پیوستن هواوی و علی بابا به اتحادیه نوآوری بلاک چین

براساس گزارش ChinaNews، بیش از ۱۰۰ شرکت بزرگ و غول های تکنولوژی مانند هواوی، علی بابا، بایدو و IBM به اتحادیه نوآوری بلاک چین ملی چین ملحق شده‌اند.

0 104

بیش از ۱۰۰ شرکت بزرگ از جمله هواوی، علی بابا، بایدو، Inspur، تنسنت و IBM به اتحادیه نوآوری بلاک چین چین پیوسته‌اند. هدف این اتحادیه، ایجاد یک بستر باز برای ارتباطات، همکاری ، نوآوری و توسعه کاربرد بلاک چین در میان شرکت‌های عضو است.

در این اتحادیه، بازیگران اصلی صنعت ارتباطات چین با مؤسسات تحقیقاتی علمی همکاری خواهند کرد. مدیر دفتر توسعه داده های کلان چونگ کینگ، Luo Qingquan ، اضافه کرد:

تاسیس این اتحادیه و گردهم آوردن شرکت‌های نخبه از تمامی بخش‌ها بدون شک به توسعه نوآوری و بکارگیری فناوری بلاک چین کمک شایانی خواهد کرد.

این اتحادیه در مراسم افتتاحیه، از راه اندازی یک پلتفرم بلاک چینی عمومی به نام ” Yu Express Chain ” خبر داد. این پلتفرم مبتنی بر خدمات بلاکچین  IBS) Inspur) است و به عنوان یک موتور بلاک چینی و ارائه دهنده خدمات توسعه عمل خواهد کرد.

ریاست کمیته بلاک چین چین، بر عهده‌ معاون وزارت MIIT، چن ژائوزیونگ (Chen Zhaoxiong)، است. این کمیته پنج نایب رئیس دارد که همه آنها سمت‌هایی دولتی دارند. به عنوان مثال، یکی از این افراد، در موسسه تحقیقات ارز دیجیتال، وابسته به بانک مرکزی چین، مشغول به کار است.

مدیران شرکت‌ها و دانشگاه‌های سر‌شناسی مانند بایدو، تنسنت، هوآوی، دانشگاه پکینگ (Peking University)، دانشگاه چینهوا (Tsinghua University)، دانشگاه فودان (Fudan University) و… نیز سایر اعضای این کمیته را تشکیل داده‌اند.

تنسنت و شرکت‌های تابعه آن، در سال ۲۰۱۹ بیشترین ثبت اختراع را در حوزه بلاک چین داشته‌اند. از میان بیش از ۵,۸۰۰ گواهی ثبت اختراع که در سال گذشته ثبت شده‌اند، ۷۱۸ مورد، متعلق به شرکت تنسنت و شرکت‌های تابعه آن، بوده است.

دولت چین تاکنون اقدامات زیادی در زمینه توسعه فناوری بلاک چین و تبدیل این کشور به یک منطقه پیشرو در این زمینه انجام داده است. پیش از این نیز ایالت مرکزی چین، هونان، در ماه گذشته اولین منطقه بلاک چینی خود را تاسیس کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.