رئیس کمیسیون خدمات مالی مجلس امریکا خواستار توقف پروژه رمز ارز فیسبوک شد

ماکسین واترز (Maxine Waters) رئیس کمیسیون خدمات مالی مجلس ایالات متحده امریکا خواستار توقف توسعه‎ی لیبرا (Libra)، رمز ارز شرکت فیسبوک شد. وی گفت با توجه به سابقه نگران کننده فیسبوک از این شرکت میخواهم که فعالیت‌های خود را این پروژه متوقف نماید تا قانون‌گذاران فرصت رسیدگی به این موضوع را داشته باشند.

0 80

توقف پروژه رمز ارز فیسبوک : طبق گزارش‌های سریالی منتشر شده در توئیتر توسط برایان فانگ (Brian Fung) خبرنگار بخش تکنولوژی CNN، ماکسین واترز (Maxine Waters) رئیس کمیسیون خدمات مالی مجلس ایالات متحده امریکا خواستار توقف پروژه توسعه‎ی لیبرا (Libraرمز ارز شرکت فیسبوک شده است.

ماکسین واترز در بیانیه خود توضیح داد:

با توجه به سابقه‌ی نگران کننده‌ی این شرکت، من از فیسبوک میخواهم که تا مدتی، هرگونه فعالیت بر روی رمز ارز خود را متوقف کند تا نمایندگان کنگره و قانون‌گذاران فرصت داشته باشند این موضوع را بررسی کرده و اقدامات مقتضی را صورت دهند.

 

پاتریک مک هنری (Patrick McHenry) نماینده کنگره و عضو دیگر کمیسیون خدمات مالی، در واکنش به اظهارات او گفت:

ما به عنوان سیاست گذاران این حوزه وظیفه داریم که پروژه لیبرا را کاملاً بشناسیم. ما باید فراتر از شایعات و گمانه‎زنی‌ها رفته و انجمنی برای ارزیابی این پروژه و تأثیر بالقوه آن بر سیستم مالی جهانی تشکیل دهیم.

پیامدهای این اظهارات و تأثیرات آن بر فعالیت‌های فیسبوک و پروژه لیبرا تا کنون مشخص نشده است.

این اظهارات درست در روزی منتشر شد که فیسبوک وایت پیپر پروژه رمزنگاری جدید خود را عرضه کرد.

به تازگی فیسبوک نام سرمایه گذاران خود را در فهرستی به نام «انجمن لیبرا (Libra Association)» گردآوری کرده است. فهرستی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه تکنولوژی و پرداخت، که هر یک مایل به سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلای در پروژه لیبرا بوده‌اند.

در ماه گذشته، کمیسیون خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده قطعنامه‎ای به منظور تشکیل کارگروه ویژه‌ی فناوری مالی تصویب کرد. مأموریت این کارگروه «بررسی چارچوب قانونی فعلی حوزه فینتک، نحوه‌ استفاده از فینتک برای وام‎دهی و نحوه تعامل مشتریان با فینتک» است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.