است.

علاوه بر این، این بانک اعلام کرد که باید ضعف‌های ریسک مالی و همچنین تفسیر تبلیغات سیاسی خود را تقویت کرده و به نگرانی‌های اجتماعی سریعتر پاسخ دهد.

رمز ارز رنمینبی (renminbi) در واکنش به لیبرای فیسبوک

در پاسخ به افزایش روزافزون رمز ارزهای جهانی، به ویژه تاسیس پروژه استیبل‌کوین لیبرا توسط فیسبوک، بانک PBoC توسعه رمز ارز رنمینبی (renminbi) را در اولویت کاری خود قرار داده است.

در اوایل ماه جولای، مدیرعامل PBoC وانگ شین (Wang Xin) اظهار داشت که لیبرا می‌تواند

سناریویی ایجاد کند که براساس آن ارزهای مستقل می‌توانند با رمز ارزهای دلار محور همزیستی داشته باشند. اما در اصل دلار آمریکا و ایالات متحده بر این موضوع ریاست خواهند نمود، که در این صورت مجموعه ای از پیامدهای سیاسی-اقتصادی، مالی و حتی بین المللی به همراه خواهد داشت.

بانک PBoC ظاهراً از شورای دولتی مجوزهای لازم برای شروع کار با سایر فعالان بازار در بانک مرکزی دریافت نموده است.

مدیریت سابق PBoC، ژو ژیاوچان (Zhou Xiaochuan)، در ماه جولای هشدار داد که چین باید اقدامات احتیاط آمیز را در قبال لیبرا انجام دهد. ژو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ به عنوان مدیر PBoC خدمت کرد، که در طی این سال‌ها دولت شروع به سرکوب فعالیت‌های مربوط به رمز ارزها از جمله ممنوعیت عرضه اولیه سکه‌ها نمود.

به تازگی قانونگذاران آمریکایی در جلسه‌ای با عنوان “بررسی چارچوب‌های نظارتی برای رمز ارزها و بلاک چین” از دولت خواستار رهبری جهانی این جنبش شدند.

به گزارش سایت Cointelegraph در پایان ماه جولای، شرکت فیسبوک به سرمایه گذاران خود هشدار داد که به دلیل نگرانی روزافزون قانون گذاران، استیبل کوین لیبرا شاید هرگز به مرحله عرضه نرسد. این در حالیست که فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای وال‌مارت (Walmart) درخواستی برای اختراع رمز ارز خود، که مشابه لیبرا است، ثبت کرده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.