چارلز هاسکینسون: کاردانو بر لیبرا غلبه خواهد کرد

طبق گزارش Finance Magnates در تاریخ ۲۶ ژوئن، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیان گذار کاردانو (Cardano) ادعا کرد که بازارهای نوظهور حول رمز ارزهای جدید تشکیل می‎شوند و رمزارز لیبرا (Libra) که به تازگی توسط فیسبوک معرفی شده است، در این بازار به موفقیت نخواهد رسید.

0 98

کاردانو بر لیبرا غلبه خواهد کرد!

به گفته هاسکینسون، بازارهای نوظهور آینده را شکل می‎دهند. او گفت:

بازارهای نوظهور در جایی تشکیل خواهند شد که رمز ارزها اهمیت داشته باشند. زمانی که به جهان توسعه یافته نگاه می‎کنم، اهمیت خاصی برای آن قائل نیستم. این دنیا بیش از حد قانون گذاری شده و در بسیاری از موارد همانند یک سیستم تنظیم شده است. اگر من بخواهم با یک شرکت تکنولوژی رقابت کنم، آن‎ها به سادگی و با استفاده از قوانین مرا بیرون می‎اندازند. سپس من در کنار نخست وزیر گرجستان می‏نشینم و او می‏گوید ما پذیرای تجارت و کسب و کار هستیم. ما می‎توانیم بخش‎هایی از زیرساخت آموزشی آن‌ها را بازسازی کرده و یک سیستم پرداخت جدید یا سیستم ثبت سوابق پزشکی ایجاد کنیم. کلیدهای پادشاهی درست همین‎جاست. اینجا ۴ میلیون نفر هستند که طی ۱۰ یا ۲۰ سال، کاربران ارزشمندی خواهند بود.

در مقابل هاسکینسون پیشبینی کرد که فیسبوک در تبلیغ لیبرا دچار سختی بسیاری خواهد بود چرا که این رمز ارز دچار کمبود روابط است و این روابط باید در طول زمان و بر پایه مزایای شفاف و ملموس، به ویژه در ارتباط با بازارهای نوظهور مورد بحث، ایجاد شوند. وی اظهار داشت:

فیسبوک باید به کشورهایی وارد شود که درباره آن‎ها چیزی نمی‎داند و سپس باید مردم را قانع کند تا خود را در یک تک قطبی اقتصادی محصور سازند که در عوض به آن‎ها هیچ مزیتی ارائه نمی‎دهد. تنها گام متقابل آن‎ها این است که به شما می‎گویند، کارمزدهای کمتری پرداخت خواهید کرد. من به آن‎جا می‎روم و می‎گویم ما می‎خواهیم تمام سیستم‎های شما را بازسازی کنیم. بنابراین شما خواهید توانست املاک خود را بدون هیچ تقلب و کلاهبرداری ثبت کنید، یک سیستم رأی دهی بهتر داشته باشید و زنجیره تأمین خود را بهبود بخشید. ما در حال حاضر همه این کارها را انجام می‎دهیم، که سال‎ها زمان صرف آن شده است. این‎ها بازارهای مبتنی بر روابط هستند و فیسبوک از این روابط بی‎بهره است.

با این حال، همان‎طور که فینمگ پیشتر گزارش داده بود، فیسبوک هدف خود از ایجاد لیبرا را این‎گونه اعلام کرده است:

هدف نهایی ما کمک به میلیاردها انسان برای دسترسی به امکاناتی‎ست که اکنون از آن بی‎بهره هستند. این موارد می‎توانند چیزهایی مثل مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مالی منصفانه، و یا روش‌های جدیدی برای ذخیره یا اشتراک گذاری اطلاعات باشند.

سایر بازیگران بزرگ این صنعت نظیر کوین بیس (Coinbase)، مزایای بالقوه رمز ارزها را برای شهروندان کشورهای توسعه یافته ترویج داده‎اند. در ماه می، زمانی که این صرافی رمز ارز پشتیبانی از ۵۰ حوزه قضایی جدید را اضافه کرد، در اعلامیه‎ای رسمی اظهار داشت:

برای مشتریان جدید در کشورهایی نظیر آرژانتین و ازبکستان، که تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰-۲۰% تورم قیمت خواهند داشت، استیبل کوین‎هایی نظیر USDC فرصتی برای حفظ ارزش و مقابله با اثرات تورم هستند.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.