چارلی لی (Charlie Lee): لایت کوین (Litecoin) پرداخت دیجیتال را هدف قرار داده است

لایت کوین ششمین جایگاه بازار از نظر ارزش بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده است. اما با این حال آیا لایت کوین یک پروژه موفق بحساب می‌آید؟ خالق این رمز ارز چارلی لی اینگونه تصور می‌کند، به خصوص با توجه به اینکه زمانی که او شروع به کار کرد، انتظار موفقیت نداشت و حتی چندین سال روی آن کار نکرد. با این وجود او تایید می‌کند که هنوز به هدفش نرسیده است. او با اشاره به داستان موفقیت ویزا کارت و مستر کارت گفت: “ایده کلی افزایش مکان‌ها و درگاه‌هایی است که در آنها بتوان از بیت کوین و لایت کوین برای پرداخت استفاده کرد. موفقیت واقعی هنگامی بدست می‌آید که بتوان از لایت کوین در همه جا استفاده کرد.”

0 99

 

چارلی لی (Charlie Lee): لایت کوین (Litecoin) پرداخت دیجیتال را هدف قرار داده است

چارلی لی، خالق رمز ارز لایت کوین

او از ابتدای پیدایش بیت کوین با آن آشنا بود و اولین بیت کوین خود را با قیمت ۳۰ دلار خریداری نمود که بلافاصله شاهد سقوط قیمت آن به ۲ دلار بود. اما هنگامی که از او پرسیده شد چرا از رمز ارزها نا امید نشده است پاسخ داد: “از نظر من، مبانی اولیه تغییر نکرده‌اند”.

سپس با چهار کارت گرافیکی شروع به ماینینگ و تلاش کرد نسخه نسبتا ارزانتری از یک رمز ارز دیگر را راه اندازی کند، اما این تلاش ناکام بود. سپس تصمیم گرفت یک عضو جدید مانند خواهر یا برادر به خانواده بیت کوین اضافه کند و در نتیجه رمز ارز لایت کوین را خلق کرد.

لایت کوین در حکم نقره نسبت به ارزش طلای بیت کوین بود، در طول تاریخ شاهد این بوده ایم که مردم از بیش از یک وجه رایج استفاده می‌کنند. من لایت کوین را نسخه ارزان‌تری از بیت کوین می‌دیدم که در هزینه‌ها صرف جویی خواهد کرد و مردم می‌توانند از آن برای اهداف بیشتری استفاده کنند.

با توجه به موفقیت لایت کوین، او می گوید بخشی از این موفقیت بخاطر راه اندازی “عادلانه” آن بوده است، بنحوی که از ابتدا مقدار زیادی سکه به خود، خانواده و دوستانش اختصاص نداده است. با این حال، او تایید کرد که نوسان قیمت‌ها از امکان استفاده لایت کوین در پرداخت‌ها که هدف او است جلوگیری می‌کند. علی رغم این موضوع او معتقد است که ارزهای پایدار یا استیبل کوین‌ها، رمز ارزهایی که ارزش آنها به دارایی‌های رایج مانند دلار آمریکا وابسته است، راه حل این مشکل نیستند. بسیاری از آنها دارای نقاط مرکزی شکست هستند و به اندازه رمز ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت کوین و لایت کوین در برابر سانسور شدن مقاومت ندارند.

ما همچنین درباره اینکه او تمام لایت کوین‌های خود را با قیمتی که بالاترین قیمت تاریخی این رمز ارز بود، به فروش رساند صحبت کردیم. هنگامی که از وی نظرش را درباره این نظریه که او دارایی اش را در اوج قیمت این رمز ارز نقد کرد، درحالی که بقیه متضرر می‌شدند پرسیدم، گفت به اندازه ای لایت کوین نداشته که بتواند بازار رمز ارز را تحت تاثیر قرار دهد، چه برسد به یک صرافی رمز ارز. (لی افزود: همه سکه‌های خود را در صرافی Coinbase Pro فروخته است، جایی که با سقوط قیمت مواجه نشد و بقیه را از این اتفاق مطلع ساخت.)

لی در پاسخ به افرادی که می‌گویند لایت کوین دیگر ارزش ندارد چراکه لی “سهم خود” در بازار لایت کوین را از دست داده و برای موفقیت آن انگیزه‌ای ندارد، اینگونه گفت:

اگر دلیل شما برای استفاده نکردن از لایت کوین عدم مالکیت آن توسط من است، بنابراین دلیلتان برای این کار کاملا احمقانه است

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.